5 zaručených rad, jak bojovat proti zácpě

Problémy se zácpou trápí mnoho lidí, ale ne každý se odhodlá jít k lékaři. Stud přitom není na místě, zácpa totiž může přinášet mnohá rizika. Ženy mezi 20 až…

Problémy se zácpou trápí mnoho lidí, ale ne každý se odhodlá jít k lékaři. Stud přitom není namístě, zácpa totiž může přinášet mnohá rizika. Ženy mezi 20. až 40. rokem se sedavým zaměstnáním se s ní potýkají více než muži a zdravotní problém znamená i pro seniory. Pokud navštěvujete toaletu méně než 3x týdně, tak pro vás máme pár rad šitých na míru.

Toužíte po pravidelné zdravé stravě, díky níž shodíte kila, naberete svaly nebo získáte správný stravovací režim? Řekněte „YES“ krabičkám!16. 11. 2022

Zvyšte příjem vlákniny a omezte lepek

salat vlaknina ananas

Pokud máte problémy se zácpou, tak byste měli jako první krok významně omezit moučné výrobky, dále pak mléko a mléčné výrobky. Přemíra cukru tělu rovněž neprospívá. Důležité je zvýšit množství rozpustné vlákniny, která poskytuje ve střevech stabilní a úrodné prostředí  pro přežití prospěšných bakterií. Těchto účinků dosahuje vláknina tím, že po smíchání s vodou vytvoří měkký jemný gel. Nejjemnější vlákninou je vláknina Psyllium se schopností zahušťovat a dát tak čas prospěšným bakteriím k uchycení ve střevech.

Nechutná vám čistá voda? Zkuste ovocné freshe!

fresh grep mata ovoce

Pitný režim je při problémech se zažíváním nesmírně důležitý. Doporučujeme vypít minimálně 2 litry tekutin denně. Každodenním rituálem by měla být sklenice čisté vody vypitá na lačno. Pitný režim můžete doplnit také ovocným freshem, například z čerstvých pomerančů nebo hrušek. Pozor si dejte na nadměrné pití kávy. Konzumací kávy svou zácpu ještě zhoršujete.

Rozhovor s učitelem – gayem: Když princezna miluje princeznu aneb jak učit děti o LGBT+ lidech, gay lásce nebo tranzici pohlaví?31. 10. 2022

Nebuďte závislí na projímadlech

Mnoho prostředků, které jsou užívány při problémech se zácpou, je návykových a oslabují náš organismus. Potravina pro zvláštní lékařské účely, rostlinný produkt ColonFit od společnosti TOPNATUR, je zcela nenávykový český produkt, který je určen pro řízenou dietární výživu při zácpě a hemoroidech. Svým obsahem 5 kmenů probiotických kultur a inulinu, který se zaměřuje na dobré bakterie v těle, je jednoduchým řešením pro osoby trpící zácpou.

Enzym z papáji a ananasu po těžké večeři

papaya avokado ovoce

Věděli jste, že trávicí enzymy mají obrovský význam pro podporu našeho organismu? V rostlinném produktu ColonFitu PLUS najdete trávicí enzymy z ananasu, ze semen fenyklu, kořene zázvoru, lístků máty peprné a enzym z papáji.

Vyhýbejte se stresu a vyzkoušejte jógu

yoga joga meditace zena

Při zácpě je důležitý také pravidelný pohyb, který propojuje mysl a tělo. Mírné aerobní cvičení jako svižná chůze v průměru 20 až 30 minut denně může povzbuzovat funkci střev. Cvičení nám pomůže shodit kilogramy navíc, které způsobují tlak na konečník. Vyzkoušet můžete také cvičení jógy, která má příznivý vliv na nepříjemnosti spojené se zácpou a hemoroidy.

Zdroj: Topnatur Advertorial