Breadcrumbing: Důvod, proč vám partner nedává dost lásky a zájmu a přitom vztah s vámi neukončí

12. 2. 2018 14:00 Co se děje
Breadcrumbing: Důvod, proč vám partner nedává dost lásky a zájmu a přitom vztah s vámi neukončí

Kdo po mně kamenem, já po něm chlebem. Notoricky známý podivný sebeobranný návod, který nám říká, že se k bližním máme v naději na lepší příští chovat o něco lépe, než si někdy zaslouží. Ne vždy je ale chleba prostředkem svačiny nebo dobroty. Ano, jde o metafory, je přece pondělí a musíme si zvednout mentální fitness.

Fenomén zvaný breadcrumbing totiž svůj název dostal právě z anglického označení pro drobečky chleba, které vám někdo pomyslně dává nebo nechává. Věc byla prvně popsána zejména v souvislosti se světem online randění a seznamovacích aplikací. Jde o situaci, kdy vám někdo projevuje jen tolik zájmu, aby s vámi udržel kontakt. Třeba vám posílá zprávy, ve kterých s vámi evidentně flirtuje, ale k ničemu, mnohdy ani ke schůzce, se nikdy nezaváže. Je patrné, že o vás takový člověk nemá skutečný vážný zájem. Proč to ale tedy lidé dělají, a to i když třeba zrovna venku neprší a existují tak lepší věci, které lze se životem dělat, než někoho vodit za nos? Inu, v první i v poslední řadě je za tím ego.

14. 5. 2018Revoluční a zároveň pohodový trend v hubnutí: INTERMITTENT DIETING. Část času si při něm „užíváte“, jako byste vůbec nehubli, a výsledky jsou přesto obrovské

Expertka na vztahy Charly Lester uvádí, že jde především o jistou masáž ega, kdy si lidé připadají lépe, když je o ně prostě zájem. „Je krutou realitou, že si tito lidé takto na seznamkách píšou paralelně s velkým počtem dalších osob. Je dobré nezapomínat, že mnoho lidí používá seznamovací aplikace jen jako jakési cvičení své marnosti. Prostě jen chtějí vědět, že jsou atraktivní pro ostatní lidi,“ uvádí.

Breadcrumbing se ale odehrává i v již existujících vztazích. Lidé v nich setrvávají, ačkoliv jim na druhém zas tak moc nezáleží, a to prostě proto, že čekají, až se objeví někdo lepší a v mezi čase nechtějí být sami. Vše souvisí i s dalším fenoménem zvaným benching. Při něm si lidé nechávají některé jiné lidi jaksi v záloze, na střídačce. Může jít o ex-partnery, nebo kamarády a další lidi, o kterých vědí, že o ně mají zájem. Jim pak daný člověk záměrně nechává naději, že s nimi někdy bude chodit, nicméně tak nějak se to neděje. Důvody jsou i zde prosté - mít někoho v záloze, pokud by se někdo lepší neobjevil, mít s kým jít na pivo, když v televizi zrovna nic nedávají. Ani v těchto případech ale neschází ani ona již zmíněná masáž ega zájmem druhých lidí.

5. 5. 2018VIDEO: Lidé, kteří se ocitli blízko smrti. Z těchto videí budete mít husí kůži

Inu, bylo by hezké, kdyby se lidé chovali prostě normálně a zájem projevovali tehdy, když jej mají, a celkově byli upřímní. Ale to by to asi bylo příliš jednoduché. A tak jsme vzájemně odsouzeni k věčnému rozkrývání mystérií, co kdo tím, co dělá, vlastně chce říct. Nicméně je na to snadná rada. Pokud se k vám někdo nechová hezky a upřímně, tak tu záhadu prostě přestaňte řešit a jděte dál. Lidé, kteří se snaží chovat normálně a průhledně, totiž vážně existují, nemusíte se spokojit s tím, co je většinové chování. Jen to chce trochu odvahy.

Foto: Instagram

Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop