Happy Meal bude zase zdravější! Máme být skeptičtí, nebo nás strýček McDonald skutečně překvapí?

19. 2. 2018 13:00 Co se děje
Happy Meal bude zase zdravější! Máme být skeptičtí, nebo nás strýček McDonald skutečně překvapí?

Když se v naší zemi otevřel řetězec McDonald´s, většina z nás si vypěstovala jistou závislost na Happy Mealu. Nešlo ani tak o nugetky a hranolky, ale spíše o hračku, která byla uvnitř. Aniž bychom chtěli, stali se z nás vášnivý sběratelé. Happy Meal jsme měli za odměnu. Zpětně si ale uvědomujeme, co jsme to do sebe vlastně cpali za hnusy. Ale to se prý má změnit. Společnost totiž uvedla, že do roku 2022 nabídne „vyváženější“ verze Happy Mealu, a to celosvětově. Pozdě, ale přeci.

1. 6. 2018FOTO: Týpci s pivními pupky se nechali nafotit jako těhotné ženy!

Znamená to, že alespoň polovina Happy Mealů bude obsahovat pod šest set kalorií a pod šest set padesát miligramů sodíku, méně než deset procent kalorií z nasycených tuků a méně než deset procent kalorií z přidaného cukru. Momentálně tato kritéria splňuje pouhých dvacet osm procent dětských krabičkových jídel na 20 trzích. McDonald´s plánuje přidání nových položek do menu, odstranění některých stávajících a rovněž bude pracovat na odstranění umělých barviv, příchutí a konzervačních látek.

4. 6. 2018Komentář: Monika Štiková se rozhodla ve svých 45 letech nafotit akty. Zajímá vás, jak to dopadlo?

Společnost chce být také více transparentní ohledně informací o výživových hodnotách.To je velice pěkný a ušlechtilý záměr, ale tak trochu vrhá špatné světlo na vše, co lidem doteď v McDonald´s servírovali. Vlastně tím potvrzují, že z lidí dělají popelnice. Ale jelikož se otevírají stále nové pobočky a franšízy, lidem to očividně nevadí a své zdraví staví až na druhou kolej.

Není to ani poprvé, co v McDonald´s podnikli kroky k tomu, aby byl Happy Meal zdravější. Již dříve totiž odstranili z nabídky slazené nápoje a nahradili je vodou, džusem či mlékem. Bravo. Určitě nechceme být skeptičtí, ale pokud nahradí i hranolky a nugetky, pro děti už to moc „Happy“ nebude. Ale jedno je jasné, společnost, která je postavena na hranolkách a dalších smažených pokrmech, ze sebe asi jen těžko udělá „fresh bar“...

Zdroj: menshealth.com

Tomáš Boroš

Autor

Tomáš Boroš

Umělec s bohémskou duší, který se nebere až příliš vážně. Těžko se s ním pohádáte, ale lehce si z něj vystřelíte – na všechno skočí. Seriózní blázen a lidumil, co se neustále hledá, i když se nikdy nenajde. A ke všemu nedokáže rozeznat barvy. Zkrátka ztracený případ. 

E-shop