Transgender žena žaluje Tinder za to, že jí zablokoval účet. "Přijímáme naprosto každého," brání se společnost

Trans*dívka Ariel Hawkins obdržela od seznamovací aplikace Tinder e-mail, ve kterém byla upozorněna na to, že její profil údajně porušuje podmínky používání…

Trans*dívka Ariel Hawkins obdržela od seznamovací aplikace Tinder e-mail, ve kterém byla upozorněna na to, že její profil údajně porušuje podmínky používání aplikace. Než se stihla přihlásit a něco s tím udělat, účet byl zrušen. Podle Ariel bylo důvodem smazání jejího účtu to, že si do kolonky o sobě napsala, že se občas svléká před kamerou a ještě si nenechala udělat operaci, která by upravila její pohlavní ústrojí.

Světový den boje proti AIDS je tu. Tipněte si, kolik testů vyhodnotila Česká společnost AIDS pomoc za pět let1. 12. 2022

"Chtěla jsem si jenom najít kluka jako všichni ostatní," posteskla si Ariel, protože je přesvědčená, že její fotky nijak neporušovaly smluvní podmínky Tinderu. "Nikdy se mi na žádné seznamce něco takového nestalo," dodala, protože svůj "předoperační" stav zveřejňuje pokaždé, aby předešla trapným situacím.

Umíte si správně vyčistit uši? Lékaři mají jasno: nic o šířce menší, než má váš loket, do uší nepatří!27. 10. 2022

Tinder se samozřejmě brání: "Je pro nás velmi důležité zapojit se do toho, co se momentálně ve světě děje," zopakoval ředitel společnosti Sean Read. "V Tinderu věříme, že gender není binární, a přijímáme naprosto všechny lidi. Proto také nabízíme skoro čtyřicet možností, ze kterých si můžete vybrat u kolonky 'pohlaví'." Tinder se nicméně odmítnul vyjádřit ke konkrétnímu případu Ariel Hawkins, protože na každý probíhající spor je uvaleno informační embargo.

Zdroj: independent.co.uk