ROZHOVOR: Lifestylový kouč Daniel Diamant: "Často jsem se setkával s názorem, že jsem se zbláznil nebo že jsem profesionální manipulátor a sektář!"

13. 3. 2018 19:30 Co se děje
ROZHOVOR: Lifestylový kouč Daniel Diamant: "Často jsem se setkával s názorem, že jsem se zbláznil nebo že jsem profesionální manipulátor a sektář!"

Motivační kouč Daniel Diamant (35) neměl v dětství na růžích ustláno a než začal dělat to, co ho naplňuje, uspokojuje a živí, nebyl jeho život zrovna procházkou růžovým sadem. O tom, jakými strastmi si v životě musel projít, jste si mohli přečíst v našem rozhovoru. Nyní jsme si s tímto inspirativním mužem popovídali o jeho profesi, díky které pomáhá lidem.

[related-article]

Dane, proč jsi se začal věnovat koučingu už víme, ale jaké byly tvé začátky?

Vše začalo v roce 2005 a mé začátky byly velmi zajímavé. Když totiž začnete studovat, začne se vám měnit myšlení, pocity a vnímání. To má za následek změnu chování. Tahle změna se nemusí líbit a rezonovat s lidmi okolo vás, kteří znali vaše staré vzorce chování. Často jsem se setkával s názorem, že jsem se zbláznil nebo že jsem profesionální manipulátor, sektář a že to nejsem já. Na začátku to pro mě bylo velmi nepříjemné a znamenalo to pro mě výstup z komfortní zóny. Proto dnes obdivuji lidi, kteří si také šli za svými sny, i když jim ostatní řekli, že se zbláznili a odsuzovali je za to, co chtěli dělat. Časem se ale tito lidé vytratí a příjdou vám do života noví, kteří jsou podobně naladěni. Fandí vám, podporujete se navzájem a učíte se jeden od druhého. Dnes mám kolem sebe lidi, o které se mohu opřít a kteří se ozvou třeba jen proto, aby se zeptali, jak se mám. Děkuji za to každý den a jsem za to velmi vděčný!   

Kde jsi se učil ? Kde jsi čerpal inspiraci?

Inspiroval a učil jsem se od lidí, kteří jsou mnohem starší než já a mají reálné výsledky v tom, co dělají. Vlastně celý život jsem se pohyboval mezi staršími lidmi. Ti říkají, že mám sice mladistvý vzhled, ale starou duši. (smích) Na začátku jsem také čerpal z internetu, audio nahrávek a knih. Pak jsem přešel na semináře a mentální transformační tréninky v Česku, na Slovensku a také v zahraničí. Momentálně mám své špičkové kouče a trenéry pro konkrétní oblasti života po celém světě. Každopádně ten nejlepší učitel je život sám.  

Jak se správně nazývá to, co děláš, a co to vlastně znamená?

NLP — neurolingvistické programování. Je to metoda, která se zabývá identifikací a modelováním úspěšných strategií. Znamená to, že se naučíte ovládat své vnitřní stavy, způsoby myšlení, získáte možnosti volby a využijete tak na maximum svůj vnitřní potenciál. Vše, z čeho máte strach, úzkost, depka či vnitřní obavy lze pomocí efektivních technik změnit. Je to jako jízda v luxusním Ferarri. (smích)

Jaký je cíl tvé práce ?

Cílem je vytvářet hodnotné a rovnocenné vztahy s klienty a přáteli. Změnit myšlení ve smyslu toho, aby byli lidé schopní překonat psychologické bariéry, které si vytvořili v průběhu života a které jím brání v dosažení snů, cílů a přání. Cílem je i postupně najít správné lidi a společně vytvořit tým, který přesně ví, kam jde, co chce a svou činností inspiruje stovky a tisíce lidí po celém světě. Prostě a jednoduše udělat svět lepším a mít z toho dobrý pocit. Jsem vděčný za to, že se to daří! 

Dá se to naučit? Musíš mít nějaké vrozené vlohy ?

Naučit se to určitě dá. Je výhoda, když má člověk pro tuhle práci talent. Samo o sobě to ale bohužel nestačí. Důležité je mít nadšení a dodržovat každodenní dril. Také stabilně studovat, trénovat, žít tím a bavit se u toho. Já osobně jsem koučoval na letišti, mezi lidmi v parku nebo na ulici. Bylo mi jedno, kde budu pomáhat. Když to miluješ a klient chce opravdu pomoci, není co řešit. (smích)

Jak probíhal tvůj první seminář?

Abych se přiznal, první seminář proběhl lépe, než jsem si představoval. Možná je to tím, že primárně k lidem nepřistupuji s nějakými očekáváními. Očekávám sám od sebe maximální výkon. Věřím, že pokud dáte ze sebe maximum a dáte lidem co největší přidanou hodnotu, pozitivní výsledek vás nemine. Ale přiznám se, cítil jsem po semináři pokoru, vděčnost a nadšení. 

Byl jsi nervózní ?

Nervozní jsem nebyl, jelikož jsem měl skvělý trénink a tohle poslání miluji.  Respekt a soustředění je tam vždy. Vždy se snažím práci dělat tak, jak nejlíp umím a dokážu. Dát ze sebe to nejlepší. Každý člověk je totiž originál a naučí vás něco nového. A to je na tom to krásné. 

Kolika lidem jsi už pomohl? 

Přesné číslo opravdu netuším. Na začátku jsem to počítal, pak jsem to přestal řešit. Díky rychlému online systému a zpětné vazbě jsem se určitě dostal někam k tisícovce. 

S čím za tebou lidé chodí nejčastěji?

Nejčastěji je to strach. Strach ze změny, obava riskovat, stres, problém s nízkým sebevědomím a také se na mě často obrací s tím, že je jejich práce nebaví a nejsou štastní v tom, co dělají a čemu se věnují. Hledají něco, co by je naplňovalo, a neví, jak a kde začít. Tahle konkrétní témata jsem ve svém osobním životě také řešil. A proto se s radostí naladím na klienta a toto téma vyřeším i s ním.

diamant.daniel 26340083 176407712968222 3646084787971555328 nDaniel pomohl už více než tisícovce lidí

Jak takový motivační trénink vypadá?

Tohle musíš vidět, cítit a slyšet. Prostorem se šíří emoce radosti, nadšení, pokora a vděčnost. Je to něco, co vám dá štávu a uvědomíte si, že všechno je to ve vás. Ne tam venku.  A že cokoliv, co si dokážeš představit, je možné uskutečnit. 

Co když někdo pochybuje? Dokážeš ho pochybností zbavit? 

Ano, lidé často pochybují. Často řeší to, jestli splní očekávání druhých lidí. Sami se staví na druhé či třetí místo. Měli bychom pochopit, že pokud chceme pomoci druhému, musíme být na prvním místě my sami, abychom mohli být silní. Pak můžeme pomáhat druhým efektivně.

Je tvá návštěva finanačně náročná? Kdo si může dovolit tvé služby ?

Záleží na tom v porovnání s kým a s čím. Jde o úhel pohledu. Věřím, že každý má svou cenu. Ne každý ji ale vidí. Osobně věřím tomu, že investice do sebe je jednou z nejlepších investic, jakou může člověk udělat. Ať už investuje do zdraví, zažitků či informací. Lidé v dnešní době stále investují obrovské částky do spotřebního zboží a na svoje nitro tak nějak zapomínají. Na druhou stranu vnímám poslední dva roky celkem obrat. Lidé se znova vrací sami k sobě, což je skvělé. Mé tréninky a semináře jsou finančně dostupné pro většinu lidí.

Jak se k tobě na individuální nebo skupinový trénink či seminář mohou zájemci přihlásit? 

Najdou mě na Facebooku, Instagramu a na webových stránkách diamantdaniel.com . Tam jsou i důležité informace o tom, kdo jsem a co dělám. Zájemci se zde můžou zaregistrovat a přihlásit na akci. Semináře a tréninky se konají po celé České republice, ale také v Bratislavě. Tento rok se nově budou konat akce i na asijském a africkém kontinentu.

Proč bys lidem doporučil své semináře a tréninky?

Protože tuhle práci dělám s nadšením a láskou. Nejraději přistupuji k  tréninkům a seminářům v menším počtu účastníků, aby se zachovala kvalita a osobní přístup ke každému člověku. 

Co vnímáš jako největší problém této doby?

V dnešní době registruji největší problém se sebevědomím a strachem. Lidé často nevědí, co chtějí a proč to vlastně chtějí. Je to výsledkem dnešní manipulativní doby. Lidé málo čtou, málo spolu mluví a neshánějí kvalitní informace, aby došli nějakého poznání. 

Slyšela jsem, že plánuješ rozjet svůj YouTube kanál...

Ano, vše je momentálně ve stavu realizace a přípravy. Těšit se můžete na motivační videa různého charakteru a zaměření. Cílem je motivovat a inspirovat lidi k posunu a uvědomění. Chci jim předat co největší hodnotu. Na základě zpětné vazby nabídneme to, o co si lidé řekli. Zvát si budeme také lidi, kteří mají za sebou silnou životní zkušenost a mají určitě co předat. První díl bude už velmi brzy, takže doporučuji určitě tohle vidět na vlastní oči a procítit tu energii a naladit se. Chystáme věci, které zatím nebyly a nejsou nikde v českém podání k vidění. Více informací si nechám momentálně pro sebe, ať je se na co těšit. (smích)

[related-article]

V čem jsi jiný než ostatní motivační kouči, se kterými se poslední dobou roztrhl pytel?

Věřím, že každý je originál a jedinečný. Každý má svůj originální příběh a svůj způsob práce. Takže čím víc kvalitních koučů bude, tím líp pro dnešní zrychlenou dobu. Většina z nás dělá tuto práci tak, jak nejlíp umí, proto se neporovnávám s druhými. Porovnávám se pouze sám se sebou. Pracuji na sobě každý den, jak jen je to možné. A to ve všech oblastech života. Stále je totiž na čem pracovat a vždy bude. 

Zdroj: Daniel Diamant, Sebastian Vanzen

Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop