I vaše pleť má po proflámované noci kocovinu. Jak druhý den nevypadat jako zombie?

I vaše pleť má po proflámované noci kocovinu. Jak druhý den nevypadat jako zombie?

Pravděpodobně to alespoň jednou zažil každý z nás. Ranní pohled do zrcadla po noci plné alkoholu a naopak bez dostatku pořádného odpočinku. Odraz v zrcadle je…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
15. 3. 2018

Pravděpodobně to alespoň jednou zažil každý z nás. Ranní pohled do zrcadla po noci plné alkoholu a naopak bez dostatku pořádného odpočinku. Odraz v zrcadle je pak skutečně bezútěšný, až si člověk říká: „sice tě neznám, ale umyju tě“. V každém případě je tedy jasné, že pokud se celkově cítíte vyčerpaně, i vaše tvář bude vyprávět podobný příběh. Ovšem zatímco na vnitřní tělesné pochody může pomoci silný vývar, česnečka nebo koňská dávka hořčíku, ani jedna z těchto metod nijak nezabere na váš „zombie look“. I tak ale vaše pleť, stejně jako tělo, potřebuje adekvátní péči a hydrataci.

<Path> Slunce je modré!Zdroj: avene.cz, eau-thermale-avene.cz,

Alkohol, který standardně dehydratuje tělo, způsobuje, že pokožka je zarudlá a opuchlá – tělo totiž ukládá vodu do pokožky i kolem obličeje. Stejně tak po proflámované noci není ani pohled zrovna jiskřivý – oči, zejména pak horní víčka, jsou oteklá, nemluvě o tom, že někomu se z nevyspání utvoří i tmavé kruhy pod očima. Podtrženo – sečteno, alkohol neblaze ovlivňuje náš lymfatický systém, který má na starost hydrataci pokožky, takže to, co je po bujaré noci třeba, je de facto detoxikovat kůži zevnitř. Ovšem i péče zvenčí nelze opomíjet. Jak na to?

1. Hned po probuzení je třeba rozproudit tok lymfatické tekutiny, a to nejjednodušeji tak, že si na tvář aplikuje horký obklad. Zahřejte žínku v horké vodě a následně ji položte na tvář a nechte působit cca minutu.

2. Druhým krokem je aplikace intenzivní hydratační masky pro citlivou pleť, a to po dobu pěti minut – jediná alkoholová noc totiž dokáže zanechat kůži vysušenou na skutečně dlouhou dobu. A jelikož po kocovině je pokožka citlivá na dráždivé látky, je třeba volit skutečně přípravky, které neudělají více škody než užitku. Rozhodně se pak vyhýbejte maskám čistícím. Nakonec obličej důkladně omyjte.

<Path> I muži trpí kvůli hmotnosti. Jejich problémy s váhou jsou stejně nebezpečné jako ty, které tíží ženy, mužům ale neškodí jen kila navícZdroj:

3. Ve třetím kroku se opět bude hodit žínka. Tu pro změnu namožte ve skutečně ledové vodě a opět aplikujte na tvář po dobu jedné minuty. Zlepšíte tak krevní oběh a obecně proudění lymfy, což povede ke snížení otoku. Stejně tak se podpoří vlhkost pokožky. Ledový obklad pak můžete použít i k eliminaci otoků očí.

4. Posledním krokem je důkladná aplikace přípravku na unavené oční okolí, je prakticky jedno, jaký konkrétní výrobek zvolíte, z hlediska konzistence je ale nejvhodnější gel, který vypíná.

A pak už vesele a zčerstva vzhůru do práce…

Zdroj: attitude.co.uk

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop