Zařizujete si nové bydlení? Objevili jsme pět zásadních pravidel, které byste neměli opominout

Při zařizování a rekonstrukci bydlení řešíte najednou spoustu podstatných věcí. Od návrhů po realizace, komunikaci s architektem či designérem, výběr materiálů…

Při zařizování a rekonstrukci bydlení řešíte najednou spoustu podstatných věcí. Od návrhů po realizace, komunikaci s architektem či designérem, výběr materiálů nevyjímaje. Abyste na něco nezapoměli a nebyli pak nepříjemně překvapení, sestavili jsme žebříček pěti zásadních pravidel, které by vám organizaci mohli usnadnit.

Život v teplotách kolem padesátky je pro řadu lidí již realita, která ale hrozí i nám. Jak (pře)žít v rozžhavené metropoli?22. 9. 2021

Odborný názor

Při jakékoliv rekonstrukci, i když se vám zdá sebemenší, oslovte pro radu odborníka. Nejen, že vám může pomoci s jiným úhlem pohledu, ale mnohdy má i známé firmy, díky kterým získáte slevu. Odborná rada se navíc hodí při zařizování například koupelny, odborníci přesně vědí, jaké jsou momentálně trendy, jaké materiály jsou IN a navíc funkční. 

Prověřené značky

Woods.jpg

Čeká-li vás přestavba, obraťte se na odborníky, například Keramika Soukup má velmi funkční showroomy

Pokud rekonstruujete například výše zmíněnou koupelnu, určitě předpokládáte, že vám nějakou dobu vydrží, obklady nevyjímaje. Jděte za prověřenými značkami i firmami. Vždy pak máte jistotu, že nekupujete něco bez záruky. Pokud jste se pro danou značku ještě nerozhodli, zkuste zajít do specializovaných showroomů, které zastupují značek více. Jedním z nich je například Keramika Soukup, mají několik vzorkoven i hotových showroomů, kde si můžete prohlédnout i jednotlivé návrhy již hotových koupelen.

Land Rover představil speciální Defender V8 Bond Edition inspirovaný filmem „No Time To Die“3. 9. 2021

Nepodceňujte trendy

Trendy nevznikají jen tak náhodou. Vždy mají funkci, a to nejen vizuální. Existují trendy i v materiálech, značky se předhánějí ve funkčnosti, a tak máte jistotu, že kupujete opravdu to nejnovější. Pokud se rozhodnete například pro novou dlažbu v kuchyni, máte velké štěstí. Díky nových technonologiím je možné přenést na keraminku skoro jakýkoliv dekor včetně strukturovaného povrhu. Jednou z letošních novinek je nápodoba textilu, která se skutečně neotřele uplatňuje také na dlažbách. S nimi pak dosáhnete dojmu, jako kdybyste šlapali po koberci. Například dlažbu Spirit, kterou koupíte v Keramika Soukup, pak krásně využijete třeba v obývacím pokoji.

Buďte originální

Snímek obrazovky 2018-02-14 v 19.16.20.png

Když přestavujete svůj prostor, můžete si dovolit být odvážní

Když si rekonstruujete vlastní byt nebo prostor, určitě věříte, že zde budete bydlet navěky, nebo alespoň hodně dlouho. Bude tedy vystihovat vaši osobnost. Ideální varianta pro osobnější pojetí interiéru. Zatímco předělávka obývacího pokoje se může postavit na dekorativních doplňcích, koupelna a záchod je hodně o propojení obkladů a dlažby. Zamyslete se, co opravdu chcete a tvoří vaše já, nebojte se být originální a popustit uzdu své fantazie. Výsledkem pak mohou být například tvary hexagonů nebo „cihliček“ či retro patchworkový vzhled. Ještě většího efektu dosáhnete, když tento prvek protáhnete z podlahy na stěnu. Nikde přece není psáno, že zdi mají zdobit jen obrazy.

Různý materiál pro různé místnosti

Každá místnost v bytě je specifická. Pojďme se podívat, na co se při jejich zařizování zaměřit a jaké vybrat materiály, aby nám sloužily nejen dobře, ale také dlouho.

Snímek obrazovky 2018-02-14 v 19.20.06.png

Aby se vaše koupelna neproměnila v klouzačku, množství vody na podlaze eliminujte tím, že si pořídíte posuvnou nebo pevnou zástěnu

Předsíň je místem kontaktu venkovního a vnitřního světa. Důraz dejte především podlaze. Zvolte takovou, která zvládne nejen chození v botách všeho druhu, ale i pády těžších či ostrých předmětů a občasnou spršku vody, bahna či kamínků. Díky procesu vaření vznikají v kuchyni nejen pachy, ale i velké teplotní výkyvy. Navíc zde stále něco padá na zem. Od jídla, přes olej, skleničky až po hrnce a nože. Tohle všechno dobře zvládne dlažba, bát se nemusíte ani podlahy laminátové nebo dřevěné. Jen to vyžaduje větší důslednost z hlediska úklidu. Reprezentativní místnost bytu, obývací pokoj, si zaslouží kvalitní nábytek a luxusnější podlahy. Klasickou variantou jsou dřevěné podlahy. Bát se však nemusíte ani dlažby s imitací mramoru. Velmi specifickou místností na materiály je koupelna a toaleta. Voda, pára, vlhko a teplo jsou složité klimatické podmínky. Obklady a dlažba jsou zde ideálním řešením. Zvolte takové barevné kombinace, které jsou nadčasové a neomrzí ani po několika letech. Atmosféru pak regulujte různými barevnými doplňky. Kvalitní sanita i baterie od prověřených výrobců by pak měla být samozřejmostí. V případě zrcadel, skleněných zástěn a skříněk vybírejte jen ty určené do koupelen, ostatní varianty by tvrdé podmínky nemusely zvládnout.

Zdroj: Archiv značky Keramikasoukup.cz, Pinterest.com