Motivační kouč Daniel Diamant
Rozhovor
<Path>

Motivační kouč Daniel Diamant

Daniel Oborný (35) se narodil v malé vesničce u Frýdku Místku, kde žil do čtyř let se svou sestrou, matkou, která stále pracovala, a otcem, který stále pil a…
Petra Járková Petra Járková Autor
8. 2. 2018

Daniel Oborný (35) se narodil v malé vesničce u Frýdku Místku, kde žil do čtyř let se svou sestrou, matkou, která stále pracovala, a otcem, který stále pil a běhal za milenkami.

[related-article] 

"Peníze táta nenosil, takže náš život žádná sláva nebyl. Hádky byly na denním pořádku a poté, co otec utekl k nové paní, zůstali jsme na čas sami," poodkryl své dětství motivační kouč.

Po čase si maminka našla nového přítele, který však pocházel z velmi chudých a hlavně jednoduchých poměrů. Díky tomu se Daniel dostal do Ostravy, kde všichni žili v bytě rodičů nevlastního otce.

"V té době byla čtvrť, kde jsme žili, jedna z nejhorších v celé Ostravě. Romské ghetto a lidé, kteří byli závislí na alkoholu a sociálních dávkách. Jako kluk z malé vesnice jsem se najednou ocitl v džungli," pokračuje ve vyprávění Dan.

Každý den se setkával se šikanou, fyzickými útoky a diskriminací. A v tomto prostředí začal chodit do první třídy. 

"Musel jsem se chtě nechtě přizpůsobit. Začal jsem se chovat, mluvit a pohybovat jako oni, jinak bych do školy ani nedošel," popisuje život v romském ghettu.

diamant.daniel 26340083 176407712968222 3646084787971555328 n

Daniel se se životem popral, udělejte to i vy!

Nakonec rodiče uprosil a školu změnil. Moc si ale nepomohl. Mezi bílými byl ten, kdo žije mezi cikány a je to looser. Ani doma to nebylo o moc lepší. Druhý tatínek také pil, bil Dana i matku a peníze nenosil.

"Denní nakládačka a zarach, to byl základ výchovy. Vždyť on sám byl přece také takhle vychováván, takže je to v pořádku," vzpomíná Daniel, který si kvůli tomu odnesl do budoucího života trauma a psychické problémy, které ho několikrát dostaly až do nemocnice. Kromě toho začal koktat, přestal jíst a dostavily se i tiky.

"Chtěl jsem umřít a těšil jsem se na konec života, nedokázal jsem si představit, že budu někdy normálně žít. Naštěstí jsem měl sestru, která mě vždy vyslechla a stála při mně, když jsem to nejvíc potřeboval, to mě drželo při životě." 

Když bylo Danovi dvanáct, došla trpělivost i jeho mamince a odstěhovala se k novému muži. Ten ovšem praktikoval naprosto jiný styl výchovy. Dělejte si, co chcete!

"Naprosto jsem nevěděl, jak s nově nabytou svobodou naložit. To by ale nebylo to nejhorší, tatínek se totiž zase vybarvil. Měl milionové dlouhy, které se pokoušela splácet matka, ale on si půjčoval i dále, kde mohl, takže jsme se opět ocitli v začarovaném kruhu," nevěřícně dnes kroutí hlavou nad svým osudem motivační kouč.

Daniel byl tedy od malička zvyklý starat se o sebe sám a peníze si vydělat.

"Sbíral jsem šrot na smeťáku, borůvky v lese, nebo jsem měnil věci na ulici. Dneska za to děkuju, donutilo mě to umět se o sebe postarat a vážit si práce," říká Daniel, který v osmnácti díky sestře přičichl k životu bohatých lidí v Itálii a začal přemýšlet o změně.

"Jednoho dne jsem ležel v posteli a přemýšlel o tom, jak začnu, když zazvonila policie, která mi řekla, že má sestra zemřela při autonehodě. Tím pro mě skončil svět, byl jsem na dně, ona pro mě byla všechno," vzpomíná se slzami v očích kouč. I když si jeho bolest dokáže jen málokdo představit, Dan se musel vzchopit a fungovat. Matka už měla jen jeho a on se o ni musel postarat.

[related-article] 

"Když se to stalo, opustila mě přítelkyně a kamarádi. Teď už to chápu, nikdo nechtěl být součástí té tragédie. Asi půl roku jsem se tak nějak protloukal životem a najednou mě něco osvítilo. Nevím, co to bylo, ale nějaká neznámá energie mi prostě řekla, že tu mám zůstat a pomáhat lidem. Od té chvíle jsem začal vnímat svět jinýma očima," prozradil důvod svého rozhodnutí motivovat lidi Daniel.

Dan se přestěhoval do Prahy a začal pracovat, aby si vydělal nějaké peníze.

"Začátek nebyl vůbec jednoduchý. Než jsem si našel práci, spal jsem pod mostem nebo v křoví u řeky, či po ubytovnách, kde po mně chodili v noci švábi. Cizí řeči jsem neovládal, ale i tak jsem vlezl do nejluxusnější restaurace, kterou jsem našel, a tam jsem řekl, že jsem super číšník a mluvím pěti jazyky. Začátek samozřejmě nebyl vůbec jednoduchý, ale do roka to tak opravdu bylo a já jsem začal vydělávat pěkné peníze," pochvaluje si první práci v Praze.

Pak začal Dan podnikat a otevřel si vlastní firmu, která ho velice slušně živila až do doby, než v roce 2008 přišla finanční krize. 

"Ze dne na den nebyla práce, takže jsem propustil lidi a chvíli žil z toho, co jsem vlastnil. Po týdnu mě přepadla šílená deprese, která mě uplně paralyzovala. Po měsíci jsem se znovu se syndromem vyhoření dostal na ulici. K tomu jsem se zapletl s lidmi, kteří žili na hraně a užívali drogy. V té době byli oni jediní, kdo mi nabídli jídlo a střechu nad hlavou. Úplně jsem přestal mít chuť žít a neměl jsem sílu začít znova," prozradil, jak zase spadl na dno.

Podívejte se, jak vypadá motivační trénink pod vedením těch nejlepších

Po několika měsících však přišel na to, že život mezi touto komunitou nezvládá a že se musí vzchopit. Půjčil si od kamarádky peníze a začal opět chodit po výběrových řízeních. Ze začátku ho nikde nechtěli, ale on se rozhodl nevzdat, protože jeho dluhy rostly do astronomických výšek.

"Po čase jsem odešel k babičce na vesnici, kde jsem si našel za pár drobných práci, do které jsem jezdil na kole. Ale začal jsem zase pracovat, což pro mě bylo hnacím motorem k tomu, abych si řekl, že prostě vydělám dost peněz, abych se dluhů zbavil a že to budu brát prostě jako výzvu," objasňuje situaci.

K této práci začal Dan ve volném čase studovat. Osm let se učil, získával informace, mluvil s odborníky a uváděl do praxe to, co se naučil. 

"Podařilo se mi za rok zadarmo díky sociálním sítím poradit, motivovat a inspirovat tisíce lidí po celém Česku i Slovensku. Zpětná vazba byla úžasná, rozhodl jsem se tedy pro to, že začnu koučovat na profesionální úrovni a začal jsem absolvovat jeden profesionální trénink za druhým. Investoval jsem do toho velké množství financí a hlavně času. Mnoho lidí totiž prochází ve svých životech zmatkem, se kterým se neumí sami vyrovnat," popisuje své profesní začátky Daniel.

Ten, aby se své minulosti zbavil jednou provždy, nechal si změnit jméno na Diamant. Nešlo o nějaký rozmar, ale o jméno jeho dědečka, který byl známý tím, že vedl řádný život a pomáhal lidem.

"Tahle změna byla naprosto čistá. Ego tam nehrálo žádnou roli, proto mi také přinesla do života samé pozitivní věci," odtajnil poslední zajímavost ze své minulosti Daniel Diamant.

[related-article] 

Vy se o tomto odvážném a cílevědomém motivačním kouči a jeho technikách budete moci již brzy dozvědět mnohem více, proto nezapomeňte pravidelně sledovat náš web!

Zdroj: Daniel Diamant, Instagram.com

 

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Zážitek z porna může být natolik intenzivní, že ho můžeme začít vnímat jako realitu a být zklamaní z toho, že to pak ve skutečnosti funguje úplně jinak
TĚLO & MYSL

Přestaňte si ničit sebevědomí i tělo na základě toho, co vidíte v pornu. Jeho obsah slouží čistě pro zábavu, není to vzdělávací dokument

Autor: Redakce

E-Shop