Vousatá dívka Nova upozorňuje na častý problém žen: nadváhu a nadměrné ochlupení

13. 3. 2018 14:30 Co se děje
Vousatá dívka Nova upozorňuje na častý problém žen: nadváhu a nadměrné ochlupení

Nova se narodila před šestadvaceti lety a vyrůstala jako každé jiné děvče. V šestnácti letech se s ní ale začalo dít něco zvláštního - všimla si, že jí na tvářích raší vousy a také se jí stále nedostavila první menstruace. Pochopitelně tedy vyhledala lékaře a byl jí diagnostikován syndrom polycystických ovarií (PCOS), zjednodušeně nefunkční vaječníky. Následující život prožila v hanbě, protože se snažila svoje vousy skrývat. Nemohla kvůli tomu ani přespávat u svých kamarádek, ze strachu, že by se nestihla oholit a někdo by tak přišel na její tajemství.

1. 6. 2018Ani smrt nezastaví orgasmus a ejakulaci Aneb podivná fakta, která se týkají sexu

Loni v listopadu si ale řekla rázné Dost!. Zatímco si muži hýčkali svoje mikroknírky, aby zvýšili povědomí o rakovině varlat, Nova si nechala narůst plnovous, aby upozornila na PCOS. Tahle nemoc, ačkoli v mírnější formě, totiž postihuje přibližně deset procent žen a některé na to nikdy nepřijdou. Kvůli rozhozené hormonální rovnováze těmto ženám nicméně hrozí závažné zdravotní komplikace od přibírání na váze přes cukrovku až po úplné selhání jater.

8. 6. 2018Nejnebezpečnější teroristické organizace na světě

"Lidé jsou jako druh neuvěřitelně odlišní a neexistuje žádný správný způsob, jak být muž, nebo žena," říká Nova. (Než namítnete, že je to proti přírodě, že je to módní výstřelek a podobné nesmysly, mějte na paměti, že první případ PCOS byl popsán v Itálii v roce 1721.) Jako každá správná bojovnice za zdravé sebevědomí dodává, že je v pořádku milovat svoje tělo, ať vypadá jakkoli. Zajímá vás, jak se taková holka líčí?

Zdroj: health.com

Johnny G. Midgey

Autor

Johnny G. Midgey

Pouliční umělec, záchranář, lingvista a pilot F1 samouk. Chvíli nejlepší kluk na světě a chvíli holka k zulíbání. Milovník koček, Brouků a masa na grilu.

E-shop