Co všechno je špatně na moderním veganství?

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Veganství strhlo miliony lidí na celém světě a upřímně se…

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Veganství strhlo miliony lidí na celém světě a upřímně se není čemu divit. Mnohým z nás se dělá špatně, když vidíme mrtvé zvíře, a vlastníma rukama nedokážeme zabít ani vánočního kapra. Dává tedy smysl, že necheme jíst maso. Vegani upozorňují na to, že kdo nejí maso, ale pije mléko, vlastně podporuje týrání krav, ale o tom to dneska nebude. Veganství má mnohem větší problémy, které sahají hlouběji, než kde leží klasické argumenty masožroutů typu: "Kdyby kráva byla chytřejší, sežrala by ona tebe."

Vlajkové SUV automobilky Lexus aneb Velkolepý Japonec, jehož křivky vás uhranou27. 1. 2021

Veganství vás spolehlivě zruinuje. Jelikož je se zvířaty zacházeno doslova jako s kusem masa, jejich cena klesla směšně nízko. Kuřata jsou sklízena jako kukuřice, takže nás už nepřekvapuje, že nás celé kuře přijde na stejné peníze jako dvě kostičky tofu. Veganství naopak naprosto adoruje exotické potraviny; bez avokáda průměrný vegan nejspíš zemře do tří dnů hlady a potravinové řetězce si nad tím mnou ruce. Za posledních deset let cena avokád stoupla o 150 procent!

syrČert vem skutečnost, že to technicky vzato není sýr. Ale proč stojí třikrát tolik, když je sója levnější než mléko? (Odpověď: ve skutečnosti se do veganských sýrů přidává kokosový olej a exotické luštěniny.)

Člověk by řekl, že když se zvýší poptávka, poroste i nabídka. Jenže to jste ještě nezažili Českou republiku, kde málem vypukla občanská válka, když podobný raketový nárůst zaznamenaly ceny másla. Tescu, Aholdu a dalším velkým obchodním řetězcům je upřímně úplně jedno, jestli zajdete na podvýživu, nebo ne, a proto nevykazují sebemenší snahu trochu zainvestovat. Veganské produkty jsou tak fajnovým zbožím jenom pro "horních deset tisíc", zatímco svobodné matky, které chtějí své dítě krmit zdravě a zároveň v souladu s planetou, mají zkrátka smůlu.

ovocePředkrájené ovoce z vás dělá blbce hned dvakrát. Kromě toho, že přijdete o vitamíny a místo toho do sebe cpete ovoce ošetřené bůhvíčím, ještě se z vás stává lenoch, co si nedokáže ani oloupat banán

Místo toho tyto společnosti nabízejí totální hovadiny jako třeba předloupané mandarinky nebo "patizonové řízky", což samozřejmě není nic jiného než předkrájená dýně za cenu kvalitního hovězího. Koho by zajímalo, že koupit celý patizon vyjde desetkrát levněji? Kdo by se trápil tím, že to celé je zabalené do kilometrů igelitu, který ruinuje přírodu mnohem více než chov dobytka? 

Politici motivují k očkování svými snímky nahoře bez. Vítězem „soutěže“ o nejvíce sexy tělo je chorvatský ministr financí16. 2. 2021

Dalším obchodním trikem je zelené véčko, kterým jsou obchodní řetězce schopny opatřit cokoli, co je přirozeně veganské. Nikdy vás nenapadlo přemýšlet nad tím, co v sušenkách dělá želatina a proč se do pečiva musí přidávat sádlo, ale jakmile víte, že je to vegan-friendly, jste za to ochotni zaplatit i dvojnásobek. Ono vám totiž nic jiného ani nezbývá. Rozhodně vám nechceme rozmlouvat vaše přesvědčení, naopak. Považujeme veganství za rozumné rozhodnutí, a právě proto voláme: Nezapomeňte používat vlastní hlavu! Jedině tak dosáhneme toho, že zdravá jídla budou i cenově dostupná a vege strava se stane běžnou komoditou v regálech obchodů.

Zdroj: vice.com