FOTO: Sexy gay medvědi, kteří vás v zimě rozhodně zahřejí. Líbí se vám chlupatí macho chlápci? Kolekce selfie uvnitř článku!

Mezi gayi a bisexuály je „medvěd“ velký chlupatý muž, který působí drsně a mužně. Cítit se dobře ve svém vlastním těle a těšit se ze své přirozené mužnosti –…

Mezi gayi a bisexuály je „medvěd“ velký chlupatý muž, který působí drsně a mužně. Cítit se dobře ve svém vlastním těle a těšit se ze své přirozené mužnosti – to je pravidlo „medvědů“, u kterých nutně neznamená, že musíte plnit veškeré fyzické předpoklady. Tento termín je spíše definován jako přístup než jen souhrn tělesných znaků. I když medvědi jsou téměř vždy gay, nebo bisexuální muži, stále více roste i počet transsexuálních mužů a těch, kteří se vyhýbají zařazení do jakékoliv pohlavní či sexuální kategorie. Výraz "medvěd" byl nejvíce zpropagován Richardem Bulgerem, který se svým přítelem Chrisem Nelsonem založili časopis s názvem Bear Magazine. 

VíceFOTO: Modely mužského spodního prádla v čase. Změnily se rozkroky? Od kreslených plakátů, přes chlupaté chlapáky až po Beckhama, Tatuma a Kellana Lutze

Medvědi jsou jednou z mnoha subkultur LGBT komunity, která pořádá vlastní srazy a události. Zde je pojmem "medvěd" označován zpravidla velký, chlupatý muž ztělesňující obraz drsné mužnosti, má zarostlou tvář a "mazlivé" tělo. Především však v "medvědí kultuře" jde o to cítit se dobře ve svém vlastním těle a těšit se ze své přirozené mužnosti, která nepodléhá trendům moderní doby. Jako významný prvek medvědí subkultury vnímáme sílu slova a bereme jej vážně, proto vnímáme jako samozřejmé dodržovat sliby a také se včas omluvit, pokud se nemůžu dostavit na akci, na kterou jsem se přihlásil. Na chlapa či medvěda prostě musí být spoleh – výmluvy se nepočítají. Medvědi do svých řad rádi přijímají i své přátele – a tak i heterosexuální muži, kteří mají "medvědí rysy", mohou případně dostat neformální status medvěda. Existují i lesby, které jsou také členky medvědí kultury, ty dostaly označení "ursula".

VíceOholená těla už dávno nejsou sexy! Gay komunita si začíná uvědomovat, že nejatraktivnější je přirozenost. Heslo moderní doby zní: zahoďte žiletky!

Dokonce v Česku existuje spolek, o kterém se více dozvíte na cs.praguebears.com. Spolek Prague Bears, z. s. sdružuje osoby mužského pohlaví se zájmem o tzv. „BEAR“ (medvědí) hnut a styl života a samotné medvědy. Spolek je servisní organizací s cílem přispívat k rozvoji LGBT (lesby, gayové, bisexuálové a transgender) komunity a tolerantní společnosti v Praze a České republice. A my jsme pro vás zase vybrali fotky, na kterých se „medvědi“ nebojí ukázat svou chlupatou hruď. A co vy? Líbí se vám chlupáči, nebo máte raději holátka?

[widgetkit id=2845]

Foto: pinterest.com