Design a krása zvítězí! Havel, DOX, česká tvorba – a co dalšího si nesmíte nechat utéct?

Design a krása zvítězí! Havel, DOX, česká tvorba – a co dalšího si nesmíte nechat utéct?

Možná chodíte každý den kolem a ani nevíte, kolem čeho procházíte. Možná se podíváte do výloh a jen si pomyslíte, že ta židle nebo váza vypadají hezky.…
Václav Mensa Václav Mensa Autor
27. 10. 2016

Možná chodíte každý den kolem a ani nevíte, kolem čeho procházíte. Možná se podíváte do výloh a jen si pomyslíte, že ta židle nebo váza vypadají hezky. Následně vyjdete na Příkopy a jdete si dál svým dnem. Nicméně něco člověka právě k této pasáži přitahuje. Je v ní příjemně, důstojně, a i když na člověka dýchne první republikou, moderní design je všudypřítomný. Řeč je samozřejmě o Pasáži českého designu.

V tomto průchodu, který ústí právě v ulici Na Příkopě, se ve výlohách vystavují kousky jak od mladých autorů, tak od zavedených značek. Na jednom místě najdete minimalistický, moderní stůl a na něm kubistický porcelán. Vedle historické křeslo s designovým polštářem.

<Path> FOTOGALERIE: Obrázky lidí, kteří si užívají orgasmus (naprosto vhodné k prohlížení i v práci)Zdroj:

Mezi značky, které zde vystavují, patří kupříkladu mladý designový tým zvaný Situs. Nábytek moderní, ale s vlastní duší. Nedílnou součástí je značka Resine, která se specializuje (a skutečně to umí) na umyvadla a vany z umělého kamene. Jen vstoupit do takové koupelny je jako vstoupit do nebe.

Při běžné procházce nebo cestou do práce si můžete prohlédnout luxusní kousky od Daniela Danese, historické, ale i nové kousky od hodinářského pokladu PRIM (značka, kterou vyrábí ELTON Hodinářská, připravuje limitovanou edici hodinek) nebo vybrané kousky z obchodu Modernista. O tom si můžete více přečíst zde.

Partnerem celého projektu je Česká mincovna, která nedávno jako připomínku nedožitých osmdesátin Václava Havla vydala památeční mince. Když už je řeč o Václavu Havlovi – je dobré si jej v tuto nejistou dobu připomenout. DOX otevře v pátek 28. 10. výstavu HAVEL. Ta rozhodně stojí za návštěvu. Jak k doplnění vědomostí, tak k připomenutí časů, kdy se svět zdál být alespoň částečně v pořádku. Bude tu vystavena ohromná spousta fotek, o kterých třeba ani nevíte, že existují.

<Path> VÁNOČNÍ TIP LUI: I praktické dárky a designové vychytávky mohou udělat pod stromečkem radost!Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com

Pasáž českého designu je krásný krok kupředu. Stále totiž ještě nepodporujeme mladý design tak, jak je potřeba.

Foto: DOX

Populární
články

Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Červené víno je pro naši pleť jako elixír stáří
TĚLO & MYSL

Červené víno jako nepřítel krásné pleti. Proč víno škodí pokožce víc než pivo a co vše s ní alkohol dělá?

Autor: Redakce

E-Shop