Kostýmy Eltona Johna jsou gay propagandou!

Kostýmy Eltona Johna jsou gay propagandou!

Komunistická strana v Rusku požaduje po britské popové hvězdě, aby při svém koncertu "nepropagovala homosexualitu" a zvolila raději skutečně mužné oblečení.…
Redakce Redakce Autor
11. 6. 2013

Elton-John

Komunistická strana v Rusku požaduje po britské popové hvězdě, aby při svém koncertu "nepropagovala homosexualitu" a zvolila raději skutečně mužné oblečení. Podle zástupců místní organizace strany v jihoruském Krasnodaru, kde má Elton John vystoupit 14. července, je nutné, aby zpěvák změnil svůj vzhled. Ideální by prý bylo, kdyby oblékl tradiční kozácký oděv, který se skládá z kaftanu po kolena, kožešinou lemované čapky a kožených bot. To je podle komunistů "slušný oděv" vhodný ke koncertnímu vystoupení. 

Vypadá to jako hodně hloupý žert, ale v Rusku je to realitou. Po tvrdém potrestání punkové skupiny Pussy Riot, soudním procesu s Madonnou a zákonech trestající "propagaci homosexuality", které platí v mnoha regionech Ruska, přichází další absurdní situace. Komunisté z jihoruského města Krasnodaru požadují, aby se Elton John na svůj koncert "slušně oblékl" a svým extravagantním oblečením nepropagoval homosexualitu. Přitom právě výrazně zdobené a barevné kostýmy jsou pro Eltona Johna typické a už po desítky let k němu neodmyslitelně patří. 

Více: Ruského gaye utýrali k smrti kvůli jeho homosexualitě

Michail Abramyjan, předseda krasnodarské Komunistické strany Ruska, je přesvědčen, že právě zpěvákovy kostýmy jsou "homosexuální propagandou", a proto je třeba je vyměnit, a tak ochránit mladé Rusy před rizikem v podobě homosexuality. Podle něj by měl John obléknout "slušnější" oblečení, což by mohl být tradiční oděv ruských kozáků v podobě dlouhého kaftanu, kožešinové čapky a kožených bot. "Doufáme, že si to oblékne," citoval Abramyjana ruský zpravodajský portál RIA Novosti. Promotéři koncertu však podle něj odmítli jeho představu "slušného oblečení". Ruští kozáci, kteří žijí především na jihu Ruska, patří mezi vlivnou konzervativní skupinu, která na mnoha místech země plní i funkce policie. 

Více: Vladimir Putin: Rusko nediskriminuje gaye

Krasnodarští komunisté jsou proto připraveni vyjít do ulic a protestovat proti "nebezpečí" v podobě "neslušného oblečení". "Homosexuální propaganda je trestným činem v mnoha oblastech Ruska, včetně Krasnodaru. Přijetí obdobného zákona na federální úrovni se v dolní komoře parlamentu očekává příští týden," uvedl portál Ria Novosti s odvoláním na nejmenovaného zákonodárce. Pokuta za propagaci homosexuality může podle chystaného zákona dosáhnout až 1 milion rublů, tedy zhruba 650 tisíc korun. Těžko říct, zda se nakonec i kostým Eltona Johna nedostane před soud... 

Výrazné barvy k Eltonovi Johnovi neodmyslitelně patří...

elton-john--z

...bez výrazných kostýmů se neobešel ani v minulosti

elton john_minulost

Takto si ruští komunisté z Krasnodaru představují "slušný oděv" vhodný na koncert Eltona Johna

kozak

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop