Umělá inteligence pozná, když se někomu líbíte! Zeptali jsme se AI, na co se zaměřit a jaké nenápadné otázky pokládat
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Umělá inteligence pozná, když se někomu líbíte! Zeptali jsme se AI, na co se zaměřit a jaké nenápadné otázky pokládat

Umělá inteligence hýbe světem. A v budoucnosti nejspíš bude hrát ještě větší roli. Už nyní jsou její možnosti poměrně dost široké, a tak se nejde nezeptat na něco, co sem tam pálilo asi každého: Jak poznat, že se někomu líbíme? Na co se zaměřit? Jaké pokládat otázky? Umělá inteligence nám poradila, a tak vám její odpovědi přinášíme.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
10. 5. 2023

Láska je věc komplikovaná. Pokud jste někdy uvažovali, jestli je možné, že je do vás váš ideál taky zakoukaný, zpozorněte! Umělá inteligence nám poradila zaměřovat se na následující (odpovědi v článku nebyly – pro zachování autenticity – editovány):

1.       Oční kontakt: Když se někdo zajímá o vás, často vám budou věnovat prodloužený oční kontakt a neodvrátí pohled, když se na sebe díváte.

2.       Úsměv: Když se vám někdo líbí, často na vás budou úsměvem reagovat. Mohou se objevit jemné úsměvy, když se na vás dívají, a snažit se vyvolat příjemnou atmosféru.

3.       Doteky: Pokud se vám někdo líbí, mohou se snažit vytvořit fyzický kontakt. Například vás mohou lehce dotknout na paži nebo na zádech při konverzaci.

4.       Přiblížení: Osoba, která se vám líbí, se často bude snažit přiblížit vám fyzicky. Může se přiblížit, když spolu mluvíte, nebo se pokusit být ve vaší blízkosti.

5.       Zajímání se o vás: Když se někomu líbíte, budou se vás snažit lépe poznat a projevovat o vás zájem. Budou se ptát na vaše zájmy, životní příběh a soustředit se na to, co říkáte.

Tyto znaky podle AI (ChatGPT OpenAI) mohou naznačovat zájem. Ale samozřejmě nejde o dokonalou metodu. Mohli jste prostě jen narazit na fakt velkého sympaťáka nebo sympaťačku. Otevření lidé mohou své okolí mást svým vstřícným a velmi osobním vystupováním, a tak jsme se umělé inteligence zeptali, jaké doteky identifikovat jako možná vodítka, že v nás někdo má zalíbení. Taky jste se zamysleli, jestli vaše obětí bylo dostatečně dlouhé, pevné nebo jinak intenzivní? Jestli vás za ruku chytil/a omylem, přátelsky či opravdu romanticky? Pak se pozastavte nad následujícími body. Zalíbení může podle AI značit:

Tipy redakce

1.       Délka a intenzita doteků: Osoba, která má zájem o váš romantický potenciál, se může dotýkat déle a intenzivněji než osoba, která nemá zájem. Může se snažit udržovat fyzický kontakt delší dobu, jako například při sezení blízko vás nebo při objetí.

2.       Frekvence doteků: Když se vám někdo líbí, mohou se pokoušet o častější a opakující se doteky. Například si mohou pohrávat s vašimi vlasy, lehce se dotýkat vaší paže nebo záda, nebo se snažit najít příležitost k fyzickému kontaktu během konverzace.

3.       Cítění osobního prostoru: Lidé, kteří mají zájem, se mohou cítit pohodlněji s tím, že se přibližují k vám a invazivnějšímu fyzickému kontaktu. Naopak, když někomu nejste přitažliví, mohou si dávat větší pozor na udržení většího osobního prostoru mezi vámi.

4.       Reakce na váš dotek: Pokud se vám někdo líbí, často budou přijímat a oplácet váš fyzický kontakt. Může to být v podobě lehkého doteku v odpovědi na váš dotek, například když se snažíte zlehka dotknout jejich paže. Pokud jim však nejste přitažliví, mohou se snažit odbýt váš dotek nebo se vyhýbat fyzickému kontaktu.

<Path> „Už chápu, co lidé myslí tím, když říkají, že sex je skvělý,“ svěřil se muž, který po rozvodu zkusil pánskou placenou společnostZdroj: Anonymní respondent, redakce

Máte jasno ve fyzickém kontaktu, ale nejste si jistí metafyzickou stránkou věci? Dotázali jsme se i, jaké nejčastější věty pronášejí v naší přítomnosti ti, kterým se líbíme. Slyšeli jste od svého potenciálního protějšku některou z nich?

1.       "Rád(a) tě vidím." - Tato věta naznačuje, že se na vás těší a rádi tráví čas ve vaší přítomnosti.

2.       "Mám rád(a), když jsi kolem." - Vyjadřuje radost ze společnosti a přítomnosti osoby, které se líbíte.

3.       "Zajímá mě, co si myslíš." - Osoba projevuje zájem o vaše myšlenky, názory a zkušenosti, což může naznačovat hlubší zájem.

4.       "Jsi úžasný/á." - Tato věta vyzdvihuje pozitivní vlastnosti a kvality, které si na vás dotyčná osoba váží a oceňuje.

5.       "Měl(a) bys vědět, že se mi líbíš." - Tímto výrokem se snaží být upřímný a otevřený ohledně svých pocitů a zájmu o vás.

6.       "Rád(a) bych tě poznal(a) lépe." - Osoba vyjadřuje zájem o blízké seznámení a prohloubení vztahu.

7.       "Chybíš mi, když tě nemám kolem." - Tímto výrokem vyjadřuje, že osoba si vás váží a cítí se nedostatečně, když nejste spolu.

8.       "Jsi mi důležitý/á." - Osoba vám dává najevo, že vám přikládá hodnotu a že pro ni jste významným členem svého života.

Sice žádný z náznaků není zárukou úspěchu, avšak možná jste na dobré cestě, pokud se vaše zkušenost blíží zmíněným bodům. Že už máte dost čekání a přemýšlíte, jak prolomit to čekání, nervozitu a nejistotu? Přímý dotaz „Líbím se ti?“ je pro vás ovšem nepřijatelnou variantou? Umělá inteligence navrhuje čtyři strategie, jak zapříst hovor a poznat z něj, na čem vlastně jste:

1.       Pozorujte jeho/ne její chování: Pokuste se pozorovat, zda vykazuje známky zájmu, které jsem zmínil(a) v předchozí odpovědi. Jestliže se choval(a) kolem vás jinak, než by se choval(a) kolem ostatních, může to naznačovat, že se vám líbí.

2.       Přátelský rozhovor: V rámci neformálního rozhovoru můžete zmínit, že si všímáte jeho/ne její přítomnosti nebo chování kolem vás, a jemně se zeptat, jestli vám nějak zvlášť záleží nebo jaký má názor na váš vztah. Například: "Všiml(a) jsem si, že se v poslední době chováš kolem mě trochu jinak. Mám pocit, že si tu dáváme větší pozor. Jak ty na tohle vnímáš?"

3.       Společné zájmy: Pokud máte společné zájmy nebo aktivity, můžete navrhnout, že byste spolu strávili čas a sledovali reakci. Například: "Mám lístky na koncert té kapely, kterou oba milujeme. Chtěl(a) bys jít se mnou?"

4.       Nepřímé náznaky: Můžete použít nepřímé náznaky nebo naznačit svůj zájem a sledovat, jak na to reaguje. Například: "Slyšela jsem o novém filmu, který mě zajímá. Možná bychom se mohli spolu podívat, když budeš mít čas."

Umělá inteligence ke všem svým odpovědím přidala upozornění, že je potřeba mít na paměti, že každý jsme jiný. Co je psáno, není dáno. A tak nezbývá než popřát i hodně štěstí!

Zdroj: OpenAI ChatGPT, redakce

Populární
články

Pravda vyšla najevo až roky po rozvodu
LIDÉ

Rozhovor s otcem a dcerou: „Že má táta přítele, vím až od sedmnácti let. Mrzí mě, že si nemyslel, že bych ho podpořila,“ říká žena

Autor: Irena Piloušková
Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
Tuto fotogrfii má Matějosvký v e-shopu. Lépe ukazuje vzor i skutečnou barvu povlečení
STYL

Z prémiové bavlny se nebude chtít vám ani milencům. Luxusní kvalitu textilu Matějovský potřebujete vyzkoušet na vlastní (holou) kůži

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop