Jak z koupelny vytvořit módní záležitost? Přinášíme vám několik trendů pro rok 2018

Newyorský bojovník za práva LGBT komunity se upálil na veřejnosti Chce tak upozornit na znečištění planety   Trendy ovlivňují nejen to, co si vezmeme na…

Newyorský bojovník za práva LGBT komunity se upálil na veřejnosti Chce tak upozornit na znečištění planety

 

Trendy ovlivňují nejen to, co si vezmeme na sebe, ale i svět bytového designu. A to včetně barev, vzorů i velikosti koupelnových obkladů. Jaké jsou trendy v této oblasti pro rok 2018? Co za barvy a vzory si vybrat, pokud se letos rozhodujete pro rekonstrukci koupelny? Přinášíme vám hned několik tipů a inspirace.

 

Rybí kost
Vzor rybí kosti se v oblasti koupelnových obkladů prosazuje už nějakou dobu, ale rok 2018 je obdobím, kdy se stává plnohodnotným koupelnovým trendem. Tento vzor nabízí podobné kouzlo, jako klasické parketové podlahy a hodí se jak na obložení stěn, tak podlahových ploch. Pro minimalistický look můžete zvolit obklady stejné barvy, nebo zvolte vícebarevnou variantu pro výraznější efekt.

 

Přírodní vzory

Vzory přírodního kamene nebo dřeva jsou letošním hitem ve světě obkladů. Vycházejí z obecné obliby přírodních materiálů a mohou z vaší koupelny vytvořit přívětivou svatyni připomínající luxusní lázně. Přírodní materiály a jejich vzory jsou navíc nadčasové, takže se nemusíte bát, že by někdy vyšly z módy.

Šestnáct druhů mužského a ženského orgasmu. Nedaří se vám některého dosáhnout? Nevadí, zkuste jiný!23. 7. 2021

Zlaté odstíny

Obklady ve zlaté barvě jsou letošním hitem v koupelnovém designu, který dodá vašemu bydlení ten pravý nádech luxusu. Nemusíte hned vydláždit koupelnu zlatými velkoformátovými obklady, aby to v ní vypadalo jako v trezoru mincovny. Stačí použít zlaté bordury, nebo třeba jednu výraznou stěnu či výklenek se sprchou, abyste dosáhli toho správného efektu.

 

Geometrické obklady
Nejen vzory, ale i tvary obkladů jsou určovány módními trendy. A letos ustupují klasické čtverce a obklady do pozadí. Naopak se na výsluní dostávají zajímavější tvary, jako jsou šestiúhelníky a osmiúhelníky, se kterými můžete dosáhnout velmi zajímavých efektů. Pokud tedy předěláváte koupelnu, nebojte se konvencí.

Zdroj: Pinterest, Keramika Soukup