Víte, že na špinavých činkách z fitka může být víc bakterií než na záchodovém prkénku?

13. 3. 2018 17:00 Co se děje
Víte, že na špinavých činkách z fitka může být víc bakterií než na záchodovém prkénku?

Málokdo by asi čekal, že vybavení, které si můžete půjčit ve fitku, bude zrovna čisté.  Výzkumníci ze serveru Eliptical Reviews se ale podívali na to, kolik že se na nich skutečně najde bakterií. A výsledek je nepříjemně překvapil. Na nejšpinavější čince může být až padesátkrát víc bakterií než na záchodovém prkénku!

[reůated-article]

Tým výzkumníků zajímalo, kolik se na fitness vybavení najde takzvaných kolonii tvořících jednotek, tedy bakterií schopných dalšího množení. Pokus byl proveden na čince na crossfit, matraci na hot jógu, regulátoru odporu ze spinneru a baletní tyči na barré.

Vybevní ve fitku bývá pořádně špinavé

Na průměrném záchodovém prkénku se prý najde 3 200 životaschopných bakterií. Na crossfitové čince se jich ovšem našlo poměrně neuvěřitelných 153 410. Druhým nejšpinavějším a bakteriemi nejprolezlejším kusem inventáře posilovny byla jógová matrace s 25 533 koloniemi bakterií. Na druhou stranu, jak dřevěná baletní tyč, tak regulátor odporu byly téměř čisté a jejich výsledek byl lepší než u průměrné kliky u dveří. Na součásti spinneru se našlo třináct kolonií bakterií, na dřevěné tyči pak pouhých deset.

30. 5. 2018Netradiční party jen pro pány. Zajímá vás, co se skrývá pod označením „koňský trh“?

Server Men’s Health proto sportovním nadšencům doporučuje nezanedbávat hygienu. Náčiní z posilovny je podle něj nejlepší pečlivě utřít před i po cvičení a důkladně si pak umýt ruce. Že byste po cvičení neměli zapomenout na sprchu, to je snad samozřejmostí. Nikdo přeci nechce po hodince formování těla smrdět jako čuně.

Zdroj: Elliptical Reviews, Men's Health, PxHere, Pexels, Youtube

Zdroj:
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop