Podnikatel Milan Vrána
Rozhovor
<Path>

Podnikatel Milan Vrána

Milan Vrána (26) se narodil ve Valticích a nyní žije v Brně, kde i podniká. Vystudoval uměckou střední školu a nyní dokončuje vysokou — také v uměleckém oboru.…
Petra Járková Petra Járková Autor
17. 1. 2018

Milan Vrána (26) se narodil ve Valticích a nyní žije v Brně, kde i podniká. Vystudoval uměckou střední školu a nyní dokončuje vysokou — také v uměleckém oboru. Milan si nerad nechává do něčeho mluvit, proto již vystřídal tři univerzity, které mu nevyhovovaly.

<Path> 10 pravidel úspěchu byznysmena Martina Malého: ”Soustřeďte se na důležité věci, přemýšlejte jinak než ostatní a stanovujte si v životě priority”Zdroj:

"Kvůli špatnému studijnímu systému jsem pokaždé ze školy odešel, ani jeden z oborů mi nedával to, co jsem očekával. Zjistil jsem, že aby byl člověk úspěšný v tom, co ho baví, nepotřebuje školu. Vzdělání v Čechách už není tak přínosné, jako bývalo," myslí si Milan.

Podle mladého podnikatele na sobě musí člověk, který chce dosáhnout úspěchu, pracovat denně a je nutné se sebevzdělávat a rozvíjet nejen v jedné oblasti. Vrána se nyní primárně zaměřil na svou značku BlackRaven, kterou založil v roce 2015. 

"Když jsem přišel s nápadem, že začnu dělat svou vlastní značku oblečení, hodně lidí mi říkalo, že to nemá význam a že je v dnešní době nesmysl s tímto podnikáním a v takové konkurenci vůbec začínat. Neposlechl jsem je, protože podle mě má život smysl jen tehdy, pokud si jdete za svým a děláte prostě to, co vás baví," prozradil strmé začátky svého podnikání.

Pokud vám tedy bude někdo říkat, že na něco nemáte, nebo ať cokoliv neděláte, neřiďte se dle názorů ostatních, ale jděte si za svými sny a bojujte. Tyhle rady vám totiž dle Milana vždy dá jen takový člověk, který na nic sám nemá, nic v životě nedokázal a rozhodně není se svým životem spokojený, a tak nepřeje úspěch ostatním.

"BlackRaven je pouliční luxusní značka s nádechem elegance, která je určena jak pro mladé, tak pro starší lidi," popsal nám svou značku podnikatel. Logo vrány, která si letí pro korunku, samozřejmě vzniklo v závislosti na jeho příjmení a má evokovat cestu k úspěchu, za kterým si Vrána tvrdě jde.

25488227 10211156488887725 3906194721035606415 o

I Milan se ve své značce Black Raven cítí stylově

Jednou by chtěl, aby jeho značka patřila mezi tu největší kvalitu na českém trhu. Vše je šito z kvalitní bavlny a vše je samozřejmě také czechmade a handmade.

"Chci, aby byli zákazníci maximálně spokojeni, co se týče kvality a střihu, takže mám pro letošní rok velké plány, se kterými za pár týdnů vyjdu ven. Půjde především o nové střihy a také jsem se začal zaměřovat na výrobu stylových a dobře padnoucích kšiltovek," prozradil plány pro letošek Milan. Zatím se na sortiment značky BlackRaven můžete podívat a také si některý z kousků objednat na oficiálním Facebooku @blackravendesign.

Třešničkou na dortu je, že všechno oblečení je limitované na několik kusů, takže vždy budete jedineční a originální. Všichni přece známe ten pocit, když máme na sobě něco, co jen tak někdo nemá a ještě navíc nám to sluší a cítíme se pohodlně.

O úspěchu značky svědčí i to, že si Vránovo oblečení oblíbil i známý fotograf Milan Junek, který pro podnikatele v tomto roce nafotí kampaň na svých modelech. 

<Path> Spousta Čechů má tendenci přečíst si titulek v bulváru a podle toho si dělat názor na svět, říká módní návrhář a jeden z pořadatelů Prague Fetish Weekend Danny WormZdroj: Jan Witek

Když má Milan trochu volného času, snaží se ho věnovat kreativní činnosti. Pracuje s kamenem, ale zajímá se i o grafiku, transport design nebo amatérsky boxuje za klub Kometa Brno.

"Také rád chodím do přirody, mám rád zvířata, rád poznávám nové lidi, miluju moře a slunce. Jednou bych se chtěl odstěhovat někam do tepla, kde budu mít zakotvenou svou jachtu a budu si užívat, " směje se talentovaný mladík.

Zdroj: Milan Vrána

 

Populární
články

Pravda vyšla najevo až roky po rozvodu
LIDÉ

Rozhovor s otcem a dcerou: „Že má táta přítele, vím až od sedmnácti let. Mrzí mě, že si nemyslel, že bych ho podpořila,“ říká žena

Autor: Irena Piloušková
Tuto fotogrfii má Matějosvký v e-shopu. Lépe ukazuje vzor i skutečnou barvu povlečení
STYL

Z prémiové bavlny se nebude chtít vám ani milencům. Luxusní kvalitu textilu Matějovský potřebujete vyzkoušet na vlastní (holou) kůži

Autor: Martin Lyko
Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop