Proboha, padají mi vlasy! Co s tím mám dělat?
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Adobe Stock

Proboha, padají mi vlasy! Co s tím mám dělat?

Vždy, když se zásadně během roku mění počasí, nejčastěji na jaře a na podzim, dochází ke zvýšenému vypadávání vlasů, což může být způsobeno nejen teplotními výkyvy, ale také to může být reakce na stres, který máme bohužel během celého roku, zvýšenou únavou či nemocí. Všechny tyhle faktory se navíc smrskly a promítly během posledních tří let do formy covidu, což může být odpověď na případnou otázku, proč zrovna vám v posledních pár letech najednou padají vlasy mnohem výrazněji, anebo teprve zcela nečekaně začaly.
Michal Černý Autor
23. 4. 2024

Možná se ptáte, kdy poznat, že se nejedná o přirozený a náhodný výpadek vlasů, ale o začínající reálný problém. Přirozeně nám každý den vypadne asi 30 až 100 vlasů, a když tento počet přesáhne právě tu stovku, je načase hovořit o nadměrném vypadávání. Pokud se vám tohle nechce počítat, nejste si jisti, nebo se k lékaři stydíte, existuje zcela jednoduchý domácí test, kdy si zatáhnete za tři hustší pramínky, a pokud vytáhnete z každého více než 2 vlasy, naznačuje to, že je více než vhodná příležitost začít jednat.

Vyzkoušeli jste to právě teď a bohužel jste zjistili, že výsledek je horší, než jste čekali? Tak to nebudeme ničím zdržovat a pojďme rovnou k tipům, jak to celé zastavit, pokud tedy vyloženě nechcete nosit paruku, oholit si kompletně hlavu, anebo podstoupit transplantaci.

Jak zabránit vypadávání

Začněme něčím, co slyšíme pořád, ale možná to nedodržujeme tak, jak bychom měli – vyvážená strava, dostatek spánku a snížení stresu. Ano, ve všech třech případech se to mnohem snadněji napíše, než řekne, ale na druhé straně to jsou věci velmi snadno ovlivnitelné. A pokud se nechcete se svými vlasy nadobro rozloučit, neměli byste je určitě tak snadno odbýt s tím, že nic z toho změnit nejde. Někdy to půjde hůře, někdy lépe, hlavní je začít a změnit aspoň něco. A nejen vlasy, ale celé tělo vám pak za toto rozhodnutí v budoucnu jistě poděkuje.

Pokud začneme vhodným jídlem, pak tělo, aby mohlo správně fungovat, potřebuje v základu vitamíny a minerály, vlasy nejsou žádnou výjimkou. Takže se snažte zařadit do svého jídelníčku dostatek ovoce, zeleniny a proteinů. Nezapomeňte určitě ani na doplňky stravy. Některé z nich jsou vyrobeny přímo tak, aby podporovaly zdraví vlasů a nehtů. Je to jako dát svému tělu malý bonus navíc, stejně, jako když dáte pamlsek svému domácímu mazlíčkovi, aby zůstal dlouhodobě spokojený.

Ohledně spánku je to velmi individuální, ale je dobré si pamatovat, že pocitová „vyspanost“ se rovná jasnému důkazu, že tělo si odpočinulo. To znamená, že i když vám psychicky stačí třeba jen 3 hodiny spánku, abyste si ráno řekli, že jste fit, tělu to stačit úplně nemusí. Ano, to je též velmi individuální, ale se zvyšováním věku se velmi pravděpodobně zvyšuje i tělesná potřeba po regeneraci, takže je sice fajn, že vám ve 20 stačí naspat pár hodin týdně, ale ve 30 už to může vyvolávat nejen obtíže spojené s vypadáváním vlasů.

Dalším důležitým, a velmi podceňovaným faktorem, je vlasová kosmetika. Můžete být skoro bez stresu, spát 8 hodin denně a jíst jen to nejzdravější, ale pokud dlouhodobě používáte ty největší a nejpodezřelejší směsice chemických látek, nemůžete se divit následkům. Těmi jsou pak třeba i ekzémy a alergie.

Trh je zaplaven širokou škálou produktů, je tak nutné najít ty pravé. V tom by vám měl poradit nějaký vlasový odborník či kadeřník, přičemž základním klíčem k úspěchu je najít takové, které skutečně prospějí vašemu typu vlasů. A to někdy lze těžko odhadnout.

<Path> "Muž by měl mít svou tajnou zbraň", říká Roman. "Tou mojí je kolagen!“Zdroj: Inca Collagen

Doporučuje se začít s koncentrovanými séry a toniky, které cílí přímo na kořínky vlasů a podporují jejich růst. Označit by se daly jako „superjídlo“ pro vlasy, zahrádkáři by je nazvali tím nejvýživnějším hnojivem. Různé šampony a balzámy pak přicházejí jako dodatečná podpora, která zajistí, že vlasy zůstávají hydratované a zářivé. Mimochodem, až začnete cokoliv používat, měli byste vydržet aspoň tři měsíce, abyste viděli skutečné působení vašeho produktu. Tři měsíce jsou totiž běžný růstový cyklus vlasů, takže až teprve po této době poznáte skutečné rozdíly.

Jak už bylo řečeno, produktů je spousta a není vždy lehké si vybrat a pak se ještě rozhodnout. Proto určitě oceníte jeden konkrétní tip na jeden z nejkvalitnějších produktů, co náš trh nabízí.

Tipy redakce

Jde o přípravek pro ty, kteří doslova milují cokoliv, co je na přírodní bázi a ještě ke všemu velmi dostupné. Jako extra bonus je tu fakt, že jej mohou používat i kojící matky, což není i na dnešní poměry úplně běžná věc. Řeč je o Klorane séru s chininem a BIO protěží alpskou, pro který si můžete skočit i do nejbližší lékárny. Obsahuje 98 % složek přírodního původu bez živočišných složek, silikonů, sulfátů a minerálních olejů. Chinin, získaný z kůry chinovníku, mírní vypadávání vlasů a díky schopnosti zvyšovat mikrocirkulaci ve vlasové pokožce stimuluje růst nových, silnějších vlasů.

K rychlejšímu růstu pomáhá také protěž alpská, což je rostlina známá svou výjimečnou odolností vůči extrémním podmínkám v horském prostředí, jako jsou vysoká nadmořská výška, silné sluneční záření a nízké teploty. Díky těmto adaptacím je bohatým zdrojem antioxidantů, které jsou, jak známo, pro tělo velmi prospěšné, neboť tím pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály. Díky svým unikátním adaptacím na vysokohorské prostředí má protěž přirozené ochranné schopnosti proti škodlivému slunečnímu záření.

Do třetice všeho dobrého je přítomen i mangan, velmi důležitý mikroprvek, který podporuje růst vlasů a aktivaci enzymů, přičemž jeho nedostatek vede právě k řídnutí a vypadávání vlasů. Kromě přímého vlivu na růst a prevenci může jeho dostatečný příjem přispět k celkovému zdraví vlasů tím, že podporuje správnou funkci imunitního systému a pomáhá snižovat zánět, což může mít pozitivní vliv na vlasovou pokožku.

Sérum jako takové se používá 3x týdně do vlhkých či suchých vlasů, neoplachuje se, a co je vůbec nejlepší, první výsledky se dostaví už v prvním měsíci používání, kdy se do růstové fáze dostane až 3000 nových vlasů. Vydržte ale určitě po celou dobu růstového cyklu, tedy ještě další 2 měsíce, ať je vaše kúra kompletní a s dlouhodobějším efektem. Jedno balení séra (100 ml) vám vystačí po celou dobu. Sérum je vhodné doplnit šampónem a balzámem ze stejné řady.

Klorane sérum s chininem a BIO protěží alpskou pečuje nejen o vlasy, ale také o naši planetu. V Ekvádoru, kde se chinovníky pěstují metodou agrolesnictví, firemní nadace Klorane Botanical Foundation vysázela již 15 000 chinovníků. Jejich výsadba pomáhá v boji proti odlesňování, erozi, ochraňují vodu a vzácné druhy rostlin a v neposlední řadě také pohlcují uhlík.

Doporučení je jasné – každý přípravek používejte v kombinaci s produkty ve stejné řadě
Foto: Klorane / Se svolením

Pomyslnou třešničkou na dortu je tzv. Green Impact Index. Tento ukazatel je všem velmi dobře známý, většina z nás si podle něj vybírá svůj domácí spotřebič, nalézt jej dnes můžete i na některých potravinách. A nově také na kosmetických produktech společnosti Pierre Fabre, pod kterou značka Klorane spadá.

Tipy redakce

Firma tento index zavedla v roce 2021, aby mohla transparentně komunikovat k zákazníkům dopad svých kosmetických produktů na životní prostředí a společnost. Označuje se jednoduše jako u elektrospotřebičů písmeny A, B, C a D. Index se opírá o 3000 analýz životního cyklu produktů a obalů vyvinutých za posledních 10 let a hodnocení vychází z 20 kritérií (dopad obalu, složení, výroby, dopravy, obsah bio složek, fair trade, vegan složení atd.). Důvěryhodnost metologie byla vyhodnocena nezávislou organizací AFNOR, která navíc provádí každoroční podrobný audit. No a jaké označení nese sérum Klorane? Samozřejmě A!

Nyní, když jste se vším obeznámeni, a snad už máte i výše uvedený přípravek doma, přichází ta nejtěžší část – vytrvat. Je to jako s jakýmkoliv jiným cvičebním plánem nebo dietou, kde klíčem k úspěchu je pravidelnost a odhodlání.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: klorane.com

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
„Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár
LIDÉ

Seznámení s partnerovým otcem nevyšlo. „Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár

Autor: Irena Piloušková
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Batoh z řady Thule Subterra 2 je stylový a praktický
LUXURY TRAVEL

Nejlepší parťáci na cesty? Jeden je malý, skladný a má čtyři kolečka a druhý se vám „usadí“ na zádech, aniž byste si všimli

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop