Vinyl frčí nejen v hudbě, ale i v interiérech. Vylepšené lino se vrací!

Vinyl frčí nejen v hudbě, ale i v interiérech. Vylepšené lino se vrací!

Mnoho z vás si asi lino spojuje s neatraktivními podlahami ve starých kuchyních nebo školních třídách. Dnešní PVC podlahy ale mají s tím starým linem jen málo…
Ondřej Josef Kubáček Ondřej Josef Kubáček Autor
2. 5. 2018

Mnoho z vás si asi lino spojuje s neatraktivními podlahami ve starých kuchyních nebo školních třídách. Dnešní PVC podlahy ale mají s tím starým linem jen málo společného. Díky svým vlastnostem a široké nabídce provedení a vzorů patří lino k nejpopulárnějším materiálům dneška. Hned vám prozradíme, proč tomu tak je.

 

Díky novým technologiím má lino oproti ostatním podlahovým materiálům celou řadu výhod. Tou první z nich je nepochybně údržba, která je mnohem snazší, než například u dřevěných podlah. Vystačíte si s teplou vodou a patřičným přípravkem na podlahy. Nemusíte se bát, že podlaha změní svou barevnost, nebo že se na ní udělají fleky. Také nemusíte řešit problém se spárami jako u parketových podlah.

<Path> Móda je odrazem kultury! Momentální módní inspirací jsou kultovní 90. létaZdroj: Archiv značky

Kromě snadné údržby jsou díky moderním technologiím PVC podlahy také zdravotně nezávadné a mají tepelně-izolační a zvukové vlastnosti. Dnešní běžná PVC podlaha se skládá až ze šesti vrstev, mezi které patří ochranná vrstva bránící poškození samotného lina. Díky nášlapné, pěnové a textilní vrstvě se zase po PVC podlaze příjemně chodí. Vyšší nášlapné vrstvy dělají lino odolnější vůči mechanickému poškození nebo otlačení těžkým nábytkem.

 

Pro řadu z nás je ale nejpodstatnější designová vrstva, která má na starosti vzor a barevné provedení podlahy. Dnes je nabídka opravdu široká. Na některých portálech, jako například na www.podlahylevne.eu najdete přes dvě stovky variant PVC podlah. A to už si opravdu vybere každý.

Zdroj: Podlahy Levně

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Busta císaře Elagabala
AKTUALITY

Nebyl to muž, ale transgender žena, tvrdí o krutém římském císaři britské muzeum. O vládci Elagabalovi tak mluví v ženském rodě

Autor: Martin Lyko
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko

E-Shop