Jono Lancaster se narodil se vzácnou genetickou vadou, Treacher Collinsovým syndromem. Se svojí odlišností se naučil bojovat a nyní je inspirací pro miliony lidí na světě

Jono Lancaster se narodil se vzácnou genetickou vadou, Treacher Collinsovým syndromem. Tato vada ovlivnila vývoj jeho obličejových kostí, ještě když byl v…

Jono Lancaster se narodil se vzácnou genetickou vadou, Treacher Collinsovým syndromem. Tato vada ovlivnila vývoj jeho obličejových kostí, ještě když byl v matčině děloze. Vada také postihla jeho sluch a to, jak vypadá - nemá totiž žádné lícní kosti a kvůli tomu má i deformované, povadlé oči. Nicméně jeho fyzický vzhled mu nezabránil v tom najít si nádhernou přítelkyni, Lauru Richards.

Nyní mu je 26 let. Pouhých 36 hodin po narození byl svými rodiči dán k adopci. Díky Treacher Collinsovu syndromu Jono sice vyčnívá z davu, ale tato jeho odlišnost není jediným důvodem, který ho staví mimo většinu. Jono se se svou odlišností naučil žít a bojovat a nyní je příkladem a inspirací pro miliony dalších lidí na světě. V současné době se snaží vypátrat své pravé rodiče a ukázat jim i celému světu, že se má dobře a že je šťastný takový, jaký je.

S touto vadou se rodí přibližně 1 z 50.000 lidí v populaci. Kromě vývinu obličejových kostí může Treacher Collinsův syndrom také způsobit rozštěp patra a nevyvinuté uši. Se svou přítelkyní Laurou by chtěli zplodit dítě, avšak vedou se diskuze, zda je to dobrý nápad, protože je velká pravděpodobnost, že se narodí stejné, jako on.

(v příípadě problémů se zobrazením videa můžete video otevřít přímo v YouTube)

{youtube}FVlBa7PRnvA{/youtube}

[widgetkit id=396]

Foto: Facebook, Text: Pavel Vacek