Objevte v sobě umělce! ArtMoment pořádá kreativní posezení, ze kterých si i ti, kteří „malovat neumějí“, odnášejí úžasná díla
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: ArtMoment, se svolením

Objevte v sobě umělce! ArtMoment pořádá kreativní posezení, ze kterých si i ti, kteří „malovat neumějí“, odnášejí úžasná díla

Svět umění zaznamenal novou hvězdu na obzoru, a její jméno zní ArtMoment. Tato firma, která vznikla z nenápadného studentského projektu, se dnes může pyšnit více než sedmi tisíci nadšenými klienty. Svou cestu zahájila v roce 2020 a od té doby přináší lidem „zážitkové malování“. Že vás zajímá, co přesně toto slovní spojení znamená? Pojďme se na to podívat.
Redakce Redakce Autor
16. 10. 2023

Základem celého konceptu ArtMoment je přiblížit umění obyčejným lidem a milovníkům umění, kteří si možná nikdy ani nepřipustili, že by mohli sami tvořit. Projekt vznikl díky třem studentům – Polině Burkové, Egorovi Nefedovovi a Jaroslavovi Kevinovi Peterkovi –, kteří se rozhodli překonat hranice a ukázat světu, že umělec je v každém z nás, stačí ho jen objevit.

Malování s klasickými předlohami: luxus pro kreativní duše!

Základním konceptem ArtMoment je „zážitkové malování“ s Klasickými předlohami. Velké písmeno na začátku je schválně. Tak se totiž toto milé setkání jmenuje.

Během tří hodin si klienti mohou namalovat svůj vlastní obraz pod vedením profesionálních lektorů a lektorek. Maluje se akrylovými barvami a k dispozici je několik velikostí štětců.

Už od samého začátku se klient cítí jako v bavlnce. Je uvítán welcome drinkem a má k dispozici všechny potřebné malířské nástroje. Žádná práce s přípravami, jen se pohodlně usadit a jde se tvořit! To vše probíhá v krásném prostředí vybraných kaváren a restaurací.

A jaký je výsledek? Každý odchází nejen s uměleckým dílem, ale také s profesionálně pořízenými fotografiemi.

Více než jeden způsob malování

ArtMoment nezůstal jenom u jednoho způsobu malování. Přestože jsou akrylové barvy skvělé médium, v umění se meze nekladou, a tak se i na zážitkovém malování rozšiřují možnosti. Kromě Klasických předloh jsou v nabídce také Tematické předlohy – například „Svět zvířat“ či „Na cestách“. A pro ty, kteří touží po ještě jiné zkušenosti, existuje také verze experimentovat s lihovou tuší ArtInk. Samozřejmě opět s možností vše konzultovat s proškoleným lektorem.

ArtWine: degustace a malování s vínem

Že o welcome drinku jsme se už bavili? Ano, ale tady vlastně vůbec nehovoříme o skleničce k náladě. ArtMoment přišel s malováním, při kterém víno nejen okusíte, ale i si jím vytvoříte nevšední dílo. Tato kombinace degustace a malování slibuje nezapomenutelný večer. Jeden takový proběhl už 8. října 2023.

Pro firmy a soukromé akce

ArtMoment zní jako skvělý tip pro nejbližší. Příjemný večer ve společnosti rodiny, přátel nebo lásky. Firma ale také poskytuje bohatou nabídku pro firmy a větší soukromé akce. Pokud hledáte způsob, jak propojit kolektiv, a ještě k tomu potřebujete novou výzdobu do kanceláře, toto je fakt dobrý nápad, na který přišla už řada firem.

Mezi klienty, kteří si užili malování, patří i velké společnosti jako Samsung, Česká spořitelna a Deloitte.

Navíc, pokud plánujete firemní večírek, oslavu narozenin nebo rozlučku se svobodou, ArtMoment přinese kreativitu a zábavu do každého okamžiku.

<Path> Vyfotit a rovnou na místě vytisknout! Instantní fotky jsou hitem letošního léta: Vzpomínky na něj totiž nikdy nezmizíZdroj: Fujifoto, instax.cz, Instagramový profil instaxcz

Detaily, které se počítají

V ArtMoment kladou důraz na detail, což je to, co je odlišuje. Nebavíme se tu o nějakém kurzu malování. Odzvonilo představám školní učebny, která je cítit ředidlem. Žádná sváča v sáčku a pití v petce. A neplatí ani stereotypní představy o vztahu lektor-student. Na zážitkovém malování se s lektory potkáte v příjemném prostředí proto, abyste si tento svůj ArtMoment užili, dali si něco dobrého a odnesli si z toho nejen opravdu pěkný výsledek, ale i fajn vzpomínky.

Tipy redakce

Kam ArtMoment směřuje teď?

„Naším cílem je přibližovat umění obyčejným lidem a lajkům, kteří mají umění rádi, ale třeba si myslí, že by nikdy sami nic vytvořit nezvládli. My jim chceme ukázat, že je v nich víc, než si myslí a že to dokážou,” říká spoluzakladatel Jaroslav Kevin Peterka. A toto se plní již ve čtyřech městech: v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

ArtMoment již zahájil několik zajímavých spoluprací, včetně malování na terase Aperol Spritz v Praze, benefičního večera pro organizaci OBRAZ a večera malování v rámci Prague Pride 2023 ve spolupráci… s námi! I my jsme si s ArtMoment namalovali obrazy, a to na našem eventu LUI CONNECTION.

Do budoucna prý plánují přinést další koncepty a spolupráce, které zanechají nezapomenutelné dojmy a inspiraci pro všechny, kteří v životě vyhledávají pestrost a nevšední okamžiky.

Zdroj: Artmoment, artmoment.cz, IG: @artmoment.cz, lui.cz

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop