Vyhynou brzy aktivové? Co stojí za obřím úbytkem gayů, kteří jsou v sexu dominantní? A jak se spolu vyspí ten dav pasivů? Zničil nám snad boj za rovná práva sexuální život?

Vyhynou brzy aktivové? Co stojí za obřím úbytkem gayů, kteří jsou v sexu dominantní? A jak se spolu vyspí ten dav pasivů? Zničil nám snad boj za rovná práva sexuální život?

Řekněme, že někdo má rád Marcela Prousta. A jinému to přijde zdlouhavé až bolestné a zase oceňuje spíše úderný styl bez příkras, jakým píše C. D. Payne. A…
Nikol Šubrtová Nikol Šubrtová Autor
10. 7. 2015

Řekněme, že někdo má rád Marcela Prousta. A jinému to přijde zdlouhavé až bolestné a zase oceňuje spíše úderný styl bez příkras, jakým píše C. D. Payne. A někdo si rád přečte obojí podle nálady. No, tak dobře, jde o anál.V minulých dekádách byl v gay komunitě všeobecně spíše problém najít někoho, kdo by vám „podržel“. V posledních letech se karta obrátila a mezi gayi výrazně ubylo chlapů, kteří jsou aktivové nebo alespoň versatilové.

Známý na toto poznamenal, že „se to už dneska nikomu nechce oddřít“. Tak že by se nám, drazí moji, už ani souložit nechtělo? Tak asi půjdeme hrát videohry s Lanou, nebo já nevím. Objevují se ovšem i hlasy, které se zamýšlejí nad hlubšími příčinami tohoto jevu, a ty říkají, že za tímto fenoménem, který globálnímu sexuálnímu štěstí gayů (to chceš!) moc neprospívá, paradoxně stojí větší přijetí gayů ve společnosti.

Čtěte také: FENOMÉN: Mužské ego. Značka: Pozor, křehké! Přerůstá vám vaše nebo partnerova ješitnost přes hlavu? Přečtěte si praktický návod, jak se s ní vypořádat!

Dříve totiž mnoho gayů nechtělo být při análním sexu pasivy, protože role spodka je logicky úlohou, kterou při heterosexuálním sexu zastává žena. Gay stigma zženštilosti, prolomení dominantní role muže a tedy i vlastní identity, to byl kříž, který se ne každému chtělo nést. Ono také dříve, kdy homosexualita nebyla běžným a všudypřítomným jevem, si kdekdo po zjištění, že jste gay, myslel, že máte po kapsách sáčky lubrikantu a za každým druhým rohem se preventivně ohnete - jen tak, abyste nevyšel ze cviku. O tom, že se nás dodnes lidé ptají, jestli jsme mamka, taťka nebo strejda ani nemluvě.

Čtěte také: NÁZOR: Mediální obraz vs. pravda: Jde gayům jenom o sex?

Tyto doby jsou ovšem (minimálně tedy v západních demokraciích) jevem minulým a onen pomyslný gay kříž se stal přecejen o dost lehčím a na gay porno dnes koukají pomalu už i naše babičky u štrikování. Mnoho gay mužů tedy v dnešních dnech v sexu zastává roli, která je jim vnitřně přirozenější a zdá se, že v tomto smyslu mezi gayi převládá touha nechat se...jak to jen říct...jaksi spíše dobýt než být dobyvatelem (hurá, to se mi povedlo, ať žije Alexandr Veliký). Řešení je poměrně jednoduché: jak tento jev postupuje, korigovat jej lze tím, že více gayů bude ochotno být v ložnici vynalézavými versatily. Prostě, pánové, když se hraje oslabení, je třeba zapojit se v útoku i v obraně! Také už těšíte na další „sraz REPRE“?

Text: Nikola Šubrtová, Foto: United-academics.org

Populární
články

E-Shop