Tomáš Frida, vítěz soutěže GayMan ČR 2011
Rozhovor
<Path>

Tomáš Frida, vítěz soutěže GayMan ČR 2011

S Tomášem jsme se na rozhovoru domlouvali poměrně dlouho. Buď se to nehodilo mně, nebo měl Tomáš tolik povinností, že jsme setkání vždy museli odložit. S…
Redakce Redakce Autor
27. 3. 2012

frida mainS Tomášem jsme se na rozhovoru domlouvali poměrně dlouho. Buď se to nehodilo mně, nebo měl Tomáš tolik povinností, že jsme setkání vždy museli odložit. S aktuálně blížícím se odjezdem na Mr. Gay World a nejasnostmi ohledně pozadí příprav odjezdu jsme si oba řekli, že tentokrát už to musí vyjít. A vyšlo...

Jaké jsou tvé aktuální dojmy ohledně soutěže Gayman ČR?

Hrozně špatný. Nedostal jsem zaplacenou letenku, nikdo se nestará o to, co bude, jak bude vypadat reprezentace na celosvětové soutěži a další detaily. A díky tomu, že to má vlastně být ta hlavní výhra, nejsou moje dojmy vůbec dobrý.

 

Reprezentace na Mr. Gay World byla uvedena jako oficiální hlavní výhra v českém kole soutěže?

Nikde ve smlouvě to sice nemám, ale předpokládám, že pokud ředitel soutěže před celým divadlem a ve všech médiích tvrdí, že vítězi hradí cestu na finále soutěže Mr. Gay World, tak se taky stane. Minimálně je to společenský závazek a takové věci se nehází do větru.

 

Výhra v podobě financování cesty do Afriky tedy byla jakousi ústní domluvou mezi tebou a ředitelem soutěže...

Tak nějak to bylo.

 

Zkoušel jsi si sehnat sponzory, kteří by ti cestu zafinancovali?

Já jsem se o to neměl starat, ale díky okolnostem jsem tedy musel, což pro mě ve výsledku dopadlo celkem dobře. Sponzor se mi ozval sám, na finále teda jedu.

 

Kdo je sponzorem?

Je to hudební stanice FUN 1. Nedávno rozjeli kampaň, kterou se snaží oslovit homosexuály, neb jsou přesvědčeni, že pro nás přináší zajímavý obsah. Myslím, že banner máte i u vás na webu. Tím ale jejich snaha ukázat se jako gay friendly nekončí. Jak říkám – sami se mi ozvali s tím, že mojí cestu do Afriky zasponzorují.

 

V návaznosti na aktuální stav?

Přesně tak. Vedení televize se dozvědělo o tom, co se stalo, proto mi nabídli financování. Měl jsem samozřejmě možnost volby – vykašlat se na to a nechat vše zařídit ředitele soutěže. Zvítězil ve mně ale pocit zodpovědnosti vůči vítězství, proto jsem se do toho pustil sám.

 

 

 

frida 1

 

 

 

Co jsi od výhry v Gaymanovi očekával?

Řekněme, že jsem očekával společenskou prestiž ať ve směru ke mně nebo ke společnosti...

 

Jak myslíš to „ke společnosti“?

Být té společnosti nějakým způsobem nápomocen. Být tlumočníkem, reprezentantem...

 

A byl jsi?

Snažím se být. Zatím jsem tomu asi moc nedal, ale bylo to víceméně tím, že jsem se spoléhal na to, že to nějakým způsobem zařídí ta soutěž. Ale pokud bych si to všechno nezařídil sám, neměl bych absolutně nic. Chtěl bych totiž, aby ten, co přijde po mně, z toho vítězství něco měl, aby z pomyslného vítězství nezbyla jen prázdná škatulka, aby ta škatulka něco obsahovala.

 

A co ta škatulka obsahuje aktuálně?

Něco málo začíná obsahovat, snažím se to rozvíjet. Pochopil jsem totiž, že to skutečně musím dělat sám. Účastnil jsem se i několika málo akcí, kde jsem se snažil být příkladem. Oslovit mladší lidi. Zatím to pro mě byly úžasné zážitky a rád bych to rozvíjel dál.

 

Myslíš si, že bude soutěž pokračovat?

Nevím.

 

Jak se na pokračování tváří pan ředitel?

Pozitivně.

 

Zúčastnil by jsi se soutěže znovu?

Ano, určitě. Seznámil jsem se se spoustou zajímavých a výborných lidí, se kterými bych se za normálních okolností nepotkal, proto určitě ano.

 

Očekáváš něco od soutěže Mr. Gay World?

Ze začátku jsem toho moc neočekával, spíše jsem chtěl poznat nové prostředí a získat zkušenosti. Nicméně Mariánův absolutní nezájem, ať už se jedná o letenky, organizaci nebo zákulisí, mě přiměl jet tam zabojovat.

 

Jedeš tedy vyhrát?

Vyhrát nejedu, takové ambice nemám...

 

Jak je to možný? Musíš přece jet vyhrát!

Dobře, jedu vyhrát. (smích)

 

Jakou taktiku máš připravenou? Kromě té... no však víš které... (smích)

Tak s touto taktikou jsem ani nepočítal. (smích) Jediné, co mám v záloze, je být svůj a originální. Což není úplně taktika, ale bude to muset stačit.

 

 

 

frida 2

 

 

 

 

A co světový mír?

Hlavně světový mír. (smích)

 

Okej, to bychom měli. Teď k té intimnější části.... Máš aktuálně přítele?

Ne. Vzpamatovávám se z předchozího vztahu.

 

Jaký je tvůj typ?

Opak mě. Černovlasý, tmavší, jižní typ. Spousta lidí si myslí, že můj přítel musí být svalnatý, což tak určitě není. Asi by měl mít nějaký vztah ke sportu, to je fakt, ale může být klidně hubený.

 

Charakterově?

Divočejší než já. Spontánní.

 

Kdo z čechů je tvým gay vzorem?

Poznal jsem osobně Pavla Vítka, což byla příjemná zkušenost, tak asi on.

 

A z nečechů?

Ricky Martin.

 

Chceš někdy děti?

Ano.

 

Aktiv nebo pasiv?

Jak kdy. Ale spíš pasiv.

 

Nejoblíbenější sexuální úchylka?

Je Poppers úchylka? (smích)

 

Darkroomy. Ano nebo ne?

Ano.

 

Proč?

Byl bych pokrytec, pokud bych řekl, že ne. Samozřejmě ale s ochranou.

Populární
články

E-Shop