Podpora nejen českého designu a technologie v módě ve formě soutěže Fashion Fusion! Kdo se přihlásil a na co se můžeme těšit?

Podpora nejen českého designu a technologie v módě ve formě soutěže Fashion Fusion! Kdo se přihlásil a na co se můžeme těšit?

Česká kotlina ukrývá už po stovky let ohromné množství uměleckých talentů, avšak obyvatelstvo se nevěnuje jejich pěstování a opečovávání natolik, jak by mělo.…
Václav Mensa Václav Mensa Autor
22. 8. 2016

Česká kotlina ukrývá už po stovky let ohromné množství uměleckých talentů, avšak obyvatelstvo se nevěnuje jejich pěstování a opečovávání natolik, jak by mělo. Každá akce, která se o to pokouší, si zaslouží tolik podpory, kolik jen může dostat. Posledním úspěchem v naší zemi je rozhodně mezinárodní soutěž Fashion Fusion Challenge.

I když je soutěž na začátku a proběhl první ročník, už nyní se jeví jako světová, sofistikovaná záležitost na úrovni. Z Čech se přihlásili tři obrovské talenty - Rostislav Bujnošek, Jana Morávková Minaříková a Vladimír Staněk. Své koncepty představili na Fashion Fusion Party, kterou pořádal T-Mobile.

<Path> Uklízíte neradi? Nechte úklid na odborníkovi, jehož design a služby vás nadchnouZdroj:

Jana Morávková Minaříková má svou značku od roku 2009 a stejně jako další čeští designéři, vysokou důležitou přikládá kvalitě materiálů. Jsou vyráběné buď v Evropě, nebo pochází z fair výroby. Filozofií značky je osobní luxus a technologický pokrok a jednotlivé kusy jsou běžně nositelné. Do soutěže přihlásila ideový návrh takzvaných indukčních kalhot.

Rostislav Bujnošek do soutěže přihlásil revoluční kus - spojení technologie a módy. Kšiltovka, která nabízí 360° video - na celém kšiltu jsou širokoúhlé kamery. Rostislav pracuje v nové a inovativní značce UNILABEL, která je zaměřená především na potisky.

Návrháře Vladimíra Staňka není nutné vám, našim čtenářům, představovat. Navrhuje pro svou značku STINAK, pro Pietro Filipi a pro nový koncept luxusních plavek Lassevo. Do soutěže přišel s ideou FACED - nebojácnost a osobitost - schopnost pozvat kohokoliv na rande, vyjádřit pocity, náklonnost a tak podobně. Oblečení, které pomůže k projevu osobnosti.

<Path> Štíhlejší postava lusknutím prstu? Jde to! Stačí pár jednoduchých triků na oklamání nejen čočky fotoaparátu, ale i prostého okaZdroj: absoluteconfidence.com, gabriellearruda.com, aarp.org, brightside.me, fda.gov, busbeestyle.com

Nejlepších deset získá možnost zrealizovat své ideové koncepty v moderní Fashion Fusion Lab. Odborníci a specialisté v oblasti inovativní módy a technologie pomohou při vytvoření prototypů a účastníkům budou poskytnuty veškeré potřebné materiály. Celou soutěž také vznikla ve spolupráci Czech Design Week, jehož hlavním účelem je právě vyhledávání a "oslavování" nových talentů.

Soutěž vyhlásila společnost Deutsche Telekom. A celý T-Mobile si zaslouží respekt, protože se nestává tak často, aby velká společnost podporovala umění a design. Bůh ví proč, možná proto, že na světě je ještě příliš mnoho sportovců.

Spojení technologie a módy bude mít v budoucnosti obrovskou důležitost. Jak nastínil třeba poslední Met Gala. Představa toho, že všichni budeme nosit látky jako Claire Danes je moc hezká.

Foto: Fashion Fusion

Populární
články

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem
TĚLO & MYSL

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem

Autor: Irena Piloušková
Kevin Appl Drábek s šerpami za umístění v mezinárodní soutěži
AKTUALITY

Nejkrásnějším mužem planety je Čech. „Život je potřeba si pořádně užít,“ říká Kevin Appl Drábek, vítěz Mister Master Planet Universe

Autor: Martin Lyko
Claude Lhotecký se se svou partnerkou Rachel dostal až do finále
LIDÉ

Finalista televizní show Love Island Claude Lhotecký prozradil svou motivaci k podání přihlášky do soutěže. Mají s Rachel Karnížovou otevřený vztah?

Autor: Rozálie Růžičková
Rusko omezuje práva LGBT+ lidí dlouhodobě
AKTUALITY

Šikana bez přetvářky. Rusko zakázalo „mezinárodní LGBT hnutí“, je to podle něj extremistická organizace

Autor: Martin Lyko
I muži mají rádi květiny. Kytku ale darujte jen tehdy, pokud ji má dotyčný kam dát a nebude ji muset nosit s sebou
LIDÉ

10 věcí, o kterých nemluvit na prvním rande. Mít psa je to druhé nejhorší

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Filip s Karlem spolu bydlí v nejvyšším patře bytového domu Luka Living
LIDÉ

Podívejte se do luxusního pražského bytu Filipa a Karla. V reálném životě by se prý nepotkali, k lásce jim pomohla aplikace

Autor: Bohdana Rambousková
Fetiš na chodidla je častý a možná taky úplně normální
HOT!

Fenomén foot fetiš: O nožkách prý snil 1 člověk ze 7. Co přesně tahle sexuální úchylka znamená a proč ji má tolik lidí?

Autor: Martin Lyko
Filip a Karel
LIDÉ

Filip Jankovič a Karel Šlajchrt: „Přestaňte si vybírat partnery povrchním způsobem a teprve poté najdete lásku“

Autor: Jan Witek Witek
A nebojí se být také sexy. Ukázat toho umí i víc, než odhalují díry v roztrhaném tílku
AKTUALITY

Troye Sivan přijede poprvé do Česka. Popová hudební hvězda a gay ikona vystoupí v červnu v Praze

Autor: Martin Lyko

E-Shop