Muslimka Zorah, která zjistila, že je na holky, vzpomíná: "Nejdřív jsem si myslela, že když na někoho promluvíte, musíte se za něj vdát"

Muslimka Zorah, která zjistila, že je na holky, vzpomíná: "Nejdřív jsem si myslela, že když na někoho promluvíte, musíte se za něj vdát"

Server Vice přináší vzpomínky mladé ženy, která vyrostla v prostředí konzervativních muslimů. Jak dopadl její coming out a jaké bylo její poprvé?  „Můj táta…
Petr Opršal Petr Opršal Autor
26. 1. 2018

Server Vice přináší vzpomínky mladé ženy, která vyrostla v prostředí konzervativních muslimů. Jak dopadl její coming out a jaké bylo její poprvé? 

Můj táta byl z Afghánistánu. Vyrostla jsem v Londýně, ale nikdy jsem z něj moc neviděla. Když mi bylo jedenáct, naše rodina se přidala k ultrakonzervativnímu islámskému kultu. Stýkat jsem se mohla jen s nejbližší rodinou a s jinými ženami,“ vzpomíná Zorah. „Byli jsme izolovaní od světa. Zatímco táta se nadchl pro budování nového světa, kde platí zákon šaria, ruce pryč od nás dávaly i ostatní muslimské rodiny. Správně v nás viděly kult a ne muslimy. Všichni museli poslouchat jediného chlapa. Náš vůdce navíc měnil svůj názor každý den, podle toho, jak se vyspal,“ dodává.

<Path> Pět let se smyšlenou přítelkyní: Matka pro ni vymyslela i jméno, povolání a koníčky. Za syna gaye by se prý styděla před sousedyZdroj: Anonymní respondent, redakce

Zorah se brzy vdala, narodily se jí děti, ale s manželem jí to nikdy neklapalo. „V pětadvaceti mi došlo, že už se nemůžu schovávat. Během jedné hádky jsem manželovi řekla, že jsem lesba,“ uvádí Zorah. „Jeho první reakce byla - takže si dáme trojku?“. Myslel si, že je to jen nějaká přechodná fáze, ale já jsem mu vysvětlila, že rozhodně ne.

Manžel byl sice šokovaný, ale i jemu došlo, proč jim to se Zorah v posteli nikdy neklapalo. Nechal ji proto v klidu odejít.

640px Candy Bar Carlisle Street

Zorah chodila do londýnského klubu Candy Bar

Zahodila jsem šátek a vyrazila jsem do baru pro holky. Tehdy to byl pro mne úplně nový svět. Myslela jsem si, že jakmile se jednou s někým dáte do řeči, musíte si ho vzít. Ne že mu dáte číslo a on, nebo spíš ona, se vám týden neozve. Nevěděla jsem, jak někoho sbalit, natož jak se oblékat. Navíc mi stačilo jedno malé pivo, abych se opila jak dělo.“

Jak vypadalo její poprvé? „Ještě když jsem nosila hidžáb, chodila jsem cvičit do fitka pro ženy. Už tehdy se mi líbila jedna instruktorka. Starší, namakaná, androgynní a nestyděla se za svoji orientaci. Přesně takové holky se mi vždycky líbily. Musely jsme všechno pečlivě plánovat. Na naše schůzky jsme měly jen pár hodin odpoledne, než jsem vyzvedla děti ze školky. Popíjely jsme víno a obě jsme byly tak nervózní, že většinou k ničemu nedošlo,“ vzpomíná Zorah.

Poprvé bylo úžasné. Ta sdílená intimita a jemnost dvou žen, o tom jsem vždycky snila. Navíc ona hned zjistila, že na mne nejlíp fungují polibky na krk. Cítila jsem se jako v nebi. Při sexu mě vedla ona, ale nikam nespěchala. Líbala mne od hlavy až k patě.

<Path> Bude téma sexuální orientace součástí školní výuky? „Musíme tyhle věci normalizovat,“ myslí si homosexuální učitelZdroj: Anonymní respondent, redakce, lui.cz

Na poprvé sice Zorah orgasmu nedosáhla. Mohla za to ale její nervozita a také síla nového prožitku.

Vtipné je, že další přítelkyně, kterou jsem si našla, byla silně dominantní. Takže místo romantiky a polibků přišly na řadu pouta a připínáky. Měla tehdy nade mnou obrovskou moc, i když se mnou zrovna nebyla. Pravda, nebyl to úplně zdravý vztah, ale zase skvělá zkušenost,“ usmívá se Zorah.

"Když se tak podívám do zpětného zrcátka, zjišťuji, kolik jsem se o sobě naučila. Zkušenosti mi absolutně změnily pohled na svět," uzavírá Zorah.

Zdroj: Vice

Populární
články

E-Shop