Muslimka Zorah, která zjistila, že je na holky, vzpomíná: "Nejdřív jsem si myslela, že když na někoho promluvíte, musíte se za něj vdát"

Muslimka Zorah, která zjistila, že je na holky, vzpomíná: "Nejdřív jsem si myslela, že když na někoho promluvíte, musíte se za něj vdát"

Server Vice přináší vzpomínky mladé ženy, která vyrostla v prostředí konzervativních muslimů. Jak dopadl její coming out a jaké bylo její poprvé?  „Můj táta…
Petr Opršal Petr Opršal Autor
26. 1. 2018

Server Vice přináší vzpomínky mladé ženy, která vyrostla v prostředí konzervativních muslimů. Jak dopadl její coming out a jaké bylo její poprvé? 

Můj táta byl z Afghánistánu. Vyrostla jsem v Londýně, ale nikdy jsem z něj moc neviděla. Když mi bylo jedenáct, naše rodina se přidala k ultrakonzervativnímu islámskému kultu. Stýkat jsem se mohla jen s nejbližší rodinou a s jinými ženami,“ vzpomíná Zorah. „Byli jsme izolovaní od světa. Zatímco táta se nadchl pro budování nového světa, kde platí zákon šaria, ruce pryč od nás dávaly i ostatní muslimské rodiny. Správně v nás viděly kult a ne muslimy. Všichni museli poslouchat jediného chlapa. Náš vůdce navíc měnil svůj názor každý den, podle toho, jak se vyspal,“ dodává.

<Path> Ubližují dětem a ovládali nacisty: Jaké jsou další absurdní mýty o homosexuálech a co na to fakta?Zdroj: splcenter.org, lgbpsychology.org, childmolestationprevention.org, ojp.gov, aacap.org, huffpost.com, thinkprogress.org, slate.com, apa.org, lui.cz

Zorah se brzy vdala, narodily se jí děti, ale s manželem jí to nikdy neklapalo. „V pětadvaceti mi došlo, že už se nemůžu schovávat. Během jedné hádky jsem manželovi řekla, že jsem lesba,“ uvádí Zorah. „Jeho první reakce byla - takže si dáme trojku?“. Myslel si, že je to jen nějaká přechodná fáze, ale já jsem mu vysvětlila, že rozhodně ne.

Manžel byl sice šokovaný, ale i jemu došlo, proč jim to se Zorah v posteli nikdy neklapalo. Nechal ji proto v klidu odejít.

640px Candy Bar Carlisle Street

Zorah chodila do londýnského klubu Candy Bar

Zahodila jsem šátek a vyrazila jsem do baru pro holky. Tehdy to byl pro mne úplně nový svět. Myslela jsem si, že jakmile se jednou s někým dáte do řeči, musíte si ho vzít. Ne že mu dáte číslo a on, nebo spíš ona, se vám týden neozve. Nevěděla jsem, jak někoho sbalit, natož jak se oblékat. Navíc mi stačilo jedno malé pivo, abych se opila jak dělo.“

Jak vypadalo její poprvé? „Ještě když jsem nosila hidžáb, chodila jsem cvičit do fitka pro ženy. Už tehdy se mi líbila jedna instruktorka. Starší, namakaná, androgynní a nestyděla se za svoji orientaci. Přesně takové holky se mi vždycky líbily. Musely jsme všechno pečlivě plánovat. Na naše schůzky jsme měly jen pár hodin odpoledne, než jsem vyzvedla děti ze školky. Popíjely jsme víno a obě jsme byly tak nervózní, že většinou k ničemu nedošlo,“ vzpomíná Zorah.

Poprvé bylo úžasné. Ta sdílená intimita a jemnost dvou žen, o tom jsem vždycky snila. Navíc ona hned zjistila, že na mne nejlíp fungují polibky na krk. Cítila jsem se jako v nebi. Při sexu mě vedla ona, ale nikam nespěchala. Líbala mne od hlavy až k patě.

<Path> „Lesbám a gayům jsme nastavili stejné benefity. Otázka rovnosti je pro nás důležitá. Měla by být i pro ostatní firmy,“ říká manažerka diverzity v ČSOBZdroj: Jan Witek

Na poprvé sice Zorah orgasmu nedosáhla. Mohla za to ale její nervozita a také síla nového prožitku.

Vtipné je, že další přítelkyně, kterou jsem si našla, byla silně dominantní. Takže místo romantiky a polibků přišly na řadu pouta a připínáky. Měla tehdy nade mnou obrovskou moc, i když se mnou zrovna nebyla. Pravda, nebyl to úplně zdravý vztah, ale zase skvělá zkušenost,“ usmívá se Zorah.

"Když se tak podívám do zpětného zrcátka, zjišťuji, kolik jsem se o sobě naučila. Zkušenosti mi absolutně změnily pohled na svět," uzavírá Zorah.

Zdroj: Vice

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop