Kostýmy Eltona Johna jsou gay propagandou!

Kostýmy Eltona Johna jsou gay propagandou!

Komunistická strana v Rusku požaduje po britské popové hvězdě, aby při svém koncertu "nepropagovala homosexualitu" a zvolila raději skutečně mužné oblečení.…
Redakce Redakce Autor
11. 6. 2013

Elton-John

Komunistická strana v Rusku požaduje po britské popové hvězdě, aby při svém koncertu "nepropagovala homosexualitu" a zvolila raději skutečně mužné oblečení. Podle zástupců místní organizace strany v jihoruském Krasnodaru, kde má Elton John vystoupit 14. července, je nutné, aby zpěvák změnil svůj vzhled. Ideální by prý bylo, kdyby oblékl tradiční kozácký oděv, který se skládá z kaftanu po kolena, kožešinou lemované čapky a kožených bot. To je podle komunistů "slušný oděv" vhodný ke koncertnímu vystoupení. 

Vypadá to jako hodně hloupý žert, ale v Rusku je to realitou. Po tvrdém potrestání punkové skupiny Pussy Riot, soudním procesu s Madonnou a zákonech trestající "propagaci homosexuality", které platí v mnoha regionech Ruska, přichází další absurdní situace. Komunisté z jihoruského města Krasnodaru požadují, aby se Elton John na svůj koncert "slušně oblékl" a svým extravagantním oblečením nepropagoval homosexualitu. Přitom právě výrazně zdobené a barevné kostýmy jsou pro Eltona Johna typické a už po desítky let k němu neodmyslitelně patří. 

Více: Ruského gaye utýrali k smrti kvůli jeho homosexualitě

Michail Abramyjan, předseda krasnodarské Komunistické strany Ruska, je přesvědčen, že právě zpěvákovy kostýmy jsou "homosexuální propagandou", a proto je třeba je vyměnit, a tak ochránit mladé Rusy před rizikem v podobě homosexuality. Podle něj by měl John obléknout "slušnější" oblečení, což by mohl být tradiční oděv ruských kozáků v podobě dlouhého kaftanu, kožešinové čapky a kožených bot. "Doufáme, že si to oblékne," citoval Abramyjana ruský zpravodajský portál RIA Novosti. Promotéři koncertu však podle něj odmítli jeho představu "slušného oblečení". Ruští kozáci, kteří žijí především na jihu Ruska, patří mezi vlivnou konzervativní skupinu, která na mnoha místech země plní i funkce policie. 

Více: Vladimir Putin: Rusko nediskriminuje gaye

Krasnodarští komunisté jsou proto připraveni vyjít do ulic a protestovat proti "nebezpečí" v podobě "neslušného oblečení". "Homosexuální propaganda je trestným činem v mnoha oblastech Ruska, včetně Krasnodaru. Přijetí obdobného zákona na federální úrovni se v dolní komoře parlamentu očekává příští týden," uvedl portál Ria Novosti s odvoláním na nejmenovaného zákonodárce. Pokuta za propagaci homosexuality může podle chystaného zákona dosáhnout až 1 milion rublů, tedy zhruba 650 tisíc korun. Těžko říct, zda se nakonec i kostým Eltona Johna nedostane před soud... 

Výrazné barvy k Eltonovi Johnovi neodmyslitelně patří...

elton-john--z

...bez výrazných kostýmů se neobešel ani v minulosti

elton john_minulost

Takto si ruští komunisté z Krasnodaru představují "slušný oděv" vhodný na koncert Eltona Johna

kozak

Populární
články

E-Shop