I muži mají své erotogenní zóny. Kde? A které z nich jsou nejcitlivější?
Straight friendly
Zdroj: AdobeStock

I muži mají své erotogenní zóny. Kde? A které z nich jsou nejcitlivější?

Řada lidí se domnívá, že jedinou citlivou oblastí mužského těla je penis. To ale rozhodně není pravda. Existuje řada míst na mužském těle, která můžete svému partnerovi polaskat...
Petra Járková Petra Járková Autor
25. 5. 2023

Erotogenní zóny mají i muži

Erotogenní zóny jsou oblasti lidského těla, které jsou obzvláště citlivé, a to díky vyššímu počtu nervových zakončení. Během sexuální předehry může stimulace těchto oblastí povzbudit relaxaci, podpořit průtok krve, posilovat vzrušení, zvýšit sexuální potěšení a pomoci vám nebo vašemu partnerovi dosáhnout orgasmu. Klasickými erotogenními zónami jsou např. podpaží, podbřišek, ústa, krk, prsa, hýždě, ramena, spodní část zad a genitálie. Každý člověk samozřejmě reaguje na stimulaci v těchto oblastech jinak (roli hraje např. i načasování, nálada ad.), přesto je jistě namístě mít povědomí o tom, co při intimních hrátkách vyzkoušet. Nač se tedy zaměřit při stimulaci mužského protějšku?

Bradavky

Nejen ženské bradavky jsou jedním z nejcitlivějších míst na těle. To samé platí i o těch mužských. Rozdíl je ale v tom, že ženy mají rády okusování a líbání, kdežto muži preferují dotýkání nebo jemné kroužení jazykem.

Bod F

Bod F je v podstatě mužkou variací na ženský bod G. Tenhle bod sice nemá přímo orgastické účinky, ale jeho stimulace je nadmíru příjemná. Hledejte ho na uzdičce!

Spodní ret

Věnujte se při líbání jeho spodnímu rtu — sajte ho a lehce okusujte. Pod ním se nachází velké množství nervových zakončení, díky čemuž muž zažije skutečně extatické pocity.

Přední strana krku

Líbání kolem Adamova jablka přinese vašemu partnerovi nebývalou rozkoš. Stačí pomalu sjíždět od brady přes ohryzek až do spojnice klíčních kostí.

Tipy redakce

Perineum

Perineum se nachází blízko prostaty a patří mezi nejvzrušivější části mužského těla. Při souloži tam zkuste partnera jemně masírovat a uvidíte, že si to užije ještě mnohem více.

<Path> Senioři boří mýtus, že nemají zájem o sex. Výzkum navíc ukázal, že sexuálně aktivní jsou i ti v úctyhodných letech - a mohli by být inspirací pro mladéZdroj: intechopen.com, edition.cnn.com, wral.com, ihpi.umich.edu

Zadek

I zde se nachází mnoho nervových zakončení, proto muži milují, když někdo jejich pozadí pořádně pomačká. V kombinaci s masážním olejíčkem si užijete skvělé chvilky.

Zdroj: masterclass.com, womenshealthmag.com, healthline.com, my.clevelandclinic.org

Populární
články

E-Shop