ROZHOVOR: "Táta od nás odešel, protože si našel přítele. Čekal jsem rok, než jsem mámě řekl, že jsem taky gay," říká Petr L.

19. 2. 2018 15:30 Co se děje
ROZHOVOR: "Táta od nás odešel, protože si našel přítele. Čekal jsem rok, než jsem mámě řekl, že jsem taky gay," říká Petr L.

Studoval jsi laboratorní vyšetřovací metody na vysoké škole, to zní jak z krimiseriálu...

To říká hodně lidí. Spočívá to v tom, že veškeré tělní tekutiny jdou k nám do laboratoře a my je tam testujeme podle toho, co si lékař objedná.

Je práce v laboratoři zajímavá?

Rozhodně. Teď jsem ale povýšil a jsem spíš na manažerské pozici, takže se zas tak moc do kontaktu s tekutinami nedostanu.

Chtěl bys učinit nějaký objev? Co nějaká záhada, kterou je třeba rozlousknout?

Celý svět samozřejmě trápí problematika HIV a rakovina. V tomhle směru máme hodně co objevovat. Existuje mnoho nemocí, na které nemáme léky, ale i nemoci, na které už léky máme, ale mohli bychom je vylepšit. HIV se momentálně pohybuje někde mezi tím – díky současným lékům je možné deaktivovat virus, takže už pacient nemůže nikoho nakazit. Úplně virus vymýtit z těla, nicméně, pořád nedokážeme, takže je nutné, aby pacient bral léky pořád dál. Kromě toho ta léčba vyjde na patnáct tisíc korun, v tomhle směru bychom se měli přiblížit Americe, kde ji hradí pojišťovny. Přiznám se ale, že na HIV nejsem úplně odborník a sám vedu spíš klidný život.

Rodinný život?

Pracovní život. Měl jsem sice vztah, který trval sedm let, ale pak jsme zjistili, že každý hledáme něco jiného. Tak jsem to ukončil, abychom si navzájem nekřížili cestu. Ale to je život, sedm let jsme měli krásný život a snad něco hezkého skončilo, aby něco jiného hezkého mohlo začít. Teď se ale soustředím hlavně na kariéru, nový vztah aktivně nehledám. Kdysi jsem zkoušel seznamku, ale to asi není nic pro mě.

Takhle zodpovědně jsi žil vždycky?

Když mi bylo sedmnáct, tak jsem byl na praxi v nemocnici. Moje kolegyně se rozhodla, že se mnou půjde do gay baru, ale ještě než jsme odešli, trochu jsme se přiopili. A ona najednou vyšla ze sprchy jenom v tangách a ptala se, jestli mě to vzrušuje. Řekl jsem, že ne, tak mě začala líbat a pak mě vykouřila. Pod vlivem alkoholu mi přišlo jako fajn nápad jí to oplatit, jenže ona měla „tam dole“ vytetovanou kobru. Fakt velkou kobru až na stehno! A já mám fakt hroznou fobii z hadů. Tak mi ukázala dveře a já šel zase domů.

13. 6. 2018Když prezidenti píšou. Zajímá vás, jak by asi vypadal technothriller napsaný Milošem Zemanem?

Než ses vrátil kvůli práci do Prahy, žil jsi v Manchesteru...

Já to město miluju. Je tam gay village, což je dlouhá ulice, nebo spíš celá čtvrť, kde jsou gay kluby, restaurace, hotely, obchody, prostě všechno. Tam si to lidi vážně užívají. Když jsem šel s kamarádem z Manchesteru po Vinohradské, zašli jsme do Termaxu. Ptal se mě, jestli je normální chodit do klubu někam do podzemí... Česká republika je sice svobodomyslná, ale v Manchesteru nikdo nic neřeší, gayové a heteráci žijí a chodí do klubů spolu.

Setkal ses tam někdy s homofobií?

Vůbec ne. Ale abych byl upřímný, tak jsem se s ničím závažným nesetkal ani tady. Možná narazíš na někoho, kdo s tím má problém, ale určitě žádná nenávist nebo násilí.

Takže nemáš problém vzít kluka na veřejnosti za ruku nebo ho začít líbat?

Když mám někoho rád, tak ten kontakt prostě potřebuju. Nestydím se za sebe a nestydím se ani za partnera. A když s tím někdo má problém, tak se s tím musí vypořádat sám.

Kam jinam jsi ještě jel?

Cestování je můj opravdu největší koníček. Byl jsem v Kalifornii, v Utahu, v Arizoně a teď plánuju jet do Dubaje, ideálně ještě letos. Příští rok bych rád jel na Floridu a do Indie. Co se týče Evropy, tak nejhezčí to bylo asi v Lucembursku. Manchester je moje srdcovka, ale je hodně špinavý. Lucembursko je ale... jako takové malé „posh“ Česko. Žije se tam na vysoké úrovni a na těch lidech je to hodně vidět.

Jaké jsou tvoje další záliby kromě cestování?

Jednoznačně hudba, bez té prostě nemůžu být. Bez sluchátek jsem jako gay bez penisu. Jednou jsem dokonce odešel do práce bez nich a musel jsem se pro ně vrátit, i když jsem kvůli tomu přišel o půl hodiny pozdě. Kromě toho rád vařím a taky hodně utrácím za módu, teď konkrétně za značku Elvis Jesus.

10. 6. 2018Co je to nordická dieta? Podle expertů jde o nejzdravější stravování vůbec

Hudba, vaření a móda, to už zní skoro jako klišé, když se bavíme o zájmech homosexuálů...

Shodou okolností je i můj táta gay. Od tří let jsem žil s mámou a s jejím přítelem a vždycky jsem se jí ptal, proč se s tátou rozvedli. Ona mi na to vždycky odpověděla, že se to dozvím třeba později. V patnácti jsem ale chtěl jít někam pařit a ona mi to zakázala. V pubertálním rozčarování jsem jí řekl, že se nedivím, že se s ní táta rozešel, když je taková fúrie. Hrozně se rozčílila a řekla mi: „Tak já ti teda řeknu, proč jsme se rozešli. Protože tvůj táta kouří čůráky!“ Nevěděl jsem, jestli se mám začít smát, nebo brečet.

Jak tvoje máma vzala, když jsi jí řekl, že jsi gay?

Počkal jsem s tím ještě asi rok. Bylo to pro ni samozřejmě těžké, a i když ji miluju, dodneška si nerozumíme tak dobře jako s tátou. S tím se bavíme jako kamarádi, o chlapech, o sexu... Kdykoli má jeden z nás nějaký problém, můžeme se na sebe obrátit.

Johnny G. Midgey

Autor

Johnny G. Midgey

Pouliční umělec, záchranář, lingvista a pilot F1 samouk. Chvíli nejlepší kluk na světě a chvíli holka k zulíbání. Milovník koček, Brouků a masa na grilu.

E-shop