Vinyl frčí nejen v hudbě, ale i v interiérech. Vylepšené lino se vrací!

Vinyl frčí nejen v hudbě, ale i v interiérech. Vylepšené lino se vrací!

Mnoho z vás si asi lino spojuje s neatraktivními podlahami ve starých kuchyních nebo školních třídách. Dnešní PVC podlahy ale mají s tím starým linem jen málo…
Ondřej Josef Kubáček Ondřej Josef Kubáček Autor
2. 5. 2018

Mnoho z vás si asi lino spojuje s neatraktivními podlahami ve starých kuchyních nebo školních třídách. Dnešní PVC podlahy ale mají s tím starým linem jen málo společného. Díky svým vlastnostem a široké nabídce provedení a vzorů patří lino k nejpopulárnějším materiálům dneška. Hned vám prozradíme, proč tomu tak je.

 

Díky novým technologiím má lino oproti ostatním podlahovým materiálům celou řadu výhod. Tou první z nich je nepochybně údržba, která je mnohem snazší, než například u dřevěných podlah. Vystačíte si s teplou vodou a patřičným přípravkem na podlahy. Nemusíte se bát, že podlaha změní svou barevnost, nebo že se na ní udělají fleky. Také nemusíte řešit problém se spárami jako u parketových podlah.

<Path> Marek Ztracený: „Člověk se dneska musí na něco těšit, jinak by se z toho všeho už zbláznil“Zdroj: Jan Witek

Kromě snadné údržby jsou díky moderním technologiím PVC podlahy také zdravotně nezávadné a mají tepelně-izolační a zvukové vlastnosti. Dnešní běžná PVC podlaha se skládá až ze šesti vrstev, mezi které patří ochranná vrstva bránící poškození samotného lina. Díky nášlapné, pěnové a textilní vrstvě se zase po PVC podlaze příjemně chodí. Vyšší nášlapné vrstvy dělají lino odolnější vůči mechanickému poškození nebo otlačení těžkým nábytkem.

 

Pro řadu z nás je ale nejpodstatnější designová vrstva, která má na starosti vzor a barevné provedení podlahy. Dnes je nabídka opravdu široká. Na některých portálech, jako například na www.podlahylevne.eu najdete přes dvě stovky variant PVC podlah. A to už si opravdu vybere každý.

Zdroj: Podlahy Levně

Populární
články

E-Shop