LGBT+ Londýňané ukazují, co pro ně znamená svoboda. V zemi právě skončila největší LGBT+ událost roku a lidé prostřednictvím kampaně #FreedomTo vyjadřují svůj postoj

Londýnské oslavy LGBT+ hrdosti jsou už pomalu u konce a lidé se začínají pomalu probouzet z alkoholového opojení a karnevalového veselí. Pro letošní ročník…

Londýnské oslavy LGBT+ hrdosti jsou už pomalu u konce a lidé se začínají pomalu probouzet z alkoholového opojení a karnevalového veselí. Pro letošní ročník londýnské pride bylo zvoleno motto #FreedomTo. Oslavuje tak nově nabitá prává, která LGBT+ obyvatelé země v minulém roce získali. Před třemi měsíci měli totiž stejnopohlavní páry poprvé možnost se vzít. Ale přesto, že LGBT+ obyvatelé mají více práv než kdykoliv předtím, rozhodně by neměli usnout na vavřínech.

Mimochodem, případy homofobního násilí jsou od minulého roku stále na vzestupu. Např. před několika týdny byl třiadvacetiletý mladík postříkán amoniakem před nočním klubem ve Vauxhall. Jiný třiadvacetiletý gay, novinář módního časopisu, byl nechán v bezvědomí poté, co byli on a jeho přítel zbyti u bankomatu ve Whitechapel.

U příležitosti londýnské pride byli LGBT+ lidé a jejich příznivci požádáni, aby svým osobitým způsobem interpretovali motto letošního ročníku, #FreedomTo. Kampaně se zúčastnili tisíce lidí, a to nejenom z Velké Británie.

Podívejte se na několik nejlepších fotek z kampaně.

[widgetkit id=400]

Foto: Queerty, Facebook, Text: Pavel Vacek