Pět nejlepších českých restaurací se zimní zahradou

Vypadá to, že zima se nás bude ještě chvilku držet. Nejvyšší denní teploty do konce měsíce nejspíš nepřekročí deset nad nulou, takže budeme rádi, když na…

Vypadá to, že zima se nás bude ještě chvilku držet. Nejvyšší denní teploty do konce měsíce nejspíš nepřekročí deset nad nulou, takže budeme rádi, když na Velikonoce nenasněží. Pokud ale máte sníh rádi, možná využijete náš přehled nejlepších restaurací, kde se vaří poctivá česká kuchyně a kde se můžete ohřát v zimní zahrádce.

Kontroverze kolem Rhaenyry Targaryen? Po skvělém hereckém výkonu v Rodu Draka přišlo ocenění Muže roku. Emma D'Arcy ale mužem není21. 11. 2022

1. Le Grill

grill

Le Grill v centru Prahy je sice luxusní restaurace, ale v létě si tu můžete vychutnat i docela "každodenní" zahradní grilovačku s živou hudbou. Když ale léto není, využijte tepla zimní zahrady a dejte si třeba hovězí líčka na víně nebo hřbet z divočáka s brusinkovou krustou. Pokrmy pro vás připravuje šéfkuchař Ondřej Koráb, který svoje zkušenosti sbíral v nejlepších restauracích Anglie a Kanady.

2. Zelená Zahrada

zelená

Ještě chvíli zůstaneme v Praze, protože Zelená zahrada je zkrátka něco neuvěřitelného. Kdybychom měli definovat spojení "úchvatná atmosféra", vzali bychom vás na oběd právě sem. K největším tahákům podniku patří černé rizoto s grilovanou chobotnicí nebo telecí líčka s bramborovým pyré a smržovou omáčkou. 

3. Konfit Restaurant

 konfit

Brno je domovem jedné z nejoblíbenějších restaurací v České republice vůbec. Konfit nabízí pravou svíčkovou s pepřovou omáčkou a domácími bramborovými lupínky nebo jehněčí kotletky s lanýžovým risottem. "Celý večer byla od číšníka znát velká profesionalita nejen v oblasti vína a someliérství, ale také v oblasti stolování," chválí si zážitek jeden z hostů restaurace.

PODCASTOVÝ GRINDR: „Sex na Grindru si dokážu najít snadno, rozhodně se tam ale necítím dobře,“ říká Vladimír, se kterým jsme také probrali, co je to #GAYTWITTER a proč je teď tak populární19. 10. 2022

4. Angusfarm

angus

Penzion Angusfarm najdete půl hodiny autem jižně od Plzně v obci Neurazy. Steakhouse se pyšní tatarským biftekem, který vyhrál první místo v Mistrovství ČR v tataráku, takže byste ho rozhodně měli ochutnat. Jestli vám ale syrové maso pořád nahání strach, určitě nešlápnete vedle, když si dáte Angusfarm burger s cheddarem, vejcem, cibulkou, slaninou a nakládanou okurkou. Pro odvážné jsou ale v nabídce i býčí žlázy na kořenové zelenině!

5. Buena Vista

jihlava

Náš výběr ukončíme v Jihlavě v restauraci Buena Vista. Jak název napovídá, místními specialitami jsou staky z jihoamerických plemen, ale také huevo rancheros - typická mexická snídaně ze zeleniny, vajec s klobásou chorizo a koriandrovou rýží. K těmto jídlům si můžete dát deset druhů luxusních rumů a koktejly z nich.

Zdroj: restu.cz