5 hrdinů, kteří se v průběhu 2013 zasadili o LGBT práva

5 hrdinů, kteří se v průběhu 2013 zasadili o LGBT práva

Rok 2013 se nám nezadržitelně blíží ke svému konci a zatímco zprávy posledních několika týdnů nebyly ve vztahu k LGBTIQ skutečně příznivé, s ohlédnutím se za…
Redakce Redakce Autor
23. 12. 2013

 Heroes.main

Rok 2013 se nám nezadržitelně blíží ke svému konci a zatímco zprávy posledních několika týdnů nebyly ve vztahu k LGBTIQ skutečně příznivé, s ohlédnutím se za celým rokem vyčnívají události, které naopak přispěly k lepším podmínkám pro LGBTIQ lidi. Stojí za nimi lidé, kteří si bezpochyby zaslouží náš obdiv. Zde se můžete podívat na pět hrdinů majících v tomto roce pozitivní vliv na životy lidí s minoritní sexuální orientací.

1. Papež František

“Pokud je někdo gay a hledá Boha a dobrou vůli, kdo jsem já, abych ho soudil?” Tímto výrokem se nový papež doslova zapsal do dějin vztahu církve a LGBTIQ minority. Jedná se o vůbec první náznak možnosti mírumilovného vztahu mezi náboženskou organizací a lidmi, kteří do jejího pojetí správného chování nezapadají. Doba se mění a papež celému světu demonstroval, že i muž jeho postavení může smýšlet moderně. 

1. Papez advocate.com

Foto: advocate.com

 

 

2. Barack Obama

Americký prezident je znám svými liberálními postoji k celé řadě celospolečenských témat, mezi kterými pochopitelně nechybí ani problematika týkající se LGBTIQ skupiny občanů. Jeho výroky podporující stejnopohlavní svazky zdobily titulní strany novin a společenských magazínů několik předešlých let, jeho poslední akt vyjádření podpory byl zároveň vztyčeným prostředníčkem Putinovu Rusku, ve kterém pojem jako “lidská práva” zdá se neexistuje - nejenže Obama sám nepojede USA na olympijské hry reprezentovat, vysílá zároveň delegaci sportovců, z nichž je hned několik homosexuálně orientovaných. 

2. Barack blogspot.com

Foto: blogspot.com

 

Více: TOP 4 hollywoodští krasavci, které příroda příliš neobdařila!

 

3. Nelson Mandela

Neúnavný bojovník za lidská práva, Nelson Mendela, byl současně symbolem míru a vnitřního smíření se s ranami osudu. Jihoafrický právník, který byl schopen odpustit svým věznitelům léta strávená v base, prosazoval rovnost nejen na úrovni rasové, ale také sexuální. Hlavně díky jeho aktivismu je dnes Jihoafrická republika jediným státem černého kontinentu, který rozeznává stejnopohlavní svazky.

3. Nelson marcalexanderart.com

Foto: MarcAlexanderart.com

 

 

4. Tom Daley

Sport je stále jedním z prostředí, ve kterém je potřeba silných vzorů šířících pozitivní zprávy z coming outu. Sem tam se vždy vyskytne odvážlivec, který je ochoten jít s kůží na trh a otevřeně hovořit o své sexuální orientaci. A jedním z nich je i v prosinci vyoutovaný Tom Daley. Britský olympionik v youtubovém videu popsal, že se teď aktuálně stýká s mužem, a to přes všechny dřívější zprávy, které jeho homosexualitu vyvracely. A tomu se říká odvaha!

4. Tom theguardian.com

Foto: theGuardian.com

 

Více: ROZHOVOR: Sin With Sebastian: Se mnou nemůže být sex nikdy špatný!

 

5. LGBTIQ aktivisté v Rusku, Indii, Ugandě a všude jinde na světě

Rok 2013 byl plodný také co do počtu LGBTIQ aktivistů. Jako nikdy dříve se letos na internetu objevovaly fotografie skupinek demonstrujících s duhovou vlajkou a nejrůznějšími transparenty vyjadřujícími rovnost mezi lidmi. Od odvážlivců v Ugandě a Rusku, přes protestující v Indii nebo i před ruskými ambasádami všude na světě byla v roce 2013 duha vidět dost. A všichni ti, kteří se na jejím šíření podíleli, si zasluhují poděkování. 

5. LGBT hindustantimes.com

Foto: hindustantimes.com

Populární
články

Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Červené víno je pro naši pleť jako elixír stáří
TĚLO & MYSL

Červené víno jako nepřítel krásné pleti. Proč víno škodí pokožce víc než pivo a co vše s ní alkohol dělá?

Autor: Redakce

E-Shop