Vinyl frčí nejen v hudbě, ale i v interiérech. Vylepšené lino se vrací!

2. 5. 2018 12:30 Dyzajn
Vinyl frčí nejen v hudbě, ale i v interiérech. Vylepšené lino se vrací!

Mnoho z vás si asi lino spojuje s neatraktivními podlahami ve starých kuchyních nebo školních třídách. Dnešní PVC podlahy ale mají s tím starým linem jen málo společného. Díky svým vlastnostem a široké nabídce provedení a vzorů patří lino k nejpopulárnějším materiálům dneška. Hned vám prozradíme, proč tomu tak je.

 

Díky novým technologiím má lino oproti ostatním podlahovým materiálům celou řadu výhod. Tou první z nich je nepochybně údržba, která je mnohem snazší, než například u dřevěných podlah. Vystačíte si s teplou vodou a patřičným přípravkem na podlahy. Nemusíte se bát, že podlaha změní svou barevnost, nebo že se na ní udělají fleky. Také nemusíte řešit problém se spárami jako u parketových podlah.

23. 11. 2018Vítejte v Thébách: Osud neexistuje, jen touha ho změnit

Kromě snadné údržby jsou díky moderním technologiím PVC podlahy také zdravotně nezávadné a mají tepelně-izolační a zvukové vlastnosti. Dnešní běžná PVC podlaha se skládá až ze šesti vrstev, mezi které patří ochranná vrstva bránící poškození samotného lina. Díky nášlapné, pěnové a textilní vrstvě se zase po PVC podlaze příjemně chodí. Vyšší nášlapné vrstvy dělají lino odolnější vůči mechanickému poškození nebo otlačení těžkým nábytkem.

 

Pro řadu z nás je ale nejpodstatnější designová vrstva, která má na starosti vzor a barevné provedení podlahy. Dnes je nabídka opravdu široká. Na některých portálech, jako například na www.podlahylevne.eu najdete přes dvě stovky variant PVC podlah. A to už si opravdu vybere každý.

Zdroj: Podlahy Levně
Ondřej Josef Kubáček

Autor

Ondřej Josef Kubáček

Ondřej Josef Kubáček je na první pohled trochu upjatý snob. Pod povrchem je ale pravda trochu jiná. Ve skutečnosti se na svět dívá svobodomyslným pohledem, špatný vkus ovšem nepromíjí. Ideálně strávený čas je pro něj odpolední čaj a čerstvá várka drbů nebo novinek ze světa britské královské rodiny. Mezi jeho záliby patří také kultura a design. 

E-shop