Překvapivý gay ráj: Jaké je nejvíc gay friendly české město kromě Prahy? Kde se na dva kluky, co se vedou za ruce, nedívají všichni skrz prsty. Mají tam dokonce i tzv. „GAY TRAMVAJ“!

Překvapivý gay ráj: Jaké je nejvíc gay friendly české město kromě Prahy? Kde se na dva kluky, co se vedou za ruce, nedívají všichni skrz prsty. Mají tam dokonce i tzv. „GAY TRAMVAJ“!

Zatímco fanoušci fotbalového Baníku si už zoufalstvím trhají vlasy a lavičky, tak fanouškům duhy je v Ostravě celkem blaze, a to nejen těm českým. Ostrava se…
Nikol Šubrtová Nikol Šubrtová Autor
15. 6. 2015

Zatímco fanoušci fotbalového Baníku si už zoufalstvím trhají vlasy a lavičky, tak fanouškům duhy je v Ostravě celkem blaze, a to nejen těm českým. Ostrava se totiž dokonce stává centrem růžové turistiky, kdy do regionu míří za svobodnějším pocitem třeba LGBT lidé z Polska, kde bohužel stále nejeden pámbíčkář neváhá dát gayům pocítit, že bůh nemiluje všechny, ale pouze slušné heteráky, kteří chodí v neděli do kostela, a ne nějaké svobodomyslné čičiny, co chodí v neděli akorát tak na brunch (což je ďáblovo dílo, protože jídla mají zůstat tradičně oddělená!).

Málokdy se setkáte v Česku s tím, že by na oficiálních stránkách města byla queer záložka a odkazy na gay kluby, ale Ostrava to tak prostě má. Oficiální stránky lákají do početných nadupaných gay klubů v samém centru města i na bohatý kulturní život lokální LGBT komunity (viz např. nedávná velká gay akce KoneQtor). Vedle mnoha klasických gay barů se většina místních podniků také prezentuje jako gay friendly.

Více: TOP gay friendly destinace na světě. Kde jsou gayové nejšťastnější? A jak jsou na tom s pocitem spokojenosti čeští gayové?

Ještě dříve než přišly průvody hrdosti v Brně, Táboře a v současnosti v Praze, měla již Ostrava takovou svou „jízdu hrdosti“. Ta se datuje již k počátkům tohoto milénia a spočívá v tom, že si queer lidé zarezervovali historickou tramvaj a vyjeli s ní do ulic ve jménu hrdosti, tolerance, zábavy a někdy i osvěty (boj proti AIDS). Z této tramvaje se pak stala součást lokálního kulturního života.

Jsou to zejména tamní queer devčata, kdo do toho šlape. Lokální lesby se rozhodně netetelí někde v šeru, hrdě si naopak říkají „Slezgirls“ a neustále něco podnikají, třeba sportovní turnaje či vodácké zájezdy. Ve městě se samozřejmě také konají Ozvěny Mezipater, tedy odnož velkého českého LGBT filmového festivalu. Prostě Ostrava má srdce nejen rudé a uhelně černé, ale i duhové. Tak ji někdy taky navštivte, až budete mít v létě třeba cestu kolem.

Více: Potkali jste se v práci s diskriminací nebo šikanou kvůli sex. orientaci? Situaci LGBT na trhu práce chce začít v ČR nově řešit Genderová expertní komora

A ano, pokud váháte: Nejvíc toho o Ostravě víme my tady v Praze :) Pokud se i ve vašem městě (nebo vesnici) děje v LGBT komunitě něco zajímavého, neváhejte a dejte nám vědět zprávou na náš Facebook!

Foto: Facebook.com

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Dokážete bez opory vstát?
TĚLO & MYSL

Zvednete se ze země bez pomoci rukou? Udržíte rovnováhu? Otestujte svou kondici a zjistěte, zda stárnete zdravě

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Erektilní dysfunkce trápí řadu mužů
HOT!

Jak souvisí oprava pneumatik s poruchami erekce? Seznamte se s překvapivým vynálezcem pumpy na penis, automechanikem Osbonem

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop