Tyhle obrázky vám zničí vzpomínky na dětství. Mexický umělec vypustil Disneyho postavičky do světa sexu, drog a sebevražd

12. 1. 2018 15:30 Co se děje
Tyhle obrázky vám zničí vzpomínky na dětství. Mexický umělec vypustil Disneyho postavičky do světa sexu, drog a sebevražd

Pohádky od Walta Disneyho, to jsou pro spoustu z nás příběhy z našeho dětství. Pestré barvy, veselé postavičky a šťastné konce, kdy princ políbí princeznu a království se znovu zazelená.

12. 6. 2018Prague Pride 2018: Jaký bude letošní program a od koho se očekávají protesty?

Mexickému umělci jménem José Rodolfo Loaiza Ontiveros už ale Disneyho šťastné příběhy vypulírované od vší nejednoznačnosti a plné heteronormativity lezly na nervy. Rozhodl se tedy oblíbené postavičky nechat ztratit nevinnost. Zasadil je proto do nových situací, které jsou dobře známé ze skutečného života.

18. 6. 2018V Česku se vůbec poprvé představí zpěvák Ricky Martin

Jeho pohled je cynický, realistický a plný černého humoru. Na vás, čtenářích, záleží, jestli se u nich s autorem zasmějete a zamyslíte, nebo jestli vám navždy v mysli zničí představu o postavičkách, s kterými jste vyrůstali.

Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop