3 kosmetické procedury, které by měl muž po pětadvacítce podstupovat

3 kosmetické procedury, které by měl muž po pětadvacítce podstupovat

  Nejenom ženy potřebují hýčkat svou pleť a tělo. I pánové by se o sebe měli starat. Díky důkladné péči budete dlouho vypadat mladě a vaše tělo bude zdravé.…
Redakce Redakce Autor
7. 5. 2014

1. a. profimedia-kosmetické procedury

 

Nejenom ženy potřebují hýčkat svou pleť a tělo. I pánové by se o sebe měli starat. Díky důkladné péči budete dlouho vypadat mladě a vaše tělo bude zdravé. Jaké procedury by tedy muž po pětadvacítce měl podstupovat?

1. Péče o pleť
Péče o pleť je prostě základem. Lidská kůže a její funkce jsou sice tzv. samoregenerační. Čas ale nejde zastavit a dříve či později se na pleti objeví první vrásky. U sušší pleti jsou viditelné dříve. U smíšené a mastné pleti později. A právě v tomto věku je nutné vráskám předcházet. Třeba pomocí krému s liposomy od For Life & Madaga. Krém je vhodný pro denní i noční péči, pomáhá zabraňovat stárnutí a oživuje pokožku.

Krém s liposomy od For Life & Madaga cena 323 Kč

krem s liposomy

Lidská pokožka je u mužů i žen velmi podobná. "Muži ale mají pomalejší úbytek kolagenu a při pravidelném holení odlučují odumřelé kožní buňky, takže nepotřebuji peelingovou péči," říká Barbora Marckx, majitelka a kosmetička, Beauty Day Spa Éminence Organic Skin Care. Podle ní je ale i tak potřeba pokožku vyživovat a hydratovat. "Sluneční paprsky jsou stale silnější, a proto je třeba pokožku chránit před předčasným stárnutím a před hyperpigmentací. K tomu nám mohou pomoci krémy a pudry s ÚV ochranou.  Melanin se pod kůží hromadí a léta se neukáže, v momentě,  kdy prorazí na povrch pokožky, je těžké ho kontrolovat," doplňuje Barbora Marckx. Kosmetička pro péči o pleť doporučuje Eukalyptový čistící koncentrát značky Éminence, který do hloubky čistí pleť nebo Netřeskový hydratační gel stejné značky pro pigmentovanou, citlivou a mastnou pokožku.

Netřeskový hydratační gel  2 025 Kč a Eukalyptový čistící koncentrát1445 Kč

eminence

 

2. Pečujte o svá chodidla
Pedikúra je důležitá nejen u žen, ale i u mužů. Dokonale hladké nohy bez otlaků a prasklin vypadají dobře a chůze pro vás bude mnohem pohodlnější. Nemluvě o tom, že hlavně v letních měsících se nebudete muset stydět nosit sandály.

Vyzkoušet můžete třeba novinku v péči o nohy - Švýcarskou pedikúru. Procedura trvá 15 minut, dokáže velmi rychle a efektivně odstranit popraskanou kůži i zrohovatělé mozoly. "Nepoužívají se při ní žádné frézky ani žiletky, a je tak vhodná pro všechny. Během pedikúry se pouze aplikuje speciální prostředek, který chodidla dokonale vyhladí," říká Tereza Schüllerová, z Centra estetické medicíny Dermitage, která proceduru nabízí. Pedikúra přijde na zhruba 800 Kč.

3. Nezapomínejte ani na dentální hygienu
Dentální hygiena má preventivní a léčebný charakter. Předchází vzniku onemocnění v ústech. „Hlavním úkolem dentální hygieny je pomoc klientovi najít takovou metodu čištění zubů, aby byla účinná a byl ji schopný dodržovat a zvládnout i v domácích podmínkách. Další neméně důležitý úkol je dotyčnému profesionálně vyčistit zuby. Tím mám na mysli odstranit zubní kámen a další povlaky z povrchu zubu," říká Klára Hlůžová, dentální hygienistka, Dental office H33.

Jak přesně dentální hygiena probíhá? Nejprve s vámi dentista probere, jaké máte zvyky v péči o ústa, co od ošetření očekáváte apod. Potom vám vyšetří parodont, což je závěsný aparát zubu. Vysvětlí vám, jak zdravé zuby máte a potom začne s čištěním.  Procedura čištění je závislá na stavu vašich zubů a dásní. Může trvat půl hodinky, ale u těžších případů i několik hodin.

Zubní hygienu je nejlepší opakovat jednou za půl roku nebo za tři měsíce. "Pokud jsou dásně ve špatném zdravotní stavu, bývají velice často citlivé. Pak je ošetření nepříjemné. Při pravidelných návštěvách a dobré kondici dásní se stává návštěva často i příjemně stráveným časem, kdy děláte něco správného pro své zdraví," dodává Klára Hlůžová.

Zdroj: Profimedia.cz, oficiální weby prodejců

Populární
články

E-Shop