Paroháč na řidičáku? Vítejte v USA

Rok 2016 možná nebyl nakonec tak zlý. Ano, byli jsme svědky hrozných tragédií; nesmyslné války pokračovaly, terorismus v Evropě naplno rozbujel a vám odmítli…

Rok 2016 možná nebyl nakonec tak zlý. Ano, byli jsme svědky hrozných tragédií; nesmyslné války pokračovaly, terorismus v Evropě naplno rozbujel a vám odmítli zvýšit plat. Našli se ale i hezké věci. Drobná vítězství, kvůli kterým stojí za to žít.

Třeba jistému americkému muži uznali na řidičský průkaz fotografii s parožím.

„Nejsem ´to´ ani ´oni´, jen se občas cítím jako muž a jindy jako žena.“ Je fluidní gender trend, životní fáze, nebo skutečná identita?22. 6. 2020

Nikoliv proto, že by dotyčný prchnul z nešťastného manželství a výmluvné znamení nevěry si nesl jako svůj osobitý kříž. Phelan Moonsong je pohanským knězem a kozí paroží je pevnou součástí jeho víry. Součástí tak pevnou, že své páskou připevněné rohy sundává jen na noc.

Logicky se tedy snažil svůj osobitý doplněk dostat i na fotografii řidičského průkazu. Tady ovšem tvrdě narazil – úředník jej totiž požádal o sejmutí kozích parohů.

Pohané jsou ovšem tvrdá cháska – a tak se Moonsong pustil do boje. Úřad pro motorová vozidla zahltil řádkou argumentů, proč by právě jeho slušivé paroží mělo z fotografie shlížet z na každého policistu, který jej zastaví na kontrolu.

Pivo je skvělé nejen k pití. To, které lidé kvůli koronaviru nevypili, nyní slouží k ekologické výrobě elektřiny18. 8. 2020

„Paroží je mou spirituální anténou, nosím jej každý den. Jako praktikující pohanský kněz jsem se svými rohy velmi spjatý. Jsou součástí mého vyznání i mě samotného,“ potvrdil Moonsong a úřadu doručil mj. esej o nezbytnosti jeho parohů, ve které nechyběly ani citace z vědeckých prací.

Byrokratická mašinérie se nakonec podvolila. Být ve Spojených státech obviněn z utlačování vyznání? Kariérní sebevražda. A tak silnice státu Maine nyní vesele brázdí padesátiletý kněz s parožím na čele. Svět je zase v pořádku.

Foto: facebook.com, gaystarnews.com