Implantáty vousů jsou nyní novým hitem v estetické chirurgii. Zarostlá tvář prý dodává mužnějšího vzhledu. To sice ano, ale kolik jste ochotní za ni zaplatit?

Implantáty vousů jsou nyní novým hitem v estetické chirurgii. Zarostlá tvář prý dodává mužnějšího vzhledu. To sice ano, ale kolik jste ochotní za ni zaplatit?

"Vousy jsou zpět!" hlásá stanice CNN. No, mohli bychom se hádat, že z módy nikdy nevyšly.. ale to je fuk. Chtěli jste mít vždycky mužně zarostlou tvář, ale…
Pavel Vacek Pavel Vacek Autor
11. 4. 2014

uvodní-fotka-beard

"Vousy jsou zpět!" hlásá stanice CNN. No, mohli bychom se hádat, že z módy nikdy nevyšly.. ale to je fuk.

Chtěli jste mít vždycky mužně zarostlou tvář, ale nikdy vám nenarostlo víc než jen pár chloupků? Dr. Jamil Asaria, plastický chirurg specializující se na implantáty vousů, říká, že běžně provádí minimálně jeden implantát vousů týdně. Dvanáctihodinová operace se pohybuje od $5.000 do $15.000 dolarů (cca 100 - 300 tis. Kč) v závislosti na tom, jak velkou plochu tváře si pacient přeje novými vousy "nastřelit". Procedura probíhá tak, že je vlas/chlup odebrán z jiné části pacientova těla, nejčastějí ze zadní části hlavy nebo z hrudníku a pak je implantován do tváře. Poté následuje zhruba týdenní zotavovací období, během kterého se pacient nesmí holit a může se objevit zarudnutí a svědění.

Dr. Jeffrey Epstein, plastický chirurg z New Yorku, sdělil deníku New York Times, že provádí až 2 nebo 3 transplantace vousů za týden. "Naši klienti chtějí mít vousy po celé tváři, neboť jim to dodává mužnějšího vzhledu," říká Epstein. "Vousy jsou důležitým znakem muže."

"Mám sice dětskou tvář, ale teď vypadám aspoň trochu starší," sdělil deníku New York Post jeden z Epsteinových klientů. "Dost mi záleží na tom, jak vypadám a můj nový vzhled se mi opravdu líbí... Je to pro mě ta nejlepší investice, jakou jsem kdy udělal!"

"Osm měsíců jsem zvažoval, že bych si nechal implantovat vousy," řekl jiný muž. "A kdybych býval vědel, jaký bude výsledek, určitě bych rozhodováním tolik času neztrácel."

Co vy na to? "Vyhodili" byste 100 - 300 tisíc za hustší vousy?

Foto: Profimedia

Populární
články

E-Shop