TIP LUI: Šest chytrých triků, jak vyzrát na mini koupelnu

Jestli máte doma koupelnu mini rozměrů a nevíte si rady s jejím uspořádáním, nezoufejte. I s malým prostorem můžete uhrát větší divadlo, než se na první pohled…

Jestli máte doma koupelnu mini rozměrů a nevíte si rady s jejím uspořádáním, nezoufejte. I s malým prostorem můžete uhrát větší divadlo, než se na první pohled může zdát. 

S průměrnou velikostí koupelny v České republice je to podobné asi jako s průměrným platem – realita je úplně někde jinde. Průměrná velikost koupelny v českých domácnostech je necelých 16 metrů čtverečních, což zní vlastně velmi ideálně. Většinou jsou prostory koupelny ale daleko menší a mají kolem 6 metrů čtverečních.

Poradíme vám jednoduché triky, jak si koupelnu opticky zvětšit a jak do ní uložit to, co je potřeba.

Ugandský prezident zablokoval návrh zákona, který by kriminalizoval homosexuály19. 8. 2021

Pocit světla

Světlé barvy dodávají pocit většího prostoru. Dobře také odrážejí světlo, prostor zvýrazňují a vizuálně zvětšují. Nejvhodnější je samozřejmě neutrální bílá barva. Úplně mimo však není ani pastelově modrá, světle zelená nebo béžová. Použít se dají také tapety se vzorem, ideální jsou například vertikální proužky, prostor opět opticky zvětšují a prodlužují.

Chytré úložné prostory 

V malých koupelnách musíte přemýšlet chytře a úsporně. Každá věc by měla mít své místo, aby se nikde nekupily předměty, je důležité vytvořit úložné prostory. Skříňky a další úložiště je ovšem nezbytné orientovat do výšky. Pomůže například zavěsit několik poliček nad toaletu, použít nejrůznější háčky i závěsné pořadače. 

yPCdb9_402x600_38b9ac85d1eab4a6.jpg

Designové stoličky mohou být i praktické, například s úložnými prostory, prodává Stockist

Zrcadlo, zrcadlo

Zrcadlo je v koupelně naprostou nezbytností, která je samozřejmě příjemná, ale i praktická. Prostor totiž opticky zvětší a dodá pocit prostornější místnosti. Podaří-li se vám nainstalovat do koupelny dvě zrcadla, která budou téměř nebo zcela naproti sobě a nebo naproti oknu, dosáhnete toho, že celá místnost bude působit otevřeněji a vzdušněji.

Nový íránský konzervativní prezident ničí naděje LGBT komunity na zlepšení její situace18. 8. 2021

Dveře dokořán

V opravdu mini koupelně, kde musíte uvažovat nad každým centimetrem, si můžete pomoci výměnou vstupních dveří. Obzvláště dveře, které se otevírají dovnitř koupelny, mohou zabírat mnoho místa, které můžete využít mnohem šikovněji. Místo klasických otevíracích dveří si můžete pořídit raději posuvné. Také čiré sklo sprchového koutu ve srovnání s matným prostor opticky zvětší.

koncept-behappy2.jpg

Malé prostory si žádají chytrá řešení 

Na míru

V dnešní době už není problém sehnat nejrůznější doplňky i vybavení v rozměrech, které jsou menší, než je obvyklý průměr. Pokud se vám i tak nepodaří nic malého sehnat, nechte si vyrobit koupelnový nábytek na míru. Některá koupelnová studia dokonce nabízí speciální projekty pro mini koupelny, které jsou už přímo pro tyto případy uzpůsobené. Například značka Ravak nabízí koncept BeHappy, se kterým získáte set promyšlených výrobků na míru pro mini prostory.

Snímek obrazovky 2018-02-07 v 15.02.49.png

Systém BeHappy od Ravaku splňuje požadavky na řešení malých prostor

Oslovte odborníky

Všechny kutilské tendence mají své hranice. Když narazíte při úpravách na ty vaše, nebojte se oslovit odborníky. Buď rovnou koupelnové studio nebo architekta, kterým vám pomůže prostor rozkreslit a najít řešení.

Zdroj: Archiv značek, Menswearstyle.co.uk