Zapomeňte na sexy tělo, v kurzu je sexy mozek. Místo trénování břišních svalů trénujte (cizí) jazyk. Který je nejatraktivnější?

Zapomeňte na sexy tělo, v kurzu je sexy mozek. Místo trénování břišních svalů trénujte (cizí) jazyk. Který je nejatraktivnější?

Ačkoliv by někteří z výzvy „trénujte jazyk“ mohli nabýt pocitu, že následující článek bude postaven na obsahu, jehož čtení se hodí až po desáté večerní, opak…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
23. 1. 2018

Ačkoliv by někteří z výzvy „trénujte jazyk“ mohli nabýt pocitu, že následující článek bude postaven na obsahu, jehož čtení se hodí až po desáté večerní, opak je pravdou. I když jazyk jako takový je také sval, rádi bychom všechny muže, kteří trpí nedostatkem sebevědomí kvůli tomu, že jejich tělo nevypadá jako z titulní strany módního magazínu, ubezpečili, že svaly rozhodně nejsou tím, co ovlivní jejich atraktivitu. Co ale rozhodně zabírá, je intelekt – sexy mozek se tak opět vrací do kurzu a vy byste se do něj měli vrátit také. Do kurzu jazykového...

<Path> Evropský výzkum LGBTI: Postoj škol k tématu LGBTI se rychle zlepšuje. I tak 33 % českých LGBTI středoškoláků předstírá, že jsou heteroZdroj: Bohdana Rambousková

Jak totiž prokázala studie realizovaná mezi 6 000 single lidmi celkem z 11 zemí světa, 75 % všech dotazovaných si myslí, že je atraktivní, když potenciální protějšek ovládá více cizích jazyků. A 96 % (!!!) všech dotazovaných by šlo na rande raději s osobou, která ovládá více cizích jazyků než s někým, jehož tělo vykazuje evidentní známky každodenní dřiny v posilovně. A toto závratné číslo ještě o 3 % roste v případě gay a bisexuálních mužů, ti podle průzkumu mozek před vizuálním vzhledem preferují v 99 % případů! 

Tedy, kromě toho, že výzkum možná přispěje k tomu, že mnozí zruší své permanentky ve fitku a vrhnou se do studia jazyků, navíc konečně umožní dekonstrukci představy, jak moc jsou především gayové posedlí vzhledem. Ostatně, na to upozorňuje i mluvčí jedné ze společností, které se na výzkumu podílely, Michael Middleton. „Stereotyp gaye jako člověka, který se výhradně zaměřuje na vizualitu, je tak konečně oficiálně nabourán. V souboji atraktivity drtivě vítězí znalost cizích jazyků před vypracovanými břišními svaly,“ shrnuje.

<Path> Rasu je prý možné změnit stejně jako pohlaví. Američanka s českými kořeny rozpoutala nebezpečný trendZdroj:

Důvody pro upřednostňování intelektuálních schopností před vzhledem pak podle studie souvisí s globalizující se společností, pro 39 % dotazovaných znalost cizí řeči souvisí se zájmem o ostatní kultury, 15 % si jednoduše rádo užívá zvuk odlišného jazyka a pro 14 % dotazovaných je znalost cizích jazyků atraktivní proto, že značí jistou míru inteligence. 

A jaké cizí jazyky jsou podle výzkumu nejvíce sexy? Na první příčce se bezkonkurenčně umístila francouzština, následovaná italštinou v závěsu se španělštinou (respondenti zjevně neslyšeli nikoho v češtině šeptat „miluji tě“, to by možná svá stanoviska přehodnotili :-) ).

Zdroj: babbel.com, pinknews.co.uk

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop