Barber shopy - tradice až na prvním místě

Ještě nedávno jsem úpěla při rozhovorech s kamarády na téma “kolik tě stojí návštěva kadeřnictví”. Zatímco já, jako žena, jsem se pod pětistovku nevešla ani u…

Autor: Simona Hynková / 19. 4. 2017

Ještě nedávno jsem úpěla při rozhovorech s kamarády na téma “kolik tě stojí návštěva kadeřnictví”. Zatímco já, jako žena, jsem se pod pětistovku nevešla ani u zastřižení konečků, kamarády nestála lazebnická procedura víc než průměrný oběd. Díky současnému rozšíření tradičních pánských holičství už však došlo i na ně.

10. 6. 2019ROZHOVOR: Tereza Pelechová vede rodičovskou přípravku pro lesby a gaye, co všechno se v ní budoucí rodiče učí?

Mužská záležitost

V posledních pár letech se přímo roztrhl pytel s barber shopy, které navazují právě na tradiční pánská holičství. A čím dál tím víc mužů si takovou péči rádo dopřeje. Ženám je tam často “vstup zakázán”, ale pánové si tam vlastně chodí úplně pro to samé, co my hledáme v kadeřnictvích a salónech krásy – příjemný zážitek, péči a relax.

Udělat si čas sám pro sebe

Styl šmik sem, šmik tam a za patnáct minut je hotovo je sice fajn, ale takový horký ručník, sklenka dobré whisky a na závěr závan poctivé kolínské to už je hra na úplně jiném hřišti. Takže se těm mužům vůbec nedivím, že si takovou kratochvíli občas rádi dopřejí.

1

19. 6. 2019Drsní chlapi už "netáhnou". Novým ideálem je muž - otec a hlava rodiny

Koho v barber shopu potkáte

Možná si říkáte, kdo do těch barber shopů vlastně chodí. Musí si člověk nejdřív vypěstovat plnovous jako dřevorubec, aby mohl vůbec strčit nos do dveří? Podle majitelky jednoho z nich (Barber’s wife na Zličíně) to opravdu není potřeba. Cestu k nim si prý nacházejí nejrůznější typy zákazníků. Spousta mužů objeví tradiční holičství např. díky dárkovému poukazu od rodiny nebo kolegů z práce.

Většina zákazníků se vrací

Ti se k nim pak vrací jednou za pár týdnů. Obvykle kvůli úpravě vousu a obnovení střihu. Občas se dokonce odváží vyzkoušet nějaké experimenty s účesem. Je to pro ně relax a taky trochu odměna v dnešní uspěchané době. Jsou ale i tací, kteří je navštěvují každý týden jen kvůli zastřižení vousů v příjemném prostředí.

16. 9. 2019Ne každá žena je „ona“ a muž „on“. Proč již lidem nestačí ženství a mužství?

Na co všechno se můžete těšit

A co všechno si v takovém barber shopu může člověk dopřát? Většinou klasický pánský střih, barvení, holení strojkem a někde i břitvou, úpravu kontur obočí, úpravu plnovousu včetně voskování a taky třeba masáž hlavy. K tomu vám nabídnou sklenku dobré kávy, whisky nebo piva a občas i doutník. Takovému hýčkání se prostě těžko odolá.

Více info na www.barberswife.cz

Zdroj: Barbers Wife

Advertorial