Nová studie ukázala, že 18% uživatelů Grindru dosud není veřejně vyoutovaná a přibližně 6% se ke své orientaci nikdy nepřihlásí. Mladá generace se ke své sexualitě hlásí stále dříve

Mobilní aplikace Grindr se během své pětileté existence stala legendárním místem pro seznamování gayů. Věděli jste však, že téměř čtvrtina těchto lidí (18%),…

Mobilní aplikace Grindr se během své pětileté existence stala legendárním místem pro seznamování gayů. Věděli jste však, že téměř čtvrtina těchto lidí (18%), nejsou dosud vyoutovaní? A dle nejnovějšího šetření Grindru se ukázalo, že přibližně 6% se ke své orientaci nikdy nepřihlásí.

Tyto statistiky firma zveřejnila v průběhu minulého týdne u příležitosti období prides. Ke zkoumání použila vzorek 3.000 uživatelů z celkového počtu 1,4 milionu lidí, kteří Grindr užívají každý den. Cílem šetření bylo zjistit, jaká část z nich je vyoutovaná, kolik z nich svoji orientaci tají a kolik uživatelů se ke své sexualitě nikdy veřejně nepřizná. Mimo to bylo také zjištěno, proč ti, kteří se vyoutovali, se rozhodli to učinit a kdo byli lidé, kterým se svěřili jako prvním.

Mezi nejzajímavějšími výsledky šetření patří například to, že lidé, kteří se narodili kolem roku 2000, se většinou vyoutovávají mezi 13 a 17 rokem života a přitom tuto zprávu nejprve sdělí přátelům. Velká část zaměstnanců firem se se svou orientací na pracovišti stále tají a ti, kteří to o sobě tají, se odmítají "otevřít" hlavně proto, že mají strach z diskriminace. A co je opravdu zajímavé, 53% uživatelů Grindru někdy v životě měli sex se ženou.

Čtyřicátníci a padesátníci se dle výzkumu vyoutovali většinou po 20. roce života (čtyřicátníci 44%, padesátníci 32%). Nicméně 50% uživatelů ve věku kolem 20 let vyšli s pravdou ven poměrně brzy, tedy ještě když byli teenageři, což dokazuje rostoucí míru akceptace a tolerance LGBT+ mládeže ve společnosti. Ukázalo se, že téměř třetina gayů užívá Grindr ještě dříve, než se ke své sexualitě veřejně přihlásí.

Dalším zajímavým zjištěním je fakt, že 72% respondentů sdělilo, že první člověk, kterému o své orientaci řekli, byl kamarád a jen 22% tuto novinu poprvé řekli nějakému členu rodiny. A co k tomu vedlo uživatele Grindru k tomu, aby se vyoutovali? 61% lidí řeklo, že už byl čas začít být k sobě upřímný, přičemž 12% lidí bylo vyoutováno jiným člověkem.

Foto: Queerty, Text: Pavel Vacek