Duhový pátek „na stříbrném plátně“ - první pražský QUEER Ball je za námi. Kdo z vás se stal „Hvězdou LUI“?

20. 3. 2017 08:30 Co se děje
Duhový pátek „na stříbrném plátně“ - první pražský QUEER Ball je za námi. Kdo z vás se stal „Hvězdou LUI“?

Queer Ball, ples pro všechny LGBT lidi a jejich přátele, po pěti letech, kdy se konal pouze v Brně, dorazil i do Prahy. Prostory vinohradského Národního domu tak v pátek večer roztančily rozmanité páry za doprovodu kapely Kolorez, slovem provedl Lukáš Hejlík.

Slavnostního zahájení se pak ujala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, která během krátkého dialogu s moderátorem Hejlíkem zavdala médiím příčinu k tomu, aby začala spekulovat o tom, zda se právě v náznaku veřejně nevyoutovala („pan Hejlík mi v zákulisí popisoval, jak jsou členové komunity milí a hodní, tak jsem mu připomněla, že to vím, že hovoří i o mé komunitě,“ prohlásila). Ať už je pravda jakákoliv, ministryni Šlechtové rozhodně patří uznání za její dlouhodobou podporu LGBT lidí.

29. 6. 2018Věděli jste, že existují ohleduplné a veganské kondomy? Jak taková věc vlastně vypadá?

Na tanečním parketu se v rámci doprovodného programu vystřídalo „retro“ taneční dívčí trio, které následně naučilo všechny zájemce základy charlestonu, publikum se pak mohlo zapojit i do přípravy několika scének či si během klasického tance s balonkem zasoutěžit o vstupenky do VIP zóny na letošním Prague Pride. Stejně tak proběhla i tombola o ceny v hodnotě přes 200 000 korun, kam samozřejmě svou cenou přispěl i magazín LUI.

22. 6. 2018Znáte pravidla, která musí dodržovat děti v britské královské rodině?

Všichni, kdo se chtěli na Queer Ballu zvěčnit, se pak mohli blýsknout jak před oficiálním plátnem „On the Silver Screen“, tak i před objektivem LUI-foto budky. Právě díky ní se naprosto každý mohl stát tváří LUI magazínu a jako bonus si snímek odnést s sebou domů (na výsledek se můžete podívat zde).

Snad letošní ročník přesvědčil organizátory, že i Praha „potřebuje“ svůj duhový ples, a budou na hlavní město myslet také v roce 2018.

Zdroj: FB Queer Ball, LUI

Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop