Od výbavy po vašnostu: Přezdívek pro penis používají muži desítky. Které jsou ty nejbizarnější a které máme najraději?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Od výbavy po vašnostu: Přezdívek pro penis používají muži desítky. Které jsou ty nejbizarnější a které máme najraději?

Penis je nuda. Ne tedy ta věc, ale to slovo. Neosobní, formální, vědecky chladné. Neutralita je někdy potřeba, ale v běžném hovoru, zdá se, na ni prostě není místo. Místo toho používáme celé náruče slov jiných, kterými jsme si penis pojmenovali. Mnohé z nich znáte i vy, ale některá překvapí i zkušené vypravěče.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
9. 11. 2023

Penis je pro redaktora časopisu pro muže věčné téma. Jak ho mít rád, jak se o něj starat, jak si s ním hrát, jak se o něj podělit, jak ho zvětšit, jak ho ozdobit… O tom všem jsem psal. Jak mu ale říkat? Při tvorbě článku Parťák v kalhotách do tištěného čísla LUI CONNECTION o vztahu mužů se svým penisem, jsem si uvědomil, že naprosto zásadní roli hraje to, jak mu říkáme. A tak jsem začal pátrat.

Po tom, co jsem vypsal všechny penisové přezdívky, na které jsem dokázal sám přijít, jsem se obrátil na kamarády. A nestačil jsem se divit. Bylo kouzelné zjišťovat, jak kromě těch několika dobře zavedených termínů, které používáme všichni, má každý z nich ve svém arzenálu ještě další, o jejichž existenci jsem netušil. Schválně, vy jste je znali?

Výrazivo neutrální

Než se pustíme do tajů jazykové kreativity, připomeňme si ještě několik dalších slov pro penis, která jsou neutrální. Tedy až na to, že všechna zní tak trochu divně. Pohlavní orgán je hrozně dlouhé a šroubované, pyj zastaralé a falus odborné. A moc tomu nepomáhají ani úd nebo mužství, která jsou obě tak trochu moc bázlivá.

Přezdívky pro děti

Další velkou skupinou jsou slova, která jsme si jako společnost vymysleli, abychom dokázali o intimních partiích mluvit s dětmi. Nemyslím, že je to ovšem tak moc kvůli těm dětem, jako spíš kvůli dospělým, kteří se snad před dětmi stydí, nebo mají pocit, že používat oficiální výrazivo jako penis je pro malé caparty nevhodné.

Zřejmě nikoho nepřekvapí slova pindík, frantík, lulánek nebo šulínek, jeden z kamarádů ale zavzpomínal také na další termíny. „Kouká ti vrabec, brabec nebo sportovec jsem jako dítě slýchával často.“ Objevil se ale také zvoneček. Představa, že by tenhle orgán opravdu zvonil, je ovšem zábavná. Stačí, že nás kolikrát zrazuje tím, že roste, to by tak hrálo, aby k tomu ještě vydával zvuky. To už je snad lepší kolíček nebo camrflík. I tyhle termíny prý byly v některých rodinách v aktivní slovní zásobě.

Přezdívky pro dospělé

Další zábavnou kategorií jsou přezdívky, které používají dospělí tam, kde chtějí o pohlavním orgánu mluvit nesprostě, ale přesto se pokoušejí o vtipnost nebo nějaké výraznější emoční či obrazné zabarvení. Musím přiznat, že do téhle kategorie slov nezřídka sahám taky, přece jen psát pořád o penisech není úplně zábavné. A tak mám v rukávu třeba přirození, výbavu, nádobíčko nebo nástroj. Během svého průzkumu jsem ovšem potkal taky slovo materiál, takže se nedivte, až se v mých článcích začne objevovat i tahle specialita. Hm… specialita… Když se nad tím člověk zamyslí, použít jde těch slov opravdu hodně.

<Path> Muž se narodil bez penisu. Vědci mu sestavili nový bionický penis, který mu ve čtyřiceti čtyřech letech umožní první milováníZdroj: Men's Health

Přezdívky podle tvaru a užití

Asi nejzábavnější kategorií jsou penisová pojmenování, která jsme si vymysleli podle toho, jak penis vypadá nebo jak ho používáme. Všechno dlouhé, rovné, tvrdé, hladké, kluzké, pevné, velké a taky zasouvací, třecí, cucací, lízací a podobně používací jde aplikovat jako přezdívku pro penis.

A tak máme například kategorii dřevěnou obsahující už zmíněný kolíčekkolík, kládu, klacekpoleno, ale taky by sem šel zařadit totem či rákoska. Dále jsem natrefil taky na poměrně nevybíravý šroubovák (Jako bych někoho slyšel říkat „Já ti ho tam našroubuju, bejby“.), otvírák či torpédo, naleštěný meč, nebo píchavý bodlák (proč asi?). Někam sem by patřil taky šoupálek, i když to je ve skutečnosti malý zpěvný pták. Stejně jako značně popisná slova jako trhač nebo obušek.

Taky můžeme vydělit skupinu věcí, které se strkají do pusy. Flétna, fujaralízátko budou rozhodně jejími zástupci. A nesmíme zapomenout na slova připodobňující penis ke zvířatům či jejich částem: Pták, ocas, ohon, chobot, hadanakonda. S tím se také nabízí myšlenka, že dětská rýmovačka na dobrou noc „Dobru s kobrou“ vůbec není tak nevinná, jak by se mohlo zdát.

Když je řeč o tvaru, vzpomeňme také na slova týkající se proporcí: Obr, velikán a i komické třetí noha poukazují na značnou velikost takového přirození. A setkal jsem se taky s tím, že muži říkali svému penisu macek nebo malý. Ovšem bez ohledu na to, jaké byly skutečné proporce.

Zdroj: Giphy

Přezdívky podle lidí

Naprosto unikátní skupinou mužského genitálního výraziva jsou potom přezdívky vymyšlené podle nějakých osobností nebo lidí. Podle zkušeností z internetu je taková personifikace penisu častější, než jsem si myslel. V kalhotách tak muži nosí pana domácího, vašnostu, juniora, kolegu, kamaráda, kámoše a třeba i soudruha. Zajímavým fenoménem jsou také pojmenování podle společenského postavení a funkce: ministr, prezident, starosta či primátor.

Přezdívky sprosté

Na závěr jsem si nechal slova, která známe dobře všichni, a i přesto, že víme, že bychom neměli, je s gustem také všichni používáme. Než se ale dostanu k těmto vulgarismům, musím zmínit ještě několik pojmenování, která se mi jinam nevešla, ale rozhodně nesmí zůstat v zapomnění: lofas, štencl, štycl, lulin, bimbas, drak a taky démon.

Tipy redakce

A teď tedy ještě pár těch sprosťáren, byť vás asi žádná z nich nepřekvapí: ko*otču*ák jsou nejčastější, v těsném závěsu se šu*inem. Existují ale také slova odvozená od činností, jak ilustruje například m*dák.

A které slovo je nejoblíbenější? Podle všeho by se o tuhle pozici porvalo slov hned několik. „Běžný je vocas, péro, ve slovenštině vták. A hodně ču*ák,“ sdělil mi svá pozorování kamarád, který se na oblíbenost slov přeptal kluků v hospodě. Což potvrzuje i můj malý průzkum. Slov sice známe hodně, ale s největší oblibou saháme právě po této čtveřici.

Zdroj: Martin Lyko a přátelé, lui.cz

Populární
články

Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Červené víno je pro naši pleť jako elixír stáří
TĚLO & MYSL

Červené víno jako nepřítel krásné pleti. Proč víno škodí pokožce víc než pivo a co vše s ní alkohol dělá?

Autor: Redakce

E-Shop