Od výbavy po vašnostu: Přezdívek pro penis používají muži desítky. Které jsou ty nejbizarnější a které máme najraději?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Od výbavy po vašnostu: Přezdívek pro penis používají muži desítky. Které jsou ty nejbizarnější a které máme najraději?

Penis je nuda. Ne tedy ta věc, ale to slovo. Neosobní, formální, vědecky chladné. Neutralita je někdy potřeba, ale v běžném hovoru, zdá se, na ni prostě není místo. Místo toho používáme celé náruče slov jiných, kterými jsme si penis pojmenovali. Mnohé z nich znáte i vy, ale některá překvapí i zkušené vypravěče.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
9. 11. 2023

Penis je pro redaktora časopisu pro muže věčné téma. Jak ho mít rád, jak se o něj starat, jak si s ním hrát, jak se o něj podělit, jak ho zvětšit, jak ho ozdobit… O tom všem jsem psal. Jak mu ale říkat? Při tvorbě článku Parťák v kalhotách do tištěného čísla LUI CONNECTION o vztahu mužů se svým penisem, jsem si uvědomil, že naprosto zásadní roli hraje to, jak mu říkáme. A tak jsem začal pátrat.

Po tom, co jsem vypsal všechny penisové přezdívky, na které jsem dokázal sám přijít, jsem se obrátil na kamarády. A nestačil jsem se divit. Bylo kouzelné zjišťovat, jak kromě těch několika dobře zavedených termínů, které používáme všichni, má každý z nich ve svém arzenálu ještě další, o jejichž existenci jsem netušil. Schválně, vy jste je znali?

Výrazivo neutrální

Než se pustíme do tajů jazykové kreativity, připomeňme si ještě několik dalších slov pro penis, která jsou neutrální. Tedy až na to, že všechna zní tak trochu divně. Pohlavní orgán je hrozně dlouhé a šroubované, pyj zastaralé a falus odborné. A moc tomu nepomáhají ani úd nebo mužství, která jsou obě tak trochu moc bázlivá.

Přezdívky pro děti

Další velkou skupinou jsou slova, která jsme si jako společnost vymysleli, abychom dokázali o intimních partiích mluvit s dětmi. Nemyslím, že je to ovšem tak moc kvůli těm dětem, jako spíš kvůli dospělým, kteří se snad před dětmi stydí, nebo mají pocit, že používat oficiální výrazivo jako penis je pro malé caparty nevhodné.

Zřejmě nikoho nepřekvapí slova pindík, frantík, lulánek nebo šulínek, jeden z kamarádů ale zavzpomínal také na další termíny. „Kouká ti vrabec, brabec nebo sportovec jsem jako dítě slýchával často.“ Objevil se ale také zvoneček. Představa, že by tenhle orgán opravdu zvonil, je ovšem zábavná. Stačí, že nás kolikrát zrazuje tím, že roste, to by tak hrálo, aby k tomu ještě vydával zvuky. To už je snad lepší kolíček nebo camrflík. I tyhle termíny prý byly v některých rodinách v aktivní slovní zásobě.

Přezdívky pro dospělé

Další zábavnou kategorií jsou přezdívky, které používají dospělí tam, kde chtějí o pohlavním orgánu mluvit nesprostě, ale přesto se pokoušejí o vtipnost nebo nějaké výraznější emoční či obrazné zabarvení. Musím přiznat, že do téhle kategorie slov nezřídka sahám taky, přece jen psát pořád o penisech není úplně zábavné. A tak mám v rukávu třeba přirození, výbavu, nádobíčko nebo nástroj. Během svého průzkumu jsem ovšem potkal taky slovo materiál, takže se nedivte, až se v mých článcích začne objevovat i tahle specialita. Hm… specialita… Když se nad tím člověk zamyslí, použít jde těch slov opravdu hodně.

<Path> Plánujete opalování „na Adama“? Pak věnujte penisu náležitou péči, jinak vás čeká ryzí pekloZdroj: melmagazine.com, allohealth.care, medium.com, medicalnewstoday.com, healthline.com, insider.com, health.com

Přezdívky podle tvaru a užití

Asi nejzábavnější kategorií jsou penisová pojmenování, která jsme si vymysleli podle toho, jak penis vypadá nebo jak ho používáme. Všechno dlouhé, rovné, tvrdé, hladké, kluzké, pevné, velké a taky zasouvací, třecí, cucací, lízací a podobně používací jde aplikovat jako přezdívku pro penis.

A tak máme například kategorii dřevěnou obsahující už zmíněný kolíčekkolík, kládu, klacekpoleno, ale taky by sem šel zařadit totem či rákoska. Dále jsem natrefil taky na poměrně nevybíravý šroubovák (Jako bych někoho slyšel říkat „Já ti ho tam našroubuju, bejby“.), otvírák či torpédo, naleštěný meč, nebo píchavý bodlák (proč asi?). Někam sem by patřil taky šoupálek, i když to je ve skutečnosti malý zpěvný pták. Stejně jako značně popisná slova jako trhač nebo obušek.

Taky můžeme vydělit skupinu věcí, které se strkají do pusy. Flétna, fujaralízátko budou rozhodně jejími zástupci. A nesmíme zapomenout na slova připodobňující penis ke zvířatům či jejich částem: Pták, ocas, ohon, chobot, hadanakonda. S tím se také nabízí myšlenka, že dětská rýmovačka na dobrou noc „Dobru s kobrou“ vůbec není tak nevinná, jak by se mohlo zdát.

Když je řeč o tvaru, vzpomeňme také na slova týkající se proporcí: Obr, velikán a i komické třetí noha poukazují na značnou velikost takového přirození. A setkal jsem se taky s tím, že muži říkali svému penisu macek nebo malý. Ovšem bez ohledu na to, jaké byly skutečné proporce.

Zdroj: Giphy

Přezdívky podle lidí

Naprosto unikátní skupinou mužského genitálního výraziva jsou potom přezdívky vymyšlené podle nějakých osobností nebo lidí. Podle zkušeností z internetu je taková personifikace penisu častější, než jsem si myslel. V kalhotách tak muži nosí pana domácího, vašnostu, juniora, kolegu, kamaráda, kámoše a třeba i soudruha. Zajímavým fenoménem jsou také pojmenování podle společenského postavení a funkce: ministr, prezident, starosta či primátor.

Přezdívky sprosté

Na závěr jsem si nechal slova, která známe dobře všichni, a i přesto, že víme, že bychom neměli, je s gustem také všichni používáme. Než se ale dostanu k těmto vulgarismům, musím zmínit ještě několik pojmenování, která se mi jinam nevešla, ale rozhodně nesmí zůstat v zapomnění: lofas, štencl, štycl, lulin, bimbas, drak a taky démon.

Tipy redakce

A teď tedy ještě pár těch sprosťáren, byť vás asi žádná z nich nepřekvapí: ko*otču*ák jsou nejčastější, v těsném závěsu se šu*inem. Existují ale také slova odvozená od činností, jak ilustruje například m*dák.

A které slovo je nejoblíbenější? Podle všeho by se o tuhle pozici porvalo slov hned několik. „Běžný je vocas, péro, ve slovenštině vták. A hodně ču*ák,“ sdělil mi svá pozorování kamarád, který se na oblíbenost slov přeptal kluků v hospodě. Což potvrzuje i můj malý průzkum. Slov sice známe hodně, ale s největší oblibou saháme právě po této čtveřici.

Zdroj: Martin Lyko a přátelé, lui.cz

Populární
články

Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?
CESTOVÁNÍ

Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?

Autor: Irena Piloušková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
LIDÉ

Pět nejúspěšnějších modelů dnešního Česka a Slovenska: Filipa Hrivňáka určitě znáte, Oliver Průcha může být novinkou

Autor: Rozálie Růžičková
Oko je okno nejen do duše, ale také do neřestných myšlenek
TĚLO & MYSL

Je možné poznat sexuální orientaci z očí? Vědce to napadlo před půl stoletím, teorii potvrdili ale až nedávno

Autor: Martin Lyko

E-Shop