Jockstrapy: Pánské spodní prádlo nabité sexualitou oceníte nejen v posteli, ale i při sportu. Krátká historie jednoho z nejpozoruhodnějších kusů pánského šatníku + tipy, kde koupit nejlépe

Jockstrapy v současnosti reprezentují typ spodního prádla, které je těsně spjaté s gay kulturou a jeho význam je spíše sexuální povahy. Mnoho homosexuálů…

 Jocks F

Jockstrapy v současnosti reprezentují typ spodního prádla, které je těsně spjaté s gay kulturou a jeho význam je spíše sexuální povahy. Mnoho homosexuálů považuje muže, kteří jockstrapy nosí, za sexuálně přitažlivější. Leč původním významem tohoto spodního prádla bylo chránit genitálie a umožnit jejich nositelům vyšší pohodlí během sportovních výkonů díky prodyšnosti, kterou jockstrapy svým střihem poskytují.

Klasické jockstrapy se skládají z elastického pásu, látkového pouzdra pro genitálie a dvou doplňkových pásů, jejichž společným úkolem je snížit riziko vzniku zranění v oblasti rozkroku na minimum. Původně se jockstrapy používaly výhradně pro sportovní účely, jak ukazuje reklama amerického výrobce jockstrapů, z roku 1941 firmy Bike.

Jockstrapy se nicméně na scéně objevily ještě dříve, a to v lékařské praxi na začátku dvacátého století. Někdejší verzí jockstrapů byl Heidelbergův elektrický pás, jehož podoba se jockstrapům blížila, jeho účel byl ovšem zcela odlišný – podle vynálezce tohoto čarostroje dokázal pás za pomoci slabého elektrického proudu léčit problémy s funkčností ledvin, nespavost, ale i poruchy erekce.

Do gay kultury jockstrapy pronikly s rostoucí popularitou pánského spodního prádla. Již několik let je tato kategorie podrobována vlivu těch nejsilnějších módních značek na světě, díky čemuž dostává pánské intimní prádlo zcela odlišný význam. Designové spodní prádlo dodává mužům na atraktivitě a stává se chtě nechtě jedním z nejčastějších sexuálních stimulů vyobrazovaným v reklamách prestižních značek. A skupinou, na kterou tyto reklamy často cílí, jsou právě homosexuální muži.

Kolik lidí, tolik chutí. V případě spodního prádla to platí dvojnásob. Někomu vyhovují slipové tvary (tolik oblíbené u značky Calvin Klein), jiní preferují boxerky a jsou zde samozřejmě i příznivci klasických trenýrek, které umožňují volný pohyb všeho, co se uvnitř nachází. Přestože je na trhu celkem slušný počet online obchodů nabízejících designové spodní prádlo, věnovat nějaký čas výběru toho správného se vyplácí. Z naší zkušenosti vede obchod Trenyrkarna.cz, který mezi konkurencí vyniká zákaznickým servisem, šíří nabídky (v sortimentu najdete zboží značek Diesel, Abercrombie & Fitch, Calvin Klein, Ralph Lauren, 69SLAM, Styx, Rip Curl a další) a především existencí kamenného obchodu, kam se můžete kdykoliv zajít podívat a informovat se o aktuální nabídce. Kromě toho obchod často realizuje různé zákaznické akce, tento týden např. běží akce „Doprava zdarma při objednávce nad 300 Kč“.  

Jockstrap Ad 1941 01

J 1

J 3

J 4

Foto: Diesel, Joe Snyder, Wikipedia