10 nejčastějších přešlapů v pánské módě

10 nejčastějších přešlapů v pánské módě

Módní prohřešky v pánské byznys módě by možná vydaly na jednu celou knihu. Tentokrát jsme ale vybrali jenom 10 nejčastějších, které můžete vídat na českých…
Redakce Redakce Autor
3. 2. 2014

Moda 1

Módní prohřešky v pánské byznys módě by možná vydaly na jednu celou knihu. Tentokrát jsme ale vybrali jenom 10 nejčastějších, které můžete vídat na českých ulicích. Chcete vědět, jak se oblékat, abyste nevypadali jako módní ignoranti? Čtěte dál a dozvíte se to.

1. Neladící pásek, boty a rukavice

Základním pravidlem dobře oblečeného muže je harmonie doplňků. Pásek a boty by měly mít stejnou barvu a být ze stejného materiálu, ideálně kožené. Co si budeme povídat, látkové pásky většinou nepatří mezi doplňky dospělého muže, který chce dobře vypadat. Pokud v zimě nosíte rukavice, slaďte je pečlivě s botami a páskem, barevně i materiálem. Platí, že outfit by měl být promyšlený do nejmenších detailů.

2. Jiné hodinky, manžetové knoflíčky a spona opasku

Když už se chystáte na pracovní schůzku, oblékáte si formální košili a ta mívá manžetové knoflíčky. Jsou-li stříbrné, měli byste udržet dekorum a sladit do stříbrné hodinky i sponu opasku. Pokud v požadované barvě hodinky nevlastníte, raději si je neberte. Někdy je méně více.

3. Sportovní doplňky

V byznys stylu se vyvarujte jakémukoliv náznaku sportovních doplňků. I když si myslíte, že to nikdo nepozná. Nezaměňujte formální boty za tmavé volnočasové, které z dálky vypadají skoro jako klasické byznys boty. Při bližším pohledu je však každému jasné, že nosíte nevhodnou obuv. Sportovní digitální hodinky k elegantní košili také nejsou tím pravým. Držte si zkrátka jednotný styl a nemíchejte sport s businessem.

4. Nepadnoucí oblek

Dlouhé nohavice, krátké rukávy saka nebo příliš volná košile. I tak někdy vypadá špatně oblečený muž. Nemusíte mít konfekční velikost, abyste měli padnoucí oblek. Na velikosti záleží, u oblečení obzvlášť. Když je nejhůř, můžete se vždy nechat přeměřit v pánském butiku, kde vám poradí a případně zhotoví i oblek na míru.

5. Krátký rukáv u košile do saka

Vůbec nejtrapnější je, když si pánové při schůzce sundávají sako a vy si můžete všimnout, že mají košili s krátkým rukávem. Mezi nepsaná pravidla patří, že do obleku se hodí pouze košile s dlouhým rukávem, která by měla lehce ze saka vyčnívat. A i když nemáte konfekční velikost, můžete si nechat košili ušít na míru. Nechce-li se vám chodit na přeměření do obchodu, navrhněte si ji třeba prostřednictvím online konfigurátoru košilí butiku výhradně pro muže Le Premier.

6. Kravata a kapesníček ve stejné barvě či totožným vzorem

Výslovná sodoma nastává, když dokonale sladíte kravatu a kapesníček. Bohužel jsou na českém trhu stále obchody, které prodávají sady kapesníčku do klopy a kravaty ve stejné barvě či se stejným vzorem. To je ale něco zcela nemyslitelného a nevkusného. Pokud máte výraznou kravatu, volte jednodušší kapesníček a naopak. 

7. Batoh k obleku

Nosíte s sebou rádi hodně věcí, které si pak ukládáte do batohu? Když jdete na výlet do přírody, tak proč ne. Pokud se ale chystáte do práce nebo na schůzku v obleku, tak batohů, krosen a ledvinek se proboha vzdejte. Není nic horšího než muž v obleku s batohem na zádech. A to myslíme vážně!

8. Krátké ponožky

Možná vás to překvapí, ale pohled na chlupatá lýtka nemusí být pro každého pastvou pro oko.  Z toho důvodu byste k oblečení na schůzky a do práce měli nosit jenom dostatečně dlouhé ponožky. Sexy odkryté lýtko je odjakživa považováno za ženskou výsadu, nemíchejme se tedy do ženského světa.

9. Špinavé boty

Základem pro dobrý dojem je čisté oblečení a boty. Zní to jako samozřejmost, ale ještě je stále mezi námi dost takových, kteří si to moc k srdci neberou. Přitom kvalitní péče o kožené boty se vám vrátí, protože o to déle vydrží. Vždy, když se budete chystat ven, přeleštěte své kožené boty kartáčem a zbavte je nečistot. Čas od času je dobré boty navoskovat a dát jim řádnou péči.

10. Nepřiměřená vůně či odér

Posledním bodem nejčastějších hříchů je nepřiměřený pach. Nejde jen o zápach, ale také o nadužívání levných voňavek. Když se silně zpotíte, vždy to odnese ještě vaše košile. Asi netřeba se zmiňovat o koláčích potu. A přitom řešení je snadné: používejte kvalitní deodorant a pořiďte si parfém, který nanášejte v přiměřeném množství. Ostatní poznají, že se o sebe staráte.

Foto: TheGlobeAndMail.com

Populární
články

Samci a samice nejsou jediná dvě pohlaví, která se vyskytují u lidského druhu
TĚLO & MYSL

Dvě pohlaví jsou překonaná, tvrdí věda. Argument s chromozomy X a Y je pouze voda na mlýn s důkazy

Autor: Martin Lyko
Darovat spermie mohou zdraví muži ve věku od 18 do 40 let
TĚLO & MYSL

Jak se darují spermie? Odběrů může být až deset, na finanční náhradu si počkáte půl roku

Autor: Martin Lyko
S barvou vlasů vám fenolový peeling nepomůže, odstranit hluboké vrásky a vrátit pleti část jejího napětí ale umí (ilustrační foto)
STYL

Jak na obličej mladší o 20 let? Nechte si ho sloupat kyselinou. Videa ze sociálních sítí ukazují neuvěřitelné výsledky chemického ošetření

Autor: Martin Lyko
Za toaletami v letadlech je velká věda
CESTOVÁNÍ

Unikátní záchodová věda aneb Co vše jste netušili o fungování toalet v letadlech a z nebe padajících „překvapeních“

Autor: Mirka Dobešová
Existuje něco jako "optimální počet" sexuálních partnerů/ek?
HOT!

Kolik sexuálních partnerů je až moc? Aneb lžeme a měříme dvojím metrem – co u mužů oslní, u žen a gayů pobouří

Autor: Mirka Dobešová
Ideální mužský zadek je vyrýsovaný směrem dozadu, není ovšem příliš široký do stran
STYL

Jak vypadá dokonalý mužský zadek? Kuriózní studie odhalila, jaká pozadí jsou nejatraktivnější

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Orgasmy jako takové jsou předmětem zkoumání vědců už mnoho let, a přesto o nich nevíme ještě úplně všechno
AKTUALITY

Věděli jste, že lesby mají více orgasmů než heterosexuální ženy? Nejnovější výzkum pomáhá vysvětlit, proč tomu tak je

Autor: Michal Černý
Vzdělání má jistě význam, ovšem o inteligenci často nesvědčí
LIDÉ

Blbneme. Vysoká škola již není záruka inteligence, ukazuje výzkum. Proč je dle vědců důležitost vzdělání pro dosažení úspěchu tatam?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop