Příběh velké a netradiční rodiny ukazuje, že její nejdůležitější podstatou je láska a vzájemná podpora

Příběh velké a netradiční rodiny ukazuje, že její nejdůležitější podstatou je láska a vzájemná podpora

O dětech, které vyrůstají v pěstounské péči, se traduje, že jsou velmi adaptabilní a silné. Příběh, který byl publikován v rámci série HuffingtonPostu Let Love…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
27. 7. 2015

O dětech, které vyrůstají v pěstounské péči, se traduje, že jsou velmi adaptabilní a silné. Příběh, který byl publikován v rámci série HuffingtonPostu Let Love define Family (Ať láska definuje rodinu) v návaznosti na projekt RaiseAChild.us, je toho důkazem. A také ukázkou, že výchova dětí může být posilující pro obě strany, tedy nejen pro děti.

Více: „Extrémně teplé“ rodiny: Zpovědi rodin, kde se sešlo více homosexuálů naráz. Jak to snášejí a jak to u nich doma funguje?

Erika Hile vychovává se svou partnerkou Taylor v americké Indianě pět dětí a jak sama tvrdí, díky všem radostem i starostem, které obohacují nejen ji, ale celou rodinu, se cítí být den ode dne silnějším člověkem. Pokud by se někomu zdálo, že pět dětí musí být na zvládnutí docela solidní závazek, mohl by být překvapen také tím, že Erika s Taylor spolu vlastně nikdy neřešily otázku, zda děti vůbec mít. Bylo jim totiž jasné, že jejich jedinými dvěma otázkami je „kdy“ a „kolik“… Přitom jak říká sama Erika, jasnou odpovědí na „kolik?“ bylo „co nejvíce“.

Při rozhodování se o věku dětí, které přivedou do své rodiny, potom v případě Eriky s Taylor sehrál roli především zájem o zapojení dětí do mnoha rozličných volnočasových aktivit, z toho důvodu partnerky volily děti odrostlejší, které je zároveň již relativně problematické do rodin umístit.

Více: Mormonská rodina partnera Toma Dayleyho řadí gaye do stejné skupiny jako masové vrahy. Sportovec v otevřeném interview o svém coming outu dále prozradil, že se mu stále líbí i ženy

O láskyplnosti péče a trpělivosti, kterou obě partnerky vynakládají při výchově svých pěti dětí, potom vypovídá i příběh jednoho z nich, chlapce, který do chvíle, než se ocitl v péči Eriky a Taylor, vystřídal čtrnáct různých škol. Věkově na úrovni sedmáka navíc zvládal pouze základy čtení, a tak se nejen Erika obávala, aby bylo vůbec možné ještě jej začlenit do běžného vzdělávacího systému. O tři roky později chlapec navštěvuje svému věku odpovídající třídu, s níž s přehledem zvládá veškeré učivo, hraje fotbal za školní tým. „Je to pár dní, co jsem byla požádána o to, abych promluvila na celostátním setkání pěstounů. Žertovala jsem doma, že to bude poprvé, kdy mi někdo bude věnovat pozornost a budu „slavná“. Syn se v tu chvíli zatvářil velmi vážně a prohlásil, že já a druhá máma už dávno slavné jsme, minimálně pro něj ode dne, kdy jsme ho naučily číst. Právě za takovéto okamžiky jsme velmi vděčné a také proto děláme to, co děláme,“ dodává Erika.

RaiseAChild.us je národní organizace věnující se podpoře (nejen) LGBT rodičů se zájmem o výchovu či adopci dětí, které se ocitly v ústavní péči. Organizace poskytuje potenciálním a aktivním rodičům vzdělávací semináře a podporu na různých úrovních systému tak, aby mohli poskytnout dětem bezpečný a stabilní domov a především milující rodinu.

[widgetkit id=2116]

Zdroj:huffingtonpost.com

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko

E-Shop