Objevte v sobě umělce! ArtMoment pořádá kreativní posezení, ze kterých si i ti, kteří „malovat neumějí“, odnášejí úžasná díla
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: ArtMoment, se svolením

Objevte v sobě umělce! ArtMoment pořádá kreativní posezení, ze kterých si i ti, kteří „malovat neumějí“, odnášejí úžasná díla

Svět umění zaznamenal novou hvězdu na obzoru, a její jméno zní ArtMoment. Tato firma, která vznikla z nenápadného studentského projektu, se dnes může pyšnit více než sedmi tisíci nadšenými klienty. Svou cestu zahájila v roce 2020 a od té doby přináší lidem „zážitkové malování“. Že vás zajímá, co přesně toto slovní spojení znamená? Pojďme se na to podívat.
Redakce Redakce Autor
16. 10. 2023

Základem celého konceptu ArtMoment je přiblížit umění obyčejným lidem a milovníkům umění, kteří si možná nikdy ani nepřipustili, že by mohli sami tvořit. Projekt vznikl díky třem studentům – Polině Burkové, Egorovi Nefedovovi a Jaroslavovi Kevinovi Peterkovi –, kteří se rozhodli překonat hranice a ukázat světu, že umělec je v každém z nás, stačí ho jen objevit.

Malování s klasickými předlohami: luxus pro kreativní duše!

Základním konceptem ArtMoment je „zážitkové malování“ s Klasickými předlohami. Velké písmeno na začátku je schválně. Tak se totiž toto milé setkání jmenuje.

Během tří hodin si klienti mohou namalovat svůj vlastní obraz pod vedením profesionálních lektorů a lektorek. Maluje se akrylovými barvami a k dispozici je několik velikostí štětců.

Už od samého začátku se klient cítí jako v bavlnce. Je uvítán welcome drinkem a má k dispozici všechny potřebné malířské nástroje. Žádná práce s přípravami, jen se pohodlně usadit a jde se tvořit! To vše probíhá v krásném prostředí vybraných kaváren a restaurací.

A jaký je výsledek? Každý odchází nejen s uměleckým dílem, ale také s profesionálně pořízenými fotografiemi.

Více než jeden způsob malování

ArtMoment nezůstal jenom u jednoho způsobu malování. Přestože jsou akrylové barvy skvělé médium, v umění se meze nekladou, a tak se i na zážitkovém malování rozšiřují možnosti. Kromě Klasických předloh jsou v nabídce také Tematické předlohy – například „Svět zvířat“ či „Na cestách“. A pro ty, kteří touží po ještě jiné zkušenosti, existuje také verze experimentovat s lihovou tuší ArtInk. Samozřejmě opět s možností vše konzultovat s proškoleným lektorem.

ArtWine: degustace a malování s vínem

Že o welcome drinku jsme se už bavili? Ano, ale tady vlastně vůbec nehovoříme o skleničce k náladě. ArtMoment přišel s malováním, při kterém víno nejen okusíte, ale i si jím vytvoříte nevšední dílo. Tato kombinace degustace a malování slibuje nezapomenutelný večer. Jeden takový proběhl už 8. října 2023.

Pro firmy a soukromé akce

ArtMoment zní jako skvělý tip pro nejbližší. Příjemný večer ve společnosti rodiny, přátel nebo lásky. Firma ale také poskytuje bohatou nabídku pro firmy a větší soukromé akce. Pokud hledáte způsob, jak propojit kolektiv, a ještě k tomu potřebujete novou výzdobu do kanceláře, toto je fakt dobrý nápad, na který přišla už řada firem.

Mezi klienty, kteří si užili malování, patří i velké společnosti jako Samsung, Česká spořitelna a Deloitte.

Navíc, pokud plánujete firemní večírek, oslavu narozenin nebo rozlučku se svobodou, ArtMoment přinese kreativitu a zábavu do každého okamžiku.

<Path> Šest tipů, kam si zajít na originální první rande, abyste si zajistili, že bude i druhéZdroj: Men's Health, Reddit

Detaily, které se počítají

V ArtMoment kladou důraz na detail, což je to, co je odlišuje. Nebavíme se tu o nějakém kurzu malování. Odzvonilo představám školní učebny, která je cítit ředidlem. Žádná sváča v sáčku a pití v petce. A neplatí ani stereotypní představy o vztahu lektor-student. Na zážitkovém malování se s lektory potkáte v příjemném prostředí proto, abyste si tento svůj ArtMoment užili, dali si něco dobrého a odnesli si z toho nejen opravdu pěkný výsledek, ale i fajn vzpomínky.

Tipy redakce

Kam ArtMoment směřuje teď?

„Naším cílem je přibližovat umění obyčejným lidem a lajkům, kteří mají umění rádi, ale třeba si myslí, že by nikdy sami nic vytvořit nezvládli. My jim chceme ukázat, že je v nich víc, než si myslí a že to dokážou,” říká spoluzakladatel Jaroslav Kevin Peterka. A toto se plní již ve čtyřech městech: v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

ArtMoment již zahájil několik zajímavých spoluprací, včetně malování na terase Aperol Spritz v Praze, benefičního večera pro organizaci OBRAZ a večera malování v rámci Prague Pride 2023 ve spolupráci… s námi! I my jsme si s ArtMoment namalovali obrazy, a to na našem eventu LUI CONNECTION.

Do budoucna prý plánují přinést další koncepty a spolupráce, které zanechají nezapomenutelné dojmy a inspiraci pro všechny, kteří v životě vyhledávají pestrost a nevšední okamžiky.

Zdroj: Artmoment, artmoment.cz, IG: @artmoment.cz, lui.cz

Populární
články

E-Shop