5 transgender celebrit, které jejich přeměna proslavila!

Ačkoliv je téma homosexuality v masmédiích poměrně často probíráno, problematice života transgender osob se tolik času a pozornosti zatím nevěnuje. Čas od času…

Autor: Redakce / 4. 2. 2014

trans

Ačkoliv je téma homosexuality v masmédiích poměrně často probíráno, problematice života transgender osob se tolik času a pozornosti zatím nevěnuje. Čas od času se objeví v médiích zmínka o známé osobě, která se rozhodla podstoupit náročnou změnu pohlaví. Podívejte se na 5 známých tváří, které svou přeměnou zvyšují povědomí o této části naší minority a přispívají tím k akceptování transgender osob v naší společnosti.

1. Chaz Bono

Syn populární zpěvačky a gay ikony Cher a Sonnyho Bona byl již nějaký čas před přeměnou bojovníkem za LGBTIQ práva. Jeho vliv se zesílil poté, co v roce 2009 světu ohlásil, že je transsexuál. Nyní žije spokojeně se svou partnerkou.

1. Chaz Bono

 

2. Lana Wachowski

Známá režisérka z dua hollywoodských geniálních bratrů Wachowských, kteří stojí za veleúspěšnou filmovou trilogií Matrix. Lana, dříve Larry, prošla proměnou v roce 2012, kdy také celý svět svým rozhodnutím šokovala. Proces přeměny z muže na ženu utajovala do poslední chvíle. Lidé z jejího blízkého okolí tvrdí, že přeměna Laně nesmírně prospěla a učinila ze zakřiknutého muže sebevědomou schopnou vést davy. 

2. Lana Wachowski

 

3. Lea T

Modelka, která se ve světě módy dostala až na samý vrchol. Poté, co se jí návrhář a kreativní ředitel značky nechal učarovat, objevila se Lea T v úzkém spojení s Givenchy. V roce 2010 například pro značku fotila reklamní kampaň. Od té doby ji začal registrovat i zbytek módního světa a Lea T byla několikrát k vidění na stránkách módního magazínu Vogue. 

3. Lea T

 

4. Amanda Lepore

Transgender ikona. Královna večírků i múza fotografa Davida LaChappella. Taková je Amanda Lepore, jejíž touhou je přiblížit svůj vzhled co nejvíce plastikové panence. Díky svému výraznému a nepřehlédnutelnému vzhledu je často vyobrazována v populární kultuře. 

4. Amanda Lepore

 

5. Jenna Talackova

Kanadská modelka s českými kořeny se do povědomí dostala svou neúnavnou snahou bojovat s diskriminací. S vyřazením ze soutěže Miss Universe pouze na základě své transgender identity se nehodlala smířit. Spor nakonec vyhrála a stala se zářným příkladem pro tisíce transgender osob na celém světě. 

5. Jenna Talackova

Foto: Rollingout.com, Boudist.com