Pět nejšílenějších konspiračních serverů v Česku: Pirátští asassíni, zednosatanisti, co udí děti zaživa, a starý dobrý Nový Světový Řád

Dřív sloužil internet a sociální sítě ke sledování videí s koťátky, sdílení fotek z oběda nebo selfie ze všech koutů světa. V poslední době nám ale asi…

Dřív sloužil internet a sociální sítě ke sledování videí s koťátky, sdílení fotek z oběda nebo selfie ze všech koutů světa. V poslední době nám ale asi reptiliáni přidávají do chemtrails koncentrované LSD a Retikulani dělají zrcátkem skvrny na Slunci.  Jinak si boom pošahaných serverů s „jediným zaručeným a pravdivým zpravodajstvím" vysvětlit nedokážeme. Podívejte se s námi na pět nejšílenějších.

Dvě mámy zařídily malé Melanii útulný domov v duchu minimalismu. Podívejte se na nejkrásnější domácnost v Teplicích22. 4. 2022

Protiproud

„Kontrarevoluční magazín“ bývalého hradního mluvčího Petra Hájka proslul spoustou věcí. Například titulky, které svojí délkou odpovídají průměrnému perexu článku, naprosto psychotickými „žertovnými kolážemi“ místo obrázků, ale také tématy, co nemohla vzniknout jinak než neuváženým kouřením pohanky.

Jaká že to jsou témata? Například „Sorosův Lebensborn pro míšení Evropanů s migranty“, „Žhavá kauza Římský klub: Starý svět odsouzen k zániku, vstříc k Novému světovému řádu?“, „Člověk v tísni: Bolševická politická úderka“.

Tadesco

Ač byl Protiproud dlouhodobě nejšílenějším českým webem, v poslední době se objevil silný konkurent. Web Tadesco vstoupil do světa konspiračních teorií velkolepě, když čtenářům přinesl novinu o tom, že veškeré jejich pozemky a nemovitosti budou Evropskou unií zabaveny a rozděleny uprchlíkům. Tedy jen v případě, že se nebozí majitelé nemovitostí nenahlásí u „Říšského katastrálního úřadu v Krakově“.

Před volbami zase autor Tomáš Marný (alter-ego Reného Koukala, který provozoval další z jurodivých webů osud.cz) upozorňoval na to, že nebozí voliči jsou manipulováni, aby volili Jiřího Drahoše. Jakže? Prý podprahově vysílanou morseovkou.

Týdeník Občanské Právo

Nastupující hvězda české konspirace. Vrchní editor magazínu či spíše blogu Milan Rokytka nedávno proslul svým alkoholickým výstupem na oslavě znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem. Momentálně své stránky plní zábavnými konspiracemi na téma, jak byl otráven agenty neúspěšného kandidáta, chemika Jiřího Drahoše, pirátskými asasíny, novinářskými hyenami a pravděpodobně i agenty Bilderbergu.

Už ale i články z předchozích dní byly zábavným čtením ve stylu „Rudé Právo na tripu“, plným pátých kolon džihádistů, zakuklených spiklenců a ruských medvědů stahovaných zaživa z kůže.

Youtube je konspiračních teoretiků plný také, ale o tom až někdy jindy

Aeronet

Kdo by podle názvu čekal letecké zpravodajství či novinky od fanoušků starých aut, bude pořádně zklamaný. Z místních titulků na pět řádků se berou ty nejšílenější informace jako například o naslouchátku pro Jiřího Drahoše při televizní debatě, zabijáckých dronech, které létají po evropských městech, a zběsilých neziskovkách, co udávají české vlastence.

Server se značně nejasnou vlastnickou strukturou a nepodepsanými články už několikrát zajímal i ministerstvo vnitra kvůli šíření proruské propagandy. Autoři serveru jsou ale mistry nejen co se týče dezinformací, ale i v maskování vlastní identity, pátrání zatím nikam nevedlo.

Petra Bostlová – Pravdu nelze umlčet

Konspiračních webů i blogů je nespočet. Málokterý z nich už si dlouhá léta drží tak vysokou úroveň, jako je tomu u Petry Bostlové. Zatímco výše zmíněné weby vidí za vším Brusel, neziskovky či Sorose, tito činitelé děčínské rodačce nestačí. Za vše prý může dalekosáhlé zednářsko-satanistické spiknutí většiny liberálních politiků, celebrit, ale i konkurenčních konspiračních teoretiků. Údajně jsou prý vedeni zpěvačkou Heidi Janků a knězem Tomášem Halíkem.

Bydlení budoucnosti je tady: Otevřete si dveře díky face ID a návštěvám pošlete místo klíče QR kód! Jak budou nové byty vypadat?13. 6. 2022

Na jiných konspiračních webech se píše jen o (díkybohu prý zatím vzdálených) nebezpečích migrace, multikulturalismu a feminismu. Petra Bostlová svět nešetří. Kdykoli se stane jakákoliv nehoda nebo přírodní katastrofa, hned ji připíše „zednosatanistům“. Naposled prý při požáru pražského hotelu byli prý turisti použiti jako zápalné oběti pro Satana. Satanisté, alespoň podle toho, co Petra Bostlová píše, také pořádali tajný koncert s rituálem, který měl zabít Karla Gotta. 

LUI nevychází z údivu a ptá se: "Kde seženeme dost halucinogenních žab pro celou redakci?"

Mimochodem, chtěli bychom také poprosit o minutu ticha za legendární stránky Petra Cibulky www.cibulka.net, které byly naposled aktualizovány v roce 2015. Asi se ztratilo siderické kyvadlo.

Zdroje: Protiproud, Tadesco, Týdeník Občanské Právo, Aeronet, Petra Bostlová, Respekt, Deník, Flicker