Posvátnost starověké filozofie přenesená do současnosti, obohacená o moderní technologie – i tak by se dal shrnout Chakradance(TM). Jak tato léčivá taneční terapie hýbe světem a pomáhá měnit životy desítkám tisíc lidí?
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Zbyněk Novotný, se svolením

Posvátnost starověké filozofie přenesená do současnosti, obohacená o moderní technologie – i tak by se dal shrnout Chakradance(TM). Jak tato léčivá taneční terapie hýbe světem a pomáhá měnit životy desítkám tisíc lidí?

Tanec byl odpradávna součástí mnoha kultur. Patří k jednomu z nejpřirozenějších pohybů pro naše tělo. Jako jedna z mála aktivit přímo ovlivňuje několik funkcí mozku najednou – pohyb těla, svalové uvědomění, rozhodnost a emoční stav. Chakradance, léčivá taneční terapie, přináší propojení spontánního tance, východní nauky o čakrách staré přes 4 000 let, vysoko vibrační léčivé hudby a moderní psychologie Carla Junga do 21. století a doslova „hýbe“ světem. Jak je to možné?
Redakce Redakce Autor
21. 5. 2024

Koktejl, který harmonizuje mysl, tělo a duši

Chakradance založila Australanka Natalie Southgate, certifikovaná terapeutka jungiánské psychologie, před 25 lety. V Česku patří stále k novinkám, ve světě nicméně již dlouho pomáhá lidem se syndromem vyhoření, nespavostí, stresem, depresí, únavou, chronickými onemocněními, závislostmi a dalším.

 „Chakradance ke mně přišel v jednom z nejtěžších a nejtemnějších období mého života. Doslova mě zachránil, napojil mě zpět samu na sebe a já se konečně mohla znovu nadechnout. Zase jsem začala cítit radost a štěstí. Zažila jsem naprostý restart, a tak jím s vděčností a pokorou provázím ostatní,“ říká Veronika Slabá, certifikovaná facilitátorka Chakradance.

V dnešní době má tato taneční terapie, která jemně a bezpečně uvolňuje zablokovanou energii v těle a pomáhá tak najít rovnováhu ve vnitřním i vnějším životě, přes tisíc facilitátorů v 70 zemích světa.

"Chakradance mě vždy pohýčká, obklopí nádhernou hudbou a bezpečně navede do mého nitra. Vše vypínám a nechávám léčit svou mysl, tělo a duši. Žádné rýpání se v minulosti, žádné znovuprožívání traumat ani bolesti, žádná analýza. Vše jen protancuji a s lehkosti aktivuji, pouštím, uvolňuji. Díky Chakradance se dokážu propojit se svoji vnitřní moudrostí, najdu cestu k sobě a vyřeším nejednu situaci. A kromě úžasných AHA momentů, ta úleva na mysli, těle i duchu potom? Přímo famózní!" říká facilitátorka Veronika.

Čakry nejsou EZO!

Existují různé přístupy, ale učení o životní energii a systému čaker staré tisíce let je základem všech východních léčivých a zdravotních přístupů až do dnešní doby. Práce s čakrami je prověřená, důvěryhodná a nesmírně silná.

Představte si, že jsme víc než jen fyzické tělo. Máme také energetické tělo, kterému říkáme aura. Ta je tvořena směsicí našich pocitů, emocí, myšlenek, sexuální energií, spirituální energií a pak se všechny tyto energie mísí do našeho fyzického těla. Moderní technologie umí naši auru změřit, stejně jako umí změřit frekvenci každé čakry.

Slovo „čakra“ v sanskrtu znamená „otáčející se kolo“. Lze si ji představit jako energetický vír, skrze který proudí životní energie tělem dovnitř a ven. Když je tato energie ve flow, svobodná a volně proudí, cítíte se skvěle. Jste fit, šťastní, spokojení, vše je v harmonii a v rovnováze.

Jenže život není vždy jen úžasný a krásný, ale přináší také trápení, zranění a smutek, které ve vašich čakrách mohou tvořit energetické bloky. Ty vznikají, když ve snaze necítit bolest vezmete tyto pocity (např. při ztrátě blízké osoby, při rozchodu, traumatu), potlačíte je, a bolest se tak pokusíte ukrýt hluboko do sebe. Prostě ji pohřbíte. Energie se usadí ve vašem těle, energetickém poli, v čakrách anebo v podvědomí. A to je to, co ve vašem životě může způsobovat utrpení. Příznakem mohou být pocity úzkosti, stres, deprese, závislosti, nezdravé vzorce chování, dlouhodobé nebo vracející se nemoci či zdravotní obtíže, kterým nerozumíte a nemůžete se jich zbavit.

„Aby energie volně plynula, je potřeba tyto bloky uvolnit a rozpustit, osvobodit se od minulosti, a právě k tomu vede Chakradance. Vše zablokované bezpečně a jemně uvolňuje, energii v čakrách, v celém těle i energetickém těle rozhýbe a harmonizuje. Objevujete, kdo skutečně jste a začnete cítit svobodu, radost, vitalitu a naplnění ve svém životě,“ vysvětluje Veronika.

Existuje sedm základních čaker, všechny leží podél páteře - kořenová, sakrální, solar plexus, srdeční, krční, čakra třetího oka a korunová čakra. Každá z čaker souvisí s nějakou částí těla, orgány, a také s oblastí života odrážející aspekt vědomí na emociální, psychické a duchovní úrovni.

Takže když začnete čakry pročišťovat, uvolňovat a rozhýbávat, začnete pouštět harmonii, zdraví a spokojenost do nejrůznějších aspektů svého života.

Existuje nespočet knih a textů popisujících čakry. Cílem Chakradance bylo propojit se se základními čakrami na fyzické úrovni. Díky tomu lze vynést na povrch a prožít různé vrstvy a aspekty vědomí odrážející se v každé čakře a těle jako celku. 

<Path> Získejte ten vyšpulený zadek, který jste vždycky chtěli! Poradíme vám, jak na to: poznejte revoluční spodní prádlo, se kterým budete mít perfektní zadek!Zdroj:

Hudba hraje hlavní roli při harmonizaci čaker

Hudba má fantastické terapeutické schopnosti a je považována za nejstarší formu léčení. V mnoha starověkých kulturách byla hudba skládána a využívána se záměrem podpořit fyzické zdraví, osvobodit emoce, vstoupit do změněných stavů vědomí a vyléčit duši. Byla považována za posvátnou a magickou. Dávno předtím než existovala psychoterapie, hrála hudba roli léčitele, lékaře a terapeuta.

Hudba v Chakradance propojuje starodávné techniky s pokročilou technologií současné doby. Hudební vibrace a tóny jsou skládány skladatelem speciálně na frekvenci každé čakry tak, aby ji léčila a harmonizovala. Od nejnižší frekvence kořenové čakry až po nejvyšší frekvenci korunní čakry. Hlavní složkou každé skladby jsou tóny křišťálových mís, které uvolňují vibrační zvukové pole a léčí.

„Můžete si to představit něco jako soundhealing, vibrační medicínu,“ vysvětluje Veronika a dodává: „Hudba v Chakradance reflektuje vnitřní svět každé čakry, kam nás vede. Mísí se různé nálady, hudební nástroje, rytmy. Je to doslova hudební příběh, který mě vždy vtáhne hluboko dovnitř sebe sama, ke své vnitřní moudrosti a ke všemu, co s danou čakrou souvisí.“

<Path> The Roosters – tak trochu jiná pánská show, plná tance, akrobacie i humoru. Na striptýz však zapomeňteZdroj: The Roosters - Michel a André

Spontánní tanec jako součást léčení

Touha tančit je hluboce zakořeněna v lidské psychice. Tanec jako léčivá forma umění je známá po tisíce let. Ve starověkých kulturách byl tanec používán při oslavách, rituálech a duchovních obřadech. Lidé tančili na oslavu střídání ročních období, fází měsíce a přechodné okamžiky v životě – zrození, smrt. Tanec jako jedna z nejrozvinutějších léčebných uměleckých forem propojuje všechny aspekty lidské existence.

Chakradance je terapie, která využívá spontánní tanec k léčení. Neexistuje žádné správně nebo špatně. Je to cesta sebepoznání.

 „Hodně lidí se lekne, když slyší, že se v Chakradance tančí. Stydí se nebo se necítí dost dobří. Krásou Chakradance je, že nemusíte mít žádné taneční ani pohybové zkušenosti, nemusíte si nic pamatovat ani nic nacvičovat. Nikdo se na nikoho nekouká. Tančí se v zatemněné místnosti se zavřenýma očima nebo s maskou přes oči. To vše pomáhá ponořit se hluboko do sebe a nechat se vést svým tělem. Vypnout hlavu, najít si nejpříjemnější pohyb k uvolnění a vyjádření sebe sama. Tančíte, jako by se nikdo nedíval. Je to jako protančit si svůj sen,“ vysvětluje zkušenosti z workshopů Veronika.

Při protancování jednotlivých čaker se začíná uvolňovat energie, je to jako při bdělém snu. Někdo vidí obrazy, něco slyší nebo cítí. Mohou se vynořit vzpomínky, objevit "AHA momenty" či nové vhledy spojené s danou čakrou a tématy. Zároveň se bezpečně a jemně vyplavují a uvolňují emoce a pocity. Vše se děje přirozeně a velmi jemně. Uvolňuje se vše potřebné, aby energie mohla zase volně proudit. Není třeba to analyzovat ani tomu rozumět. Léčení a uzdravení se děje samovolně.

Tipy redakce

Malování Mandala Art

Kreslení mandal je prastará technika z budhismu, kterou psycholog Carl Jung přenesl na západ. Mandala v sanskrtu znamená „kouzelný kruh". Je univerzálním symbolem celistvosti a jednoty. Při malování se tento kruh stává jakousi „nádobou“, která drží vaši energii.

„Ihned po dotancování se začíná s Mandala Art, spontánní arteterapií, kdy všechny prožitky z tance přenášíte na světlo a ukotvujete je na papíře formou kresby. Propojujete tak své podvědomí a niterní prožitky z tance a venkovní svět a vědomí,“ vysvětluje Veronika, a se smíchem dodává: „Malování pro mě zpočátku bylo těžké, nejsem žádný Picasso, ale pak jsem v tom našla zalíbení a do celého procesu se uvolnila. Prostě nepřemýšlím, jen maluji a nechávám se vést. To je ta krása na celém Chakradance. Vše je tak uvolněné a spontánní.“

Stejně jako intuitivní tanec je i Mandala Art v Chakradance spontánní proces, který nemá žádná pravidla. Můžete malovat cokoliv, vše je odrazem protančené a prožité energie. Malování je léčivý proces, který vás může vést k hlubšímu porozumění.

<Path> Víte, že na špinavých činkách z fitka může být víc bakterií než na záchodovém prkénku?Zdroj:

Co od Chakradance očekávat?

Tato léčivá taneční terapie vás jemně a bezpečně navede do vašeho nitra, kde se propojíte se svou vnitřní moudrostí, najdete cestu sami k sobě a odpovědi na všechny své otázky. Uvolníte zablokovanou energii, zharmonizujete mysl, tělo a duši a vnesete tak harmonii, zdraví a spokojenost do nejrůznějších aspektů svého života. Tančit skrze sedm čaker je jako tančit v sedmi různých světech, z nichž každý má svou lekci, poznání.

Chakradance můžete zažít ve skupině naživo, při individuálních lekcích anebo při online kurzech z pohodlí vašeho domova. Vyzkoušet si můžete zdarma Chakradance Tanec sedmi čaker ZDE.

Zdroj: Veronika Slabá, veronikaslaba.cz

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop